Jakie tabletki?

aniam19872

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiem, że to zależy od organizmu ale jakie konkretnie tabletki nie dawały Wam przykrych skutków ubocznych? kiedyś brałam yaz ale przytyłam i wolałabym teraz tego uniknąć a w pon idę do gina i boję się mu zaufać w 100% bo teraz większość przekupionych przez koncerny.
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
Kochana to bardzo indywidualna sprawa, nie można się sugerować tym że ja Ci napiszę że dla mnie są takie dobre czy takie. Na pewno te z mniejszą zawartością hormonów dają mniej skutków ubocznych i jak kobieta narzeka na standardowe to lekarze je często wypisują. A nie bój nic bo są tak samo skuteczne, po prostu mają innego składnika więcej. Ja mam belarę właśnie tego typu i jeśli to Ci w czymś pomoże to tak - czuję się po nich bardzo dobrze i nie przytyłam ani grama, no może ciut mi w cycki poszło :lol: ale to akurat na plus wiadomo :tongue: niech Cię lekarz dobrze przebada zanim wypisze, nie daj sobie wcisnąć recepty na ładne oczy. No i wiadomo lepiej jak to lekarz zaufany by był, mój na 100% kieruje się dobrem pacjentki a nie profitami jakie otrzymuje i na pewno u Ciebie też tacy są.
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
Trochę źle wyżej napisałam to sprostuję bo nie mogę edytować. Belara to tabletka zawierająca pochodną naturalnego progesteronu, może ilościowo nie ma ich mniej tylko ma taki lepiej tolerowany przez organizm. Bo są też na rynku tabletki tzw. ultralekkie, z ultraniską dawką hormonów ale je już się troszkę inaczej dawkuje. Mogło wyjść z mojej odpowiedzi, że mi właśnie o nie chodzi ale ja z nimi doświadczenia nie mam akurat. W każdym razie mam nadzieję, że gin Ci wypisał jakieś ok te tabletki i obejdzie się bez skutków ubocznych :)
 

wodazrodlana

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2017
Posty
42
Punkty reakcji
0
Pierwsza podstawowa sprawa to taka ze dobrze dobrane tabletki tycia nie powoduja, poczytaj sobie na stronie antykoncepcjanamiare w zakladce ABC antykoncepcji, po drugie przed przepisaniem tabletek powinnas miec obszerny wywiad i kilka badan a po trzecie jesli lekarz na ladne oczy na dzien dobry przepisuje tabletki jakiekolwiek to trzeba go zmienic :p
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
To prawda, weźmy choćby vibin mini dla młodych kobiet. Śladowa ilość hormonów, lekka pigułka i jeżeli dobrze dobrana na pewno się nie tyje.
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Potwierdzam to, bo chociaż mam inne tabletki, takie niskodawkowe - vines , to właśnie na ich temat sporo czytałam, poza działaniem antykoncepcyjnym pomagają pozbyć się PMS, wpływają korzystnie na cerę, likwidują obfite i bolesne miesiączki itp
 

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
Po kilku nieudanych próbach z tabletkami przekonałam się co do innej formy antykoncepcji a mianowicie spirali. Nie muszę pamiętać codziennie o tabletce ani nie mam żadnych skutków ubocznych jak dla mnie świetna alternatywa.
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
bridgett ja tez biore vines.. to moje 4 tabletki i po nich czuje sie najlepiej.. okres mam regularny co do dnia, krwawienie dwu dniowe no i brak bolu.. rewelacja :D
 

Emanuela31

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2018
Posty
19
Punkty reakcji
0
Zabawa z doborem tabletek to zawsze jest takie chybił trafił a przy zmianie musisz mieć w świadomości to, że zawsze możesz trafić na gorsze
 

Monika1188

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2019
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja całkiem zrezygnowałam z tabletek, za dużo złego zrobiły w moim organizmie. Dzisiaj stosuje monitoring cyklu za pomocą komputera cyklu myway i w dni płodne, gdy mam ochotę na współżycie- a zazwyczaj mam bo libido wówczas jest max, to zabezpieczam się za pomocą diafragmy caya łącznie z żelem plemnikobójczym. Jest łatwa w zakładaniu i wyjmowaniu, nie uczula i jest niewyczuwalna podczas seksu.
 

JagnaKoss

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2020
Posty
25
Punkty reakcji
0
Jesli mogłabym wybierać to żadnych bym nie zaczęła, mam mechaniczną diafragmę dopochwową i nigdy tak dobrze się nie czułam jak przy tej antykoncepcji
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Mnie przykładowo 90% tabletek antykoncepcyjnych dawało nieznośne skutki uboczne i zrezygnowałam z nich. Ale jeżeli ginekolog dobrze dobierze ci leki, to tylko się cieszyć. Ponadto receptę na tabletki antykoncepcyjne i nie tylko mozesz dostać od lekarza bez wychodzenia z domu
 

Vivi

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2020
Posty
8
Punkty reakcji
0
Każdy lek może powodować skutku uboczne. Podstawa to badania przed i okresowe badania podczas przyjmowania, jeśli zacznie dziać się coś złego to będzie można szybciej zareagować.
 
Do góry