Jakie wino na wesele?

groszku

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
polecam zajrzeć do sklepu z alkoholami. My zapatrzylismy sie w sklepie Vinationale. Jest w Ostrowie Wlkp. i Poznaniu. Pojecia nie mielismy co wybrac ale pan nam doradził wina w dobrej cenie.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Groszku, nie każdy mieszka w WLK. Poza tym ludzie na wesela kupują trunki albo hurtowniach, albo makro albo supermarketach...


Wino na wesele powinno być lekkie. Najlepiej półwytrawne i obowiązkowo dwa rodzaje jeśli nie trzy: białe,m czerwone i ew. różowe- by trafić w gusta gości.

Najlepiej jest kupić w cenie do 30zł za butelkę - można już kupić przyzwoite wino francuskie. Możesz poszukać w sklepach internetowych- może wynegocjujesz jakiś rabat?
 

a1den

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
87
Punkty reakcji
0
Martini bianco :D Super sprawa, ale nie orientuję się jak wygląda cenowo
 
D

Dorka123

Guest
znalazłam coś fajnego... ładnie wygląda, oby w smaku też było takie dobre :)
bouteille-cabernet-syrah_2.png

zna ktoś to wino?
 

Marcel1994

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2010
Posty
165
Punkty reakcji
3
Miasto
Kosmopolitan
Polecam wino Jabłuszko Sandomierskie ewentualnie Mocarnego Byka. W stosunku do cen win francuskich są bardzo tanie. Butelka ok. 5-4 zł. Pozdrawiam.
 

kopcik

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
ja tez uwazam ze wino powinno byc przede wszystkim smaczne! i zgadza się na weselach sprawdzają sie przede wszystkim lekkie wina, no chyba ze znamy towarzystwo i wiemu ze gustuje w winach to mozna poszukac jakis rarytasow :)
 

Exent^^

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
nie z dala lBN :P LOP
na weselu mało kto pije winko to nie ma co sie bardzo zapatrywać w dużą ilość jego... takie są moje przekonania :) które wynikły z obserwacjii ;)
 

meegan

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
na weselu mało kto pije winko to nie ma co sie bardzo zapatrywać w dużą ilość jego... takie są moje przekonania :) które wynikły z obserwacjii ;)

a tu bym się z Tobą nie zgodziła.:D ostatnio zdarzyło mi się być na kilku weselach i przyznam, że coraz więcej osób wybiera właśnie wino. całkiem pozytywny trend.:)
jeśli chodzi o sklepy internetowe to jak najbardziej polecam zakup tym sposobem. można dostać fajną zniżkę, paczkę przyślą do domu, więc nie trzeba biegać i dźwigać wszystkiego. polecam sprawdzić np. sklep winezja.pl , mają też jakieś zestawy na wesele.
 

kopcik

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Varnę piłam. Zgadzam się jest bardzo smaczna!!! I też nie zgadzam się, że mało wina piją goście. Wszystko zależy tak naprawdę od towarzystwa. Ale mi też się zdarzało być na weselach gdzie wino było bardzo popularne. Nawet na jednym zabrakło. Z tym alkoholem to nigdy do końca nie wiadomo, co goście będą chcieli pić. Ja kupuję wino
//www.wine4you.pl/ chociaż nie wiem czy prowadzą sprzedaż internetową, bo mi zawsze zamawia kumpela która prowadzi restaurację.
 
B

benjamima

Guest
Ja myślę, że wina będzie świetne do posiłku, aczkolwiek potem gościom wypada podać coś mocniejszego ;) fajną opcją jest również mini bar z barmanem podczas wesela, który miesza efektownie różne drinki itp ;)
 

meegan

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Barman rzeczywiście może fajnie urozmaicić wesele drinkami, jednak generuje dodatkowy koszt - wynagrodzenie + kolorowe alkohole.
Wracając do tematu, na wesele poleciłabym wina raczej wytrawne, półwytrawne, zarówno czerwone i białe.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Ja miałam na chrzcinach córeczki MARTINI HERBACIANE było cudne ale niestety to był bład w produkcji i żałujemy bo bardzo chcieliśmy właśnie takie wino na naszym weselu
 

kopcik

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
My chyba zdecydujemy się na Carlo Rossi, jest jednak lubiane przez wielu i na imprezach rodzinnych wszyscy chętnie piją :p oczywiście zaraz obok wódki :D heheh
 

meegan

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
kopcik napisał:
My chyba zdecydujemy się na Carlo Rossi, jest jednak lubiane przez wielu i na imprezach rodzinnych wszyscy chętnie piją :p oczywiście zaraz obok wódki
biggrin.gif
heheh
Moja siostra miała na swoim weselu takie wina: //winezja.pl/wino/castellani-due-mari-trebbiano-dabruzzo-doc - czerwone i białe. Bardzo smaczne.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Podnoszę wątek i pytam, czy toś skusił się na zamawianie zestawu alkoholi przez jakiś sklep internetowy?
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Ja przez siec nie kupowałam. Wybrałam opcję dogadania się z właścicielem sklepu - całkiem niezły rabat udało sie wytargować na cały alkohol weselny. A wona powinny być rózne, i wytrawne i słodkie i kilka wermutów - ziołowych. Co do ceny, to nie warto przesadzać, Myslę, że max to 20 zł za butelkę, chyba, że nie liczymy się z kosztami ;) .
 

meegan

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Podnoszę wątek i pytam, czy toś skusił się na zamawianie zestawu alkoholi przez jakiś sklep internetowy?

Moja siostra zamawiała właśnie te winka, o których wcześniej wspomniałam, przez internet z Winezja.pl. Musisz sprawdzić na ich stronie, mają właśnie zestawy weselne i jakieś inne promocyjne paczki chyba. Jakbyś miała jakieś pytania, to podpytam siostry.
Pozdrawiam!
 
Do góry