Jakie pianino na początek ?

alehandro

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2012
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Wrocław
Witam. Mam 17 lat. Od przyszłego miesiąca chcę zacząć grać na pianinie (będzie to mój pierwszy instrument, nigdy wcześniej na niczym nie grałem). Jako, że będzie to mój pierwszy sprzęt, nie chcę wydawać na niego majątku.
Co zatem polecacie na początek ? Czy w cenie 2000 zł znajdę już coś dobrego ? Podkreślam dobrego! Interesują mnie nowe sztuki, nieużywane.

Mam zamiar grać chyba każdy rodzaj muzyki. OBECNIE najbardziej podobają mi się te utworki:
-Pirates Of The Caribbean
-Coldplay - Clocks
-Beyonce: Halo
-Requiem For A Dream
-Adele: Someone Like You
-Yiruma: River Flows In You
-Fun: We Are Young

Drugie pytanie: Czym się różni pianino cyfrowe od zwykłego, jakie jest lepsze ogólnie i jakie jest lepsze na początek ?
 

szafran623

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Cyfrowe z samej nazwy jest elektryczne i na początek według mnie najlepsze, ponieważ można się bawić fajnie brzmieniami i dopasowywać do każdej muzy ;)

Jakie piano to Ci nie polecę, sam muszę dobrze podpytać, bo zastanawiam się nad kupnem, na razie gram na klasycznym, ale chyba jestem za Casio, bo jest wiele tańsze od Yamahy tylko ze względu na markę, wiele osób chwali Yamahę a mój nauczyciel mówi, że Casio trzyma niskie ceny ze względu na stereotypy ludzi, bo technologią i jakością trzyma poziom :)
 

Grający Witold

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Na markę patrz na końcu, ważne by pianino posiadało pełnowymiarową ważoną klawiaturę młoteczkową. Kwestia brzmienia jest raczej drugorzędna, choć na pewno nie mniej istotna. Cenowo Casio chyba najlepiej wypada i ma najwięcej do zaproponowania modeli w cenie do 2000 zł.
 
N

nianiaSweet

Guest
szafran623 twój nauczyciel prawdę mówił, przy takim budżecie proponuję ci [SIZE=11pt]http://casiomusic.pl/produkt/casio-px-150-we/ [/SIZE]producent zaznacza, że to dobre pianino do nauki na start powinno być wystarczające cyfrowe. Casio i Yamaha ostro ze sobą konkurują. Casio ze względu na fakt, że stosunkowo niedawno wdarło się do czołówki, chcąc zdobyć rynek, pomimo bardzo dobrych klawiatur utrzymuje cenę swoich instrumentów na przyzwoitym (czytaj - dostępnym) poziomie cenowym.
 

Grający Witold

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
niania, to co producent zapewnia to bym raczej pod uwagę za bardzo nie brał. Bo każdy będzie zapewniał, że jego jest najodpowiedniejsze. PX-150 jest niezłym instrumentem, ale kosztuje jednak więcej niż 2000zł, a ze statywem i listwą to i ze trzy.
 
N

nianiaSweet

Guest
[SIZE=12pt]no ok tylko, ze Casio to nie nowicjusz na rynku muzycznym (tak samo jak Yamah, Roland, Kawai), tak więc osoby pozostające w temacie będą wiedziały czego mogą się spodziewać po instrumencie danej marki. Po drugie uważam, że nie ma sensu od razu wydawać kilku tysięcy na sprzęt, bo nawet za kwotę 2 koła dostaniesz dobry sprzęt jeśli dobrze poszukasz, to w tej ceni bez problemu znajdziesz sprzęt na bardzo dobrym poziomie. [/SIZE]
 

Grający Witold

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o Casio, to rzeczywiście nawet w tych najtańszych modelach pianin cyfrowych klawiatura jest na naprawdę dobrym poziomie.
 
Do góry