Jakie ogrzewanie

LukaszM88

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
51
Punkty reakcji
0
tylko że taki gaz trzeba jakoś dostarczyć. Jak się ma miejski to jest łatwiej niż przy zbiorniku. Pompa ciepła jest urządzeniem niezależnym od takich czynników.
 

fokus32

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
my już podczas budowy zedytowaliśmy się na dzierżawę zbiornika, mamy dom 110m2 i nie płacimy wcale dużo. Rachunki opłacamy co miesiąc więc mamy stałą kontrolę. Gaz w naszym wypadku był najrozsądniejszy z tego względy że ja dużo pracuję. Żona przy dzieciach już się nie martwi o ogrzewanie tak jak gdy mieszkaliśmy w bloku.
 

ryhawa

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2016
Posty
22
Punkty reakcji
0
Ja tam stawiam na ekologiczne rozwiązania, choć jak zawsze pewnie wszystko rozbija się o kasę. Osobiście (nie pamiętam fachowej nazwy) stawiał bym na akumulator ciepła z wykorzystaniem wody. Budujemy zbiornik na wodę (pod ziemią i szczelny). Latem oddajemy tam ciepło a zimą je odbieramy. Darmowe ogrzewanie ;-)
 

LukaszM88

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
51
Punkty reakcji
0
jakoś nie wyobrażam sobie aby taki zbiornik nazbierał ciepłą na tyle aby mógł oddać ciepło w zimie szczególnie że ziemia się też wychładza. Musiałby być ten zbiornik mega głęboko. Może chodziło Ci o pompy ciepła?
 
I

ItaliaAmore

Guest
chyba tez wolę ten swoj z amerigasu z gazem lpg, tez mi sie wydaje, ze chyba taki zbiorniczek na wodę pod ziemia, nie dal by rady cala zime ogrzewac dom 100m2....no chyba, ze sie myle, bo szczerze mowiac nie spotkalam sie z takim czyms jeszcze
 
M

malgorzatakonik

Guest
ItaliaAmore napisał:
chyba tez wolę ten swoj z amerigasu z gazem lpg, tez mi sie wydaje, ze chyba taki zbiorniczek na wodę pod ziemia, nie dal by rady cala zime ogrzewac dom 100m2....no chyba, ze sie myle, bo szczerze mowiac nie spotkalam sie z takim czyms jeszcze
ile czasu współpracujesz z ta firmą? Jak jest z dzierżawą zbiornika? Za każdym razem dostawca sprawdza szczelność?
 
M

malgorzatakonik

Guest
Mój mąż powiada, że nie wybrałby nic innego jak ogrzewanie gazowe. Przeciez ustawia się tylko stałą temperaturę i dziękuję. Tym bardziej, że czesto wyjeżdza w delegacje więc ja nie wyobrazam sobie palić w piecu.
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
A jak to jest z pelletem? Jak mniej więcej obliczyć koszt ogrzania około 150 m2 domu ? Ile tego idzie na sezon?
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
znajomi mają pellet i są zadowoleni. Kupują na epellety.pl z dostawą do domu, wszystko w workach hermetycznych. Wrzucają do pieca i tyle ich pracy przy tym. (tak mówią)
 
Do góry