Jakie tabletki na bolesne miesiączki?

ewciaplock177

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Płock
Witajcie Dziewczyny.
Powiedzcie jakich tabletek używacie na ból brzucha w czasie miesiączki? Co Wam najlepiej pomaga?
Mnie osobiście No-spa nie pomagała, chyba że wzięłam 3 tabletki na raz ( co oczywiście jest nie wskazane) a poza tym nawet jak mnie przestawał boleć brzuch to i tak tylko na chwilę, a później znowu męczyłam się z tym bólem i tak przez trzy dni. Masakra! Teraz obecnie jestem już po urodzeniu dziecka, więc te bóle zdecydowanie mniejsze i rzadko biorę jakąkolwiek tabletkę.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Zanim zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, na bolesne miesiączki ginekolog przepisywał mi Pyralginum w czopkach. Pomagały w zawrotnie krótkim czasie i do tego były w czopkach, więc wątroba mogła trochę odpocząć tym bardziej, że były one bardzo mocne i dostępne jedynie na receptę.
 

farm

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
247
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem skuteczne jest połaczenie Ibuprofenu (nurofen, ibum, ibalgin) i leku rozkurczorego (no-spa, buskopan). Ibuprofen proponuję w kapsułkach-co zapewnia szybsze działanie i krótszy kontakt z błoną żołądka, a zatem mniej działań niepożadanych. Do wyboru są dwie dawki 200 lub 400 (max,forte). No-spa zadziała u podstawy bólu. Wielu osbom sprawdza się ten schamat. Oczywiście istnieją dziewczyny mające bóle o wyjątkowym nasileniu, jak i te z niższym progiem bólu. Są też sytuacjew których te bóle stają sie cięzsze do zniesienie (gorące dni, przemęczenie).W tych sytuacjiach pacjentki czesto zgłaszają sie do lekarza i sięgają po silniejsze leki na receptę (w tym ketonal). Niestety wspomniana wczesniej pyralgina w czopkach juz nie istnieje.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Nawet nie wiedziałam, że nie jest dostępna, bo jak wspomniałam nie jest już mi potrzebna. Dobrze, że napisałaś :)
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Kiedyś brałam tabletki, ale z czasem przestały mi pomagać. Od dłuższego czasu podczas bolesnych miesiączek wykonuję ćwiczenia lekko rozciągające i relaksacyjne. Pomaga. :eek:k:
 
G

Gumri

Guest
Mam bardzo bolesne miesiączki i juz od kilku lat pomaga mi tylko Pyralgina. Mimo wielu opinii ze no-spa jest najlepsza, na mnie nie działa. Całe szczęście mi wystarcza jedna tabletka Pyralginy i problem znika. Wydaje mi sią ze każda z nas musi znaleźć swój idealny lek, a najlepiej skontaktować się z ginekologiem.
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Podobno właśnie tylko no-spa i pyralgina są skuteczne na tę niedogodność.​
 
N

nianiaSweet

Guest
ja rzadko mam problemy z bólami menstuacyjnymi, ale jeśli mnie dopadną to tylko pyralgina jest mi w stanie pomóc.
 

Vena.

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Ja niestety mam bardzo bolesne miesiączki i co miesiąc muszę się męczyć. Mi tylko pomaga Pyralgina, ewentualnie Ketonal, ale to już na receptę.
 
0

03092010

Guest
Od zawsze zmagalam sie z bolami menstruacyjnymi. Nie pozwalaly mi wstac z lozka. Nie pomagaly zadne tabletki typu 3 apapy na raz czy ibuprofeny, az do czasu kiedy zaczelam stosowac ketonal. Nie czulam po nim nic. Zupelnie nic. Wstac z lozka nie moglam, bo bylam mocno otumaniona. Jednak to bylo lepsze anizeli przeokropne bole.

Dzisiaj bole mam sporadycznie, a jesli juz, to 1 tabletka ibuprofenu daje rade. A 'wyleczyla' mnie ciaza.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
No spa+ ibuprofen-jak wyżej napisano to dobre połączenie.No -spa ma działanie typowo rozkurczowe,dlatego trzeba ją wspmóc czymś p.bólowym.Ketonal-owszem działa,ale ma duże skutki uboczne,więc nie radzę naduzywać.
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Od ibuprofenu o wiele skuteczniejsza jest pyralgina na metamizolu, nie ma w Polsce skuteczniejszego leku przeciwbolowego bez recepty.
 

zołdra

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Też używam pyralginy przy tak silnych bólach jak bóle menstruacyjne, migrena czy ból zęba, bo inne leki bez recepty po prostu kompletnie nie działają (przynajmniej na mnie).
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
To dla mnie Nurofen Ultima ( Ibuprofen 200mg plus paracetamol 500mg) Idealny własnie jesli chodzi o tego typu bóle. Bardzo szybko działa i dodam że nie musze potem tez za 3,4 h ponownie przyjmowac kolejnej tabletki.
 

opatia

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
Ja mam tak mega bolesne miesiączki, że nie wyobrażam sobie, żeby je przetrwać bez pyralginy. Nie tylko okropnie boli mnie krzyż i podbrzusze, ale też bardzo często mam silny ból głowy
 
Do góry