Jakie nowoczesne rozwiązania do kuchni?

vitald

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2019
Posty
11
Punkty reakcji
0
Widzę fajne projekty, ale nie rozpaczałam jednak zbytnio z tego powodu, bo przecież kuchnie IKEA mi się podobały i podobają nadal. :ninja:
 

Modnestol

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2019
Posty
3
Punkty reakcji
0
Pod oknem możesz dac płytsze szafki. Oczywiście pod warunkiem że grzjnika nie używasz. Szkoda szafefki grzać. Jak juz koniecznie chcesz odkręcać grzejnik to szafki bez pleców i kratka w blacie. do takiej kuchni to tylko szafki kuchenne na wymiar wejdą :)
 

radzislaw

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2019
Posty
38
Punkty reakcji
0
Ja ma te kratki w blacie i widzę po meblach, że takie grzanie je niszczy plus dużo energii idzie na ogrzewanie szafek, a nie kuchni, więc to marnotractwo pieniędzy
 

Tikkajam

Zbanowany
Dołączył
28 Listopad 2019
Posty
48
Punkty reakcji
0
Marketing szeptany.
Cieszy mnie osobiscie, że w wystroju wraca się do mocniejszych kolorów. Nudziły mnie nieco odcienie bieli oraz szarości. Wnetrza takie moze dobrze wygladają w katalogach, nie są jednak przyjemne w codziennym funkcjonowaniu oraz dla mnie wydają się zimne.

W moim mieszkaniu wprowadziłam ostatnio więcej kolorów i jest weselej :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zosia_K

Zbanowany
Dołączył
12 Październik 2018
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja również jestem fanką mocnych kolorów w aranżacji. Marzy mi się kuchnia w czerwonym kolorze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Akiko

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2018
Posty
31
Punkty reakcji
0
Mój znajomy ma czerwień z szarością,moim zdaniem trochę za ciemno. Czerwień z bielą albo beżowym wyglądałby znacznie lepiej, nadałoby to trochę przestrzeni i ciepła do kuchni.
Od czasu doc zasu wprowadzam sobie nowe rzeczy, ostatnio kupiłam przybornik na przyprawy,taki drogi stojak żeliwny Staub, ale tak mi się spodobał, że musiałam go mieć na swój profil na instagram https://zwilling.pl/naczynia-kuchenne/podstawki-i-akcesoria/stojak-zeliwny-staub
Ta firma ma także przepiękne naczynia ceramiczne
 

uncle_sailor

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2017
Posty
39
Punkty reakcji
2
Teraz w sklepach można dostać bardzo nowoczesny sprzęt, niedawno mamie kupowaliśmy na urodziny zmywarkę. Wybraliśmy electrolux comfort lift, bo ma podnoszony dolny kosz. Bardzo fajne rozwiązanie, bo nie wymaga schyulania się, jednym ruchem można podciągnąc kosz do góry. Sprzęt jest energooszczędny i cichy.
 

koyote

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o nowoczesność w kuchni to zdecydowanie warto postawić na Elextrolux. Np. piekarnik SteamBoost - piekarnik parowy. To najnowocześniejsze rozwiązania, a dodatkowo po prostu ładnie się prezentują.
 

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
No własnie sam szukam mebli kuchennych

Chętnie sobie więcej poczytam w jakich sklepach zamawialiscie swoje meble kuchenne. Mianowicie

Kupowaliście w studio mebli kuchennych czy moze jednak w sklepie meblowym? Przyznam, ze orientowałem się już w cenach mebli w studiach w mojej okolicy i wydawało mi sie,ze wykonanie kuchni będzie kosztowało mniej. Meble oscylowały w cenach 15-25 tysięcy złotych co jest dla mnie ceną zbyt wysoką. Z kolei orientowałem się w cenach mebli w sklepie Leroy Merlin i jednak jest o wiele taniej bo te same meble kuchenne kosztowałyby mnie tam 8 tysięcy złotych. Projektowałem w ich programie ściągniętym ze strony. Również meble z blatami z laminatu jak rowniż z frontami mdf. Z czego wynika ta różnica?

No i jakie ciekawe i wygodne rozwiązania byście proponowali do kuchni? Co sie Wam w kuchni sprawdziło, a czego byście do konca mi nie polecili?
 

Arkadiusz KS1989

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2021
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja osobiście sam aranżowałem kuchnię, niestety bez jakiegoś fenomenalnego rezultatu. W zasadzie w połowie roboty, zdecydowałem się na pomoc ze strony projektanta, ponieważ wszystko mi nie pasowało :) z regionu Wrocławia polecam firmę Mart-id, nie będę tutaj pisał o profesjonalizmie bo to troche bez sensu, w każdym razie super robote wykonali, jesteśmy z żoną zadowoleni.
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
Słuchajcie moim zdaniem jest to kwestia tak naprawdę inspiracji. A tych nie brakuje chociażby na stronie z meblami Ikea. Popatrzcie sobie na gotowe kolekcje. My w ten sposób urządzaliśmy w zasadzie większość pomieszczeń do naszego M. I pamiętajcie, że jak się zamawia całe kolekcje to najlepiej też zwrócić się tutaj https://montiermebli.pl/ żeby Wam je zmontowali. Bo jednak precyzja w składaniu całych konstrukcji to absolutne must have według mnie
 

wiktass

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2022
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jak ktos szuka nowoczesnej, solidnej baterii do kuchni czy łazienki polecam markę Sotbe
 

ursacheba

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2022
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jak kuchnia i do tego nowoczesna, duża, to warto się zastanowić nad dużą płytą do gotowania. Bywają takie fajne duże i eleganckie płyty jak Innova 5+3 Solgazu. Fajna, ładna i całkiem duża płyta, bo to jakieś 80 cm ceramiki. Do tego 5 pełnoprawnych palników, co jest mało spotykanym rozwiazaniem. no i to genialne rozwiązanie, ze palniki są ukryte pod szkłem.
 

garuu

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2023
Posty
9
Punkty reakcji
0
Na pewno przyda się dobra bateria kuchenna z wysoką wylewka. Zobacz sobie w Sotbe, znakomite baterie
 

MariaMarkowa

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2022
Posty
38
Punkty reakcji
1
Na pewno jednym z takich rozwiązań do kuchni jest oczywiście zmywarka, która zagościła w tego typu pomieszczeniach już bardzo dawno. Poza tym bardzo modne są czarne dodatki jak zlew, ekspres do kawy itd. Ja mam akurat kuchnię w stylu skandynawskim, meble są białe z czarnymi uchwytami i innymi dodatkami. Co do urządzania kuchni itd, podrzucam też artykuł https://ladnydom.pl/nowoczesna-kuchnia-na-co-zwrocic-uwage
 

malgorka

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2023
Posty
16
Punkty reakcji
0
W nowoczesnej kuchni przyda się i nowoczesna bateria . Piękne mają w Sotbe ta złoto czarna linia mega jak dla mnie. I 5 lat gwarancji na nie dają
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
87
Punkty reakcji
0
Zatrudnij dobrego projektanta wnętrz. To pozwala uniknąć błędów i generuje oszczednosci. Wnętrze będzie spójne, estetyczne i wygodne. Szczeglnie w sytuacji kiedy przestrzeni nie jest wiele.

Ciekawe projekty ma to biuro:
https://marengo-architektura.com/

Warto jest na pewno przejrzeć sobie ich projekty.
 

Peter777

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2023
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jeśli chcemy użyć drewniany blat do kuchni to powinien to być blat z litego drewna a nie na mikrowczepy, gdyż tego typu blaty z czasem się odkształcają, klej puszcza i pojawiają się szparki w miejscach łączenia deski z deską. Nie ma to miejsca kiedy blaty są klejone deska z deską jedynie po długości. Drewniany blat na wymiar jest najkorzystniejszym rozwiązaniem.
 
Do góry