Jakie wybrać żelazko?

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Dorka123 napisał:
No to jeszcze cena ;) Czy takie żelazko jest dużo droższe?
Można kupić żelazko za kilkadziesiat złotych, ale jednak warto zainwestować przynajmniej te 200 zł. Tego typu sprzętu nie wymieniasz zbyt często.
 
D

Dorka123

Guest
200 zł to nie tak dużo, myślałam, że będzie droższe ;) wydaje mi się, ze to rozsądna kwota za takie funkcje
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Pewnie, że nie. Moja babcia zawsze mówiła, że biedny nie może kupować tanich rzeczy i od niedawna się z tym zgadzam. Kupić buty za 30zł i się rozlecą po 2 tygodniach, kup bluzkę za 20zł i jedno pranie ją załatwi. A ja kupiłam żelazko kiedyś za 80zł, marki nie podam :p firanek nie prasuje wcale właściwie, trzeba się nieziemsko namęczyć, po 3 miesiącach podczas prasowania tymi dziurkami na parę nagle zaczęła się wylewać woda, od tej pory już opcji parowej nie ma, to po co mi takie żelazko?? Lepiej kupić za 200zł, nawet 300zł i mieć, jak coś się nawet będzie działo to serwisów masz od groma.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie to nie jest jakaś wygórowana kwota. Czasami można znaleźć żelazko za większą kwotę(jak ktoś chce zapłacić bo ma taki kaprys), ale niekoniecznie lepsze.
 
D

Dobrawa

Guest
To już nawet nie chodzio cenę, ale mój spokoj psychiczny. Żelazko samo się wyłaczy jak mi się przewroci, lub jak się zapomni go wyłączyć, a biegiem polecę bo dziecko płacze. Co jak co, ale mój spokój psychiczny jest wart każdej ceny, nie tylko tych 200zł.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
No, jak ktoś żyje w biegu jak ja i ciągle o czymś zapomina, to takie rozwiązanie jest jak znalazł...
 
D

Dobrawa

Guest
samba_mamba napisał:
Bardzo przekonująco brzmi takie żelazko parowe. Firmy krzak odpadają. Macie jakąś konkretną na myśli?
Tak jak pozostali postawiłabym na tego Elektroluxa. Ciekawi mnie czy już jakieś kupiłaś i na jakie się finalnie zdecydowałas?
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Fakt za dobre trzeba dać ok. 200zł ale musi samo się wyłączyć kiedy nie jest używane, mieć mocny wyrzut pary i odpowiedni ciężar… :)
Dobrze mi się pracuje na takim z bardzo wąskim noskiem. Pracowałam na różnych ale najlepiej z Zelmerem, a teraz dla chętnych mają promocję i do zakupu dodają dzbanek filtrujący :D.
 
D

Dobrawa

Guest
Za cenę tego że nie spalę już żadnej koszuli i żelazko za mnie pomyśli jak pójdę odebrać tel żeby nie spalić domu wartę jest więcej niż jakieś tam 200zł. Co jak co, ale to zakup na wiele lat, bo jakościowo takie sprzęty są bardzo dobre. A Electrolux nie robi byleczego.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Szczerze mówiąc to dopiero wróciłam z urlopu i po zelazko dopiero się wybieram. Ale zdecydowałam się na Electroluxa tylko jeszcze nie wiem, który model. Wrócę do Was z wrazeniami. :)
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Pokaż, pokaż - mama szykuje się do zakupu prezentu dla kogoś, to może jej gotowy pomysł podsunę, bo coś bąkała właśnie o żelazku. :)
 
D

Dobrawa

Guest
Eletrolux ma jeszcze takie. Wydaje mi się, że na prezent to wygląda rewelacyjnie :) Nawet na obudowie widać to, że jest bezpieczne przy tych wszystkich zostawieniach , przewróceniach się i tym co pisaliśmy. A design ma genialny.

600x600_zelazko-electrolux-edb-8040.jpg
 
D

Dorka123

Guest
Dobrawa napisał:
Za cenę tego że nie spalę już żadnej koszuli i żelazko za mnie pomyśli jak pójdę odebrać tel żeby nie spalić domu wartę jest więcej niż jakieś tam 200zł. Co jak co, ale to zakup na wiele lat, bo jakościowo takie sprzęty są bardzo dobre. A Electrolux nie robi byleczego.
Co więcej ;) nie spalisz mieszkania ;) a to większa strata niż koszula ;)
 
D

Dobrawa

Guest
No masz rację. Poza tym takie żelazko jest mega ładne i super sprawdzi się na prezent. Poza tym ja sama w domu lubie jak coś ładnie wygląda, a jak do tego jest praktyczne i użyteczne to w ogóle jestem happy. Jeszcze takie mi się podoba.

7332543315260F1.jpg
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
nierannyptaszek napisał:
Pokaż, pokaż - mama szykuje się do zakupu prezentu dla kogoś, to może jej gotowy pomysł podsunę, bo coś bąkała właśnie o żelazku. :)
To niech skorzysta z tej promocji Zelmera – koleżance niech da żelazko a dla siebie będzie miała dzbanek filtrujący :D.
 

zubileczowa

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja Ci polecam te z generatorami pary,świetnie prasuję, ja mam philipsa, kupowałam przez neta na selgros24 bo cene mieli na prawde konkurencyjna w porównaniu do innych sklepów. a żelazko jest świetne. tylko trzeba pamietać żeby wlewać wode demineralizowaną!
 

marsjanka1975

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Zelmer a dzbanki filtrujące? Nie wiedziałam, ja mam Dafi i używam go do filtrowania wody go gotowania, poprawia smak i usuwa kamień.
 

1234ta

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2015
Posty
78
Punkty reakcji
2
Hipcio87 napisał:
Ja model Electrolux EDB 6120 za jakieś dwie stówki kupiłam. Z tym, że to na prezent to taka cena była według mnie optymalna co by był dobry sprzęt.
I jak się sprawdza? Czy ma gwarancje? Bo ja to zawsze mam pecha po roku mi się psują :(
 
A

amalane

Guest
Ja jestem mamuśką 3 dzieci tak więc możecie się domyśleć,że prania oraz prasowania jest sporo. Piorę codziennie oraz prasuję również codziennie. Czasami zbiera mi się bardzo duża góra do prasowania. Od jakiegoś czasu mam stację parową z czego jestem bardzo zadowolona bo radzi sobie ze wszystkim oraz chodzi jak burza.

Wprawdzie był to większy koszt bo stacja to wydatek ok 700 zł niemniej nie żałuję ani jednej złotówki. Zwykłym żelazkiem trzeba przejechać po fałdce kilka razy, tym zaledwie raz. Poza tym można prasować w pionie tak wiec nie jest problemem wyprasowanie sukni wieczorowej czy garnituru.
 

wazera

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2019
Posty
9
Punkty reakcji
0
Zastanawiałam się nad kupieniem jednak takie żelazka są mega drogie
 
Do góry