Jakie wino na wesele?

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Najbardziej lubię Martini Bianco, ale na wesele jakoś nie pasuje. Najlepiej Carlo Rossi. Może i oklepane, ale bardzo dobre. Różowe bez smaku, czerwone może być, białe najlepsze. Ewentualnie białe Tokaji, nawet lepsze.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Z tego co sie orientuje, a niedawno byłam na takim weselu to teraz jest tak ze młoda para pije wino bezalkoholowe.Wlasnei takie wino jest teraz bardzo popularne.
 

Grabaz5

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
187
Punkty reakcji
6
Ja z polecał bym wspomniane już Tokaji. A o tym czy wytrawne czy pół to trzeba zaryzykować. Można wybrać obydwie opcje, ale trzeba też patrzeć na to że i tak zapewne znajdzie się ktoś komu smakować nie będzie, więc przydało by się jeszcze słodkie jakieś które posmakuje tym mniejszym kustoszom wina.
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Moim zdaniem najważniejsze, aby była duża różnorodność wina. Dobrze jakby było czerwone i białe ponieważ każdy z gości ma różne preferencje a dobrze żeby każdy był zadowolony.
 

Zuza_M

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Najlepiej ulubione wino Panny Młodej ;)
Wybierz kilka rodzajów. Jeśli nie masz wśród rodziny i znajomych wytrawnych smakoszy wina, to nie sil się na zakup drogiego, francuskiego... bo nie każdy takie lubi. Ja bym wzięła coś polecanego lub sprawdzonego za 15-20zł. Supermarket? - O ile nie kupujesz ilości wybitnie hurtowych ;)
 
D

dan38

Guest
Czy więcej "pójdzie" wina czy wódki, to zależy od gości. Dobrym rozwiązaniem może być np różowe półwytrawne, które podobno pasuje do wszystkiego i coś słodkiego, np Kagor.
 

Reapley

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice / Pszczyna
Jeśli wino, to do obiadu i minimum w dwóch rodzajach: czerwone i białe. Najlepiej jeśli to będą wina wytrawne lub półwytrawne.

Na pewno kelnerzy będą rozlewać pierwsze butelki wina. Tam, gdzie dużo wina będzie schodzić, tam butelki na stołach zostawią. A po dwa otwarte możesz zostawić na pomocniku z boku razem z innymi trunkami, jak np. dwie butelki whisky, wiśniówkę, ajerkoniak (bardzo lubią je babcie), może też pojawić się wyżej wymienione Martini np. bianco (słodsze) itd. Barman w tej sytuacji nie jest potrzebny, a dobry barman na wesele to koszt około 700zł wzwyż.

Jakie kupić wino? Jeden rodzaj na całe wesele. Nie musisz przepłacać. Dobre są wina Fresco i Carlo Rossi na wesela. Potem i tak wszyscy piją głównie wódkę. Ale proponuję ci te dwa rodzaje. Najlepiej będzie jak sama przejdziesz się do sklepu z alkoholami po radę. Nie będziesz musiała w tymże sklepie kupować, bo wyjdzie Cię to bardzo drogo. Zapamiętaj nazwy i spróbuj zamówić przez internet u dostawców/w hurtowniach i posprawdzaj ceny w supermarketach i sklepach.

Kupowanie w hurtowaniach jest często opłacalne, bo często zdarza się tak, że po weselu zostaje nam masa niewypitych butelek i nie mamy co z nimi zrobić. Wtedy hurtownia odkupuje od nas ten towar po tej samej cenie zakupu.
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
U nas będą dwa rodzaje wina: białe półsłodkie i czerwone półwytrawne, tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Nie kupujemy go dużo, po 10 butelek z każdego wystarczy, większość i tak będzie pić wódkę. Jeszcze się zastanawiamy, które wina wybrać, na razie bierzemy pod uwagę Bauvillone i Carlo Rossi.
 

WMB

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja na swoje wesele kupiłam trzy rodzaje win: czerwone, białe i różowe w cenie ok 15-20 zł za butelkę. Wszystkie najpierw z moim ówczesnym narzeczonym sprawdziliśmy - po prostu wybraliśmy te które nam smakowały z hurtowni Plams w Suchowoli. Każdy z gości mógł sam wybrać takie które mu odpowiada. Wiem, że takie wino nie jest z jakiejś wyższej półki, ale takie wino pijamy i takie postawiliśmy gościom.
 
B

bajderman

Guest
Nie nastawiajcie się na konkretne marki, a raczej na cały zestaw wina, dopasowany pod różne potrawy. Mało kto wie, że wino powinno być właśnie dobrane pod smak jedzenia - inne pod potrawy słodkie, inne pod potrawy ostre itd. Nie na zasadzie każde wino dobre do wszystkiego. Warto np. przejść się do Centrum Wina jeśli macie ich w mieście, mają doradców, którzy powinni zasugerować cały zestaw wina na imprezę. I tutaj nie mówię o wysokich kwotach, raczej całkiem przyziemnych.
 

omisia

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
teraz jak byliśmy na weselu kuzyna męża mieli wino KAdarka, powiem szczerze nie pijałam go wcześniej a okazało się bardzo smaczne. Tanie wino a dobre
 

Monika Nowak

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
Polecam Altara Aurum Vina Santa Marina jedno z moich ulubionych win. Kosztuje coś około 30 złotych i do tego jest pyszne.
 

fokus32

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
u nas będzie tylko kilka butelek z winem więc możemy kupić jakieś droższe, jeszcze nie myśleliśmy dokładnie jakie to będzie wino, Na pewni kilka rodzai.
 
M

malgorzatakonik

Guest
My zamiast kwiatów czy kuponów lotto poprosimy o wino, później te butelki będą na stołach weselnych. A co zostanie - weźmiemy i będziemy mieli na wyjątkowe okazje.
 

E-kwiaty

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
415
Punkty reakcji
5
Odnośnie tego jakie wino na wesele wybrać,to jest już kilka wątków na forum i warto poczytać aby wiedzieć więcej,oczywiście tutaj również polecam słodkie lub półsłodkie. Jako dodatek do prezentu ślubnego mimo wszystko dobrze sprawdzą się także kwiaty:)
 
A

alicja973

Guest
Tak jak ktoś tu już napisał - na wesele najlepsze są zestawy win takie już gotowe, sprawdzone, dobrane przez znawców
Te naprawę dobre sklepy z winami mają takie gotowe zestawy albo dobierają pod upodobania klienta np pomagają dobrać do menu.
 
Do góry