Jakie studia wybrać?

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
lupin napisał:
hejo.

Czy ktoś się orientuje czy jakaś uczelnia daje możliwosci studiowania historii on-line? :ninja:
Vistula przypadkiem nie ma takiej opcji? :)
 

snookie80

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2017
Posty
19
Punkty reakcji
4
Ja z tego co widzę wokół siebie to najbardziej warto iść w kierunku informatycznym albo finansowym. Ja niestety nie mam ścisłego umysłu czego bardzo żałuję.
 

Granola

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja zdecydowałam się na wsb. Raz że jest tam kierunek który mnie interesuje, dwa mieszkam blisko, co najważniejsze załapałam się na promocje i jestem 1000 zeta do przodu.
 

TinnLinn

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2017
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
🤷🏻‍♀️
Filologię możesz wziąć, nawet polską (chociaż po pl to mógłbyś jedynie uczyć dzieci, innych możliwości nie widzę. Dlatego polecam filologię obcą) i wybrać specjalizację translatoryczną. Gdybyś chciał, to mógłbyś tłumaczyć teksty,siedząc przy biurku w domu, albo być tłumaczem "na żywo", czyli kiedy przyjeżdża do firmy np. klient z innego kraju i mógłbyś tłumaczyć, co mówi.

Albo jeśli nie możesz znaleźć sobie kierunku itp. to może nie idź na studia?
Albo idź do szkoły policealnej.
lupin napisał:
hejo.

Czy ktoś się orientuje czy jakaś uczelnia daje możliwosci studiowania historii on-line? :ninja:
Jest coś takiego jak np. studiujwzielonejgorze.pl tylko np. zamiast "zielonejgorze", wpisujesz nazwę miasta, w którym mieszkasz (albo jakiegoś większego, w którego pobliżu mieszkasz).
Niestety, nie wiem, czy w innych miastach Polski takie coś funkcjonuje, musisz sprawdzić. I kierunki też warto sprawdzić :wink:
 

huszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2016
Posty
58
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]hmm, pomysl co lubisz robic, w czym sie dobrze czujesz, nie jest latwo wybrac za pierwszym razem wlasciwy kierunek studiow :) moja kolezanka dopiero za trzecim podejsciem zdecydowala sie studiowac weterynarie i dopiero teraz wie, ze podjela wlasciwa decyzje. te studia nie sa latwe, praca z roznymi zwierzetami- nie tylko tymi domowymi, ale tez np. hodowlanymi, ale jesli ktos czuje powolanie do tej profesji to warto poswiecic kilka lat na edukacje.[/SIZE]
 

modzi

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ostatnio szukaliśmy " ciekawego kierunku" dla naszej siostry. Chciała coś z desingiem. Po długich poszukiwaniach wybrała "nowe technologie w desingie". Dziwny kierunek.
 

ewkamarchewka1

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2016
Posty
36
Punkty reakcji
1
[SIZE=10pt]Dokladnie. Najlepiej samemu wybierac kierunek studiow, chociaz nie zawsze pierwszy wybor gwarantuje nam zadowolenie z nauki. Moja siostra dopiero za trzecim razem trafiła na wymarzone studia, weterynarie. I w koncu jest zadowolona, chociaz nauki ma naprawde duzo. Niedlugo konczy staz i szykuje sie do wykonywania zawodu. Nie sadzilam, ze lekarz weterynarii jest obarczony tak duza iloscia obowiazkow. Z tego co slyszałam to nie tylko leczy rozne zwierzatka, ale tez bada choroby odzwierzece czy kontroluje zywnosc pochodzaca od zwierzat, typu mleko, jaja.[/SIZE]
 

Misiak12

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
mnie od zawsze interesowało budownictwo, więc wybór był prosty ;) jakby Ciebie też ciągnęło w tę stronę to możesz poczytać, co po takich studiach robić: allbim.pl/sciezki-kariery-po-architekturze-i-budownictwie/. Milej lektury!
 

selerka

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2017
Posty
31
Punkty reakcji
0
mnie zastanawia podyplomowa kryminologia, chyba dla samej ciekawości bym zrobiła :D na WSB startuje od października, nie wiem cyz to pierwszy rok tego kierunku ale jestem coraz bliżej zapisania się.
 

deli

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2019
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja wybrałem studia informatyczne w CB, wybrałem specjalność testowanie oprogramowania, i jestem zadowolony
 

Antkoo

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2021
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Gdańsk
wydaje mi się że skoro pytasz o tym na forum - to nie idź na studia.
I nie piszę tego aby ci dowalić, ale żebyś popracowała troszkę liznęła "życia na etacie" i wtedy sama z chęcią podejmiesz świadomą decyzję ;)
 

KlaudiaKRK

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2024
Posty
3
Punkty reakcji
0
W dzisiejszych czasach filologia angielska rzeczywiście jest bardzo dobrym kierunkiem. Ale konkurencja jest straszna. Przez kilka lat pracowałam z językiem angielskim, ale później była redukcja kosztów i zwolnienia. Wtedy naprawdę się bałam, że nie znajdę pracy (szukałam pracy prawie 2 msc), dlatego zapisałam się na Higienistkę Stomatologiczną do Fabera. Postanowiłam, że na wszelki wypadek chcę mieć jakiś całkowicie inny zawód. Nić nie płaciłam za naukę i mogłam połączyć ją z pracą, bo zajęcia się odbywały w weekendy. No i powiem wam, że znalazłam gabinet na odbycie praktyk zawodowych w 1 dzień. Dostałam też propozycję pracy w tym zawodzie i byłam bardzo zaskoczona. Tak że kierunki stomatologiczne też są bardzo spoko
 
Do góry