Jakie tabletki??

Darek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Rozpoczęły się wakacje, dla wielu niestety czas nieodpowiedzialnych zachowań. Podczas każdych wakacji zdarzają się historie, których smutny, a czasami tragiczny finał, można przewidzieć. Wiele młodych dziewcząt po wakacjach pisze, również do mnie, z prośbą o pomoc i/lub radę.
”Spotkałam przystojnego mężczyznę. Był żonaty z dwójką dzieci, ale obiecywał, że resztę życia chce spędzić ze mną” – piszą 15-17 letnie dziewczyny po wakacjach, zrozpaczone, że ów mężczyzna po urlopie wraca do swojej rodziny. Złamane serce, czasami ciąża i totalny brak odpowiedzialności. Brak odpowiedzialności podsycany przez pisma młodzieżowe i kobiece, sprowadzające decyzję o współżyciu do zaopatrzenia się w środki antykoncepcyjne. Woda na młyn dla firm farmaceutycznych, produkujących środki antykoncepcyjne i prywatnych gabinetów ginekologicznych zwiększających dochody. Żadnej refleksji co dalej z tymi młodymi osobami. Nic o odpowiedzialności.
Mimo natarczywej reklamy w pismach dla dziewcząt i kobiet, pigułka antykoncepcyjna nie jest dobrym rozwiązaniem. Pigułka niesie ze sobą skutki uboczne (czasami poważne) dla kobiety zażywającej pigułkę. Zaburzona zostaje normalna praca przysadki, podwzgórza i jajnika. Czasami jest to zaburzenie trwałe. Jak działa pigułka? Hormonalna pigułka antykoncepcyjna zastępuje cykl fizjologiczny, "pseudocyklem" popigułkowym, a miesiączkę (krwawienie z dróg rodnych związane z fizjologicznym złuszczaniem się śródbłonka macicy - występujące ok.12-16 dni po owulacji) zastępuje "pseudomiesiaczką" (krwawienie z dróg rodnych związane z odstawieniem hormonów zawartych w pigułce). Kobieta tez krwawi z dróg rodnych, ale nie jest to fizjologiczne, prawidłowe krwawienie i dlatego nazywane jest "pseudomiesiaczką".
Wszystkie informacje o pigułkach znajdujące się na stronie: http://www.npr.prolife.pl/pigulka.htm i odnośnikach z tej strony, pochodzą z podręczników ginekologii, ulotek reklamowych producentów pigułek i ulotek informacyjnych dołączonych do pigułek.
Pigułek nie może zażywać kobieta do 21 roku życia (nie wcześniej jak 7 lat po pierwszej miesiączce), ze względu na dojrzewanie układu hormonalnego!!! Takie jest zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a pisze o tym w podręczniku ginekologii, prof. dr hab. med. Pschyrembel.

Mechanizm działania hormonalnej pigułki antykoncepcyjnej jest następujący:a) zahamowanie wydzielania hormonów przez przysadkę mózgową,
B) zahamowanie owulacji (jajeczkowania),
c) zmiana właściwości śluzu szyjkowego,
d) zmiany cech środowiska wewnątrzmacicznego,
e) spowolnienie perystaltyki jajowodu (czynnik jajowodowy), zarodek po zapłodnieniu wędruje dłużej do jamy macicy i po drodze obumiera – działanie wczesnoporonne.
f) hamowanie zagnieżdżenia (implantacji zarodka) - działanie wczesnoporonne.

Pozdrawiam
Darek
PS Uważajcie na siebie i pamietajcie, że antykoncepcja nie zwalnia z odpowiedzialności.
 

ANIDA

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
a ja biore HARMONET i tez jest wszytsko ok. oby tak dalej bo na brzdaca na razie mnie nie za bardzo stac, choc bardzo bym chciala
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
Darek napisał:
Mechanizm działania hormonalnej pigułki antykoncepcyjnej jest następujący:a) zahamowanie wydzielania hormonów przez przysadkę mózgową,
B) zahamowanie owulacji (jajeczkowania),
c) zmiana właściwości śluzu szyjkowego,
d) zmiany cech środowiska wewnątrzmacicznego,
e) spowolnienie perystaltyki jajowodu (czynnik jajowodowy), zarodek po zapłodnieniu wędruje dłużej do jamy macicy i po drodze obumiera – działanie wczesnoporonne.
f) hamowanie zagnieżdżenia (implantacji zarodka) - działanie wczesnoporonne.


a) nie zahamowanie tylko zmniejszenie ilości wydzielania hormonu, organizm ponieważ ma dostarczane hormony z zewnątrz, zmniejsza ilość produkowanych, przez co pęcherzyki dojrzewają wolniej
B) nie zahamowania, tylko opóźnienia, owulacja następuje w przerwie między jednym opakowaniem a drugim, następuje to w momencie, w którym jajeczka nie nadają się do zapłodnienia, jajeczko szybko jest usuwane z macicy, razem z miesiączką
c) i d) owszem, następuje zmiana polegająca na tym, że śluz gęstnieje i uniemożliwia wędrówkę plemników
e) i f) pomyliłeś dane z wkładką domaciczną :D:D:D przy tabletkach nie dochodzi do zapłodnienia, perystaltyka nie jest zwalniana, wprost przeciwnie.
I tak to jest jak ktoś nie wie o czym mówi...
 

keruzami

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2005
Posty
56
Punkty reakcji
0
Guziol napisał:
Mam takie pytanko. Moja dziewczyna i ja doszliśmy do wniosku że chcielibyśmy zacząć współżyć ale obydwoje boimy sie konsekwencji typu dziecko itp. Chciałem sie zapytać czy możecie doradzić nam jakieś tabletki antykoncepcyjne. Jeżeli by sie dało napiszcie ile mniejwiecej co kosztuje, po jakim czasie można działać i czy są jakieś skutki uboczne
!!!!!Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI !!!!!
Jeżeli dopiero rozpoczynacie współżycie to może zastanówcie się nad prezerwatywą(chodzi mi o przyzwyczajenia faceta), jeżeli nie uszkodzi się jej mechanicznie(np zamek od spodni, ubrania) to jest absolutnie pewna no i trzeba uważać aby się nie zsunęła(stosujemy ten środek zabezpieczenia już od wielu wielu lat i polecam bo nigdy nie zdażyło nam się nie kontrolować sytuacji) Prezerwatywa jest o tyle dobra że nie szkodzi kobiecie ani mężczyźnie, a raczej chodzi mi głównie o młody organizm twojej dziewczyny. Jeżeli sama prezerwatywa to dla was zamało połączcie ją ze środkami chemicznymi np. pianki (ale sprawdzcie najpierw czy są dopuszczone do stosowania razem z prezerwatywą.

Jeżeli to wam nie odpowiada to faktycznie lepiej jest zdecydować się nawet na te tablety, bo lepiej się zabezpieczyć przed ciążą niż isć na całość :zawstydzony: , ale musisz pamiętać że tabletki są szkodliwe dla zdrowia kobiety i lepiej dla niej żebyście wybrali co innego. Przestrzegam jedynie przed metodą tzw. naturalną, bo trzeba znać soje ciało bardzo dobrze a w młodym wieku jest to chyba nie możliwe, zresztą i u dorosłych kobiet ta metoda jest raczej częściej zawodna niż skuteczna.
Pozdrawiam :)
:
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
keruzami napisał:
Prezerwatywa jest o tyle dobra że nie szkodzi kobiecie ani mężczyźnie,

Mam uczulenie na lateks, nie wyobrażasz sobie co ja miałam po gumkach, koszmar jakiś. Reaguję też alergicznie na środki nawilżające i plemnikobójcze stosowane w tych gumkach nielateksowych. Jakiś obłęd. Rzadko, bo rzadko ale zdaża się, że prezerwatywa NIE jest bezpieczna dla kobiety.
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
keruzami, a ja nawet i bez alergii ich nie lubię. W kulminacyjnym momencie trzeba przerwę robić na założenie gumki, cały romantyzm szlag trafia, ręce potem gumą śmierdzą i facet musi po orgazmie szybko uciekać, żeby nie zostawić paczuszki w środku. Nie lubię!!!
 

keruzami

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2005
Posty
56
Punkty reakcji
0
agulia, co???
to jakich wy gum uzywaliście????????????????
gumy mają różne rozmiary więc można dopasować tak żeby się nie zsówała więc nie rzeba tak odrazu uciekać, są przeróżne gumy zapachowe, smakowe i one zapewniam że nie śmierdzą! a mogą nawet urozmaicać :hyhy: umiejętne zakładanie gumki jest dla faceta frajdą i sprawia mu przyjemność. :wstyd: :D :zawstydzony:
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Każda lateksowa śmierdzi.. :wstyd:
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
keruzami, każda guma śmierdzi, a te zapachowe lub smakowe śmierdzą jeszcze gorzej. Mojemu mężowi zakładnie przyjemnoci nie sprawia, wprost przeciwnie, a zsuwanie po wytrysku nie ma nic wspólnego z rozmiarem tylko z tym że członek po wytrysku maleje:p:D:D i gumka robi papa.
 

keruzami

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2005
Posty
56
Punkty reakcji
0
agulia, hehehehe :p no jak widac sprawa zapachów jest sprawą baaaardzo indywidualną i na to się nic nie poradzi, ja spotkałam się tylko raz ze śmierdzącymi gumami i poprostu je zmieniliśmy,
hehehehehe z tym członkiem jeżeli o to ci chodziło to przecież wystarczy go tylko przytrzymać przy wychodzeniu i mozna sobie leżeć jak długo się chce,. bo guma dośrodka nie wpadnie przecież :p
 

agulia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Częstochowa
keruzami, wpadnie, wpadnie i to głęboko! A szukanie jej potem po zawiłościach ciała wcale nie jest przyjemne. Gratuluję, że udało wam się jeszcze takiej sytuacji uniknąć.
 

keruzami

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2005
Posty
56
Punkty reakcji
0
agulia napisał:
wpadnie, wpadnie i to głęboko! A szukanie jej potem po zawiłościach ciała wcale nie jest przyjemne.
ogryginalne pierwsze słysze :dezorientacja:

agulia napisał:
Gratuluję, że udało wam się jeszcze takiej sytuacji uniknąć
wiesz to kwestia wiedzy( i to wcale niezbyt skomplikowanej i ogólnie dostępnej) nie szczęścia, rodzinę mamy zaplanowaną i nie posunelibyśmy sie do loterii
:zawstydzony:
 
V

vanillivi

Guest
Witam!
Czy używanie samych tabletek antykoncepcyjnych to wystarczająca antykoncepcja, alby nie zajść w ciąże, widać większość dziewczyn właśnie tylko tego używa, ale czy aby napewno to wystarczy...? :niepewny:
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
to nie ważne kto jakie bierze i do tego mówi że są dobre. To lekarz dobiera odpowiednie. Kazda kobieta jest inna.
 

justine17

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2005
Posty
76
Punkty reakcji
0
ciesze sie ze zalezy ci na zabezpieczeniu przed ciaza!!!po pierwsze twoja dziewczyna musi isc do ginekologa a on przepisze tabletki odpowiednie...ja na przyklad biore diane 35 i jestem zadowolona...kosztuja na recepte ok. 10 zl.... :)
 

Martina

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
778
Punkty reakcji
0
jakie tabletki?
praktycznie dla każdej kobiety inne ;)

to co zadziała na ciebie, moze zadziałać i na kolezanke, jednak ze skutkami ubocznymi
mozesz trafic na dobre tabletki odrazu, lub dopiero przy kolejnej próbie
 

Martina

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
778
Punkty reakcji
0
ale przy tabletkach jest najwieksza :)
prektycznie tylko przy złym uzywaniu któraś z kobiet zachodzi w ciąże
osobiscie nie spotkalam sie z przypadkiem by ktoras ze znanych mi dziewczyn, kobiet zaszla w ciaze stosujac tabletki
 
Do góry