qvr

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jak większość młodych ludzi mam wątpliwości co do swojej przyszłości. Chciałbym pójść na dobrą uczelnie, na jakiś kierunek po którym bez większych problemów znajdę pracę(jak każdy...?). Na maturze zdaje roszerzoną geografie,rozszerzony angielski,hiszpański i podstawową matematyke. Zdążyłem zauważyć że na większość uczelni wymagana/preferowana jest niestety matematyka rozszerzona... ale mimo wszystko raczej zostanę przy podstawie. Myślałem nad kierunkami związanymi z handlem lub ekonomią. Dobrze celuję? Bardzo ciężko będzie mi się dostać? Proszę o pomoc, od długiego czasu jest to jedyny temat jakim zaprzątam sobie głowę.. nie mam pojęcia co robić.
 

fishionelka

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
Jak większość młodych ludzi mam wątpliwości co do swojej przyszłości. Chciałbym pójść na dobrą uczelnie, na jakiś kierunek po którym bez większych problemów znajdę pracę(jak każdy...?). Na maturze zdaje roszerzoną geografie,rozszerzony angielski,hiszpański i podstawową matematyke. Zdążyłem zauważyć że na większość uczelni wymagana/preferowana jest niestety matematyka rozszerzona... ale mimo wszystko raczej zostanę przy podstawie. Myślałem nad kierunkami związanymi z handlem lub ekonomią. Dobrze celuję? Bardzo ciężko będzie mi się dostać? Proszę o pomoc, od długiego czasu jest to jedyny temat jakim zaprzątam sobie głowę.. nie mam pojęcia co robić.

Seminarium duchowne polecam.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Na ekonomie jest się ciężko dostać zwłaszcza na dobrą uczelnie.
Jeżeli zdasz wszystko na ponad 80% to możliwe że się dostaniesz.
Ale weź też pod uwagę inne kierunki.
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem wybór studiów to indywidualna decyzja każdej osoby. Trzeba się zastanowić po prostu nad tym co się lubi robić i co się chce robić. Mam u siebie w szkole dziewczynę, która chodzi ze mną do Progresu ( ona na wizaż i stylizację), a skończyła Prawo... uczy się teraz tego, bo po prostu lubi.
 

Alyshia

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2012
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Dokładnie, zgadzam się z @kiwki trzeba się zapisać na takie studia, które będą nas interesowały, a nie np. tylko dlatego, żeby papierek ładnie wyglądał. Trzeba się zastanowić czy np. studia, które się wybrało nie znudzą nam się po roku.
 

karo535

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja studiuję dziennie i jednocześnie chodzę do szkoły policealnej Centrum Nauki i Biznesu Żak w Krakowie, zajęcia mam w systemie zaocznym, więc bez problemu bo godzę. A wiadomo, że w tych czasach im więcej kwalifikacji tym lepiej. Zresztą studiuję zarządzanie a jednocześnie robię technika usług kosmetycznych, jak skończę wszystko to otworzę sobie mały własny salonik kosmetyczny :) i będę robić to co lubię. Same studia niewiele teraz dają ważny jest zawód i pasja, więc polecam takie rozwiązanie :).
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Dzienne zarządzanie i zaoczne technikum? A gdzie czas na zabawę?! No chyba że mieszkasz w akademiku :021:
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
Tak, jak już zostało powiedziane - wybierz takie studia, które będą Cię interesowały. Jak się nia ma pomysłu na życie, to wybór nawet najlepszego kierunku nic nie da. Ile osób idzie na studia tylko dla papierka? A potem widzimy wypalenie zawodowe wśród trzydziestolatków.
 

Gakusen

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2013
Posty
14
Punkty reakcji
1
Zgadzam się z Imaginary246. Najważniejsze to studiować z pasją. Jeżeli jednak chcesz kierować się pewną pracą i dobrymi zarobkami, to zajrzyj na rankingi kierunków, gdzie jest podane, które studia gwarantują to czego szukasz :)... Jednakże bez zainteresowań ciężko będzie utrzymać się na studiach.
 

fishionelka

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z Imaginary246. Najważniejsze to studiować z pasją. Jeżeli jednak chcesz kierować się pewną pracą i dobrymi zarobkami, to zajrzyj na rankingi kierunków, gdzie jest podane, które studia gwarantują to czego szukasz :)... Jednakże bez zainteresowań ciężko będzie utrzymać się na studiach.

A które niby gwarantują i co to za rankingi? :D Tylko błagam, nie mów, że konkurs na ładne wnioski uczelni pt. "kierunki zamawiane".
 
Do góry