Jakie nowoczesne rozwiązania do kuchni?

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
A będziesz kuchnię robić na wymiar? Proponowałabym takie rozwiązanie- wtedy zrobią Ci też wizualizację i coś zaproponują :)
 

robaczek9

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
mucha88 napisał:
A będziesz kuchnię robić na wymiar? Proponowałabym takie rozwiązanie- wtedy zrobią Ci też wizualizację i coś zaproponują
Tak, raczej na wymiar, bo inna tam nie da rady za bardzo. Primavera, piekne te kuchnie ze zdjec tylko tam wszedzie pod oknem sa szafki, a ja zapomnialam napisac ze pod moim oknem jest grzejnik, wiec nie mozna tam dac zabudowanych szafek ani szafki naroznej niestety i w sumie zostaje tylko zagospodarowanie dlugiej sciany..., dlatego tez ciagle kombinuje gdzie by tu wstawic jakas dodatkowa zabudowe na piekarnik i szafki, zastanawiam sie czy by nie dac jej na tej scianie, ktora oddziela kuchnie od salonu, albo na scianie miedzy oknami w kuchni i salonie...
Urzadzenie wlasnej kuchni to jest najlepsza szkola zycia!! A z doswiadczenia wiem, ze architekci nie zawsze sie sprawdzaja.... Architekt kazal mi zabudowac wejscie do kuchni.... tylko nie pomyslal ze, kiedy dziecko zaplacze to ja musze gnac przez salon do pokoiku syna.... :D
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
@mucha- dowiedziałaś się czegoś o tej promocji?

@ robaczek - wg planów mi to wygląda, że faktycznie tylko jedną ścianę zagospodarujesz. Jak się boisz, że nie starczy miejsca, to może górne szafki zrób odpowiednio wysokie, tak by aż po sufit sięgały. W ten sposób troszkę miejsca zyskasz
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
robaczek9 napisał:
Primavera, piekne te kuchnie ze zdjec tylko tam wszedzie pod oknem sa szafki, a ja zapomnialam napisac ze pod moim oknem jest grzejnik, wiec nie mozna tam dac zabudowanych szafek ani szafki naroznej niestety
I na to jest rada. :) Można zabudować kaloryfer w taki sposób, aby nie ograniczać emisji ciepła, albo rozważyć jego przesunięcie w stronę salonu. Nad kaloryferem można zamontować sam blat jako dodatkowe miejsce robocze, które może tez służyć jako stolik na poranną kawę. Jesli masz ładny widok za oknem to zawsze miło rozpoczniesz dzień. :)
Nie mam odpowiedniej fotki, ale myśle o takim układzie.

m_2_20908.jpg


Zabudowa%20kaloryfera%20pod%20oknem%20w%20wysokiej%20kuchni.jpg


1611201301.jpg


Te kratki służa odporowadzeniu ciepła z kaloryfera.
Zabudowa%20kaloryfera%20pod%20oknem%20Oszklone%20szafki%20w%20ramach%20z%20inoxu.jpg


Ewentualnie taka zabudowa w jednym ciągu. Możesz zamontować zlewozmywak półtorakomorowy bez suszarki, ale nie rezygnuj ze zmywarki. Podpowiem ci, że ładnie wygladają zabudowane drzwi zmywarki i pomyśl o tym. Wtedy musisz kupić model sterowany od góry.

wizualizacje-wnetrz-kuchni-1024x652.jpg


img_3047.jpg





Architekt kazal mi zabudowac wejscie do kuchni.... tylko nie pomyslal ze, kiedy dziecko zaplacze to ja musze gnac przez salon do pokoiku syna...
Ze względów technicznych tez o tym pomyslałam, ale w praktyce nie jest dobry pomysł, równiez dlatego, że wchodząc z zakupami musiałabyś zawsze przechodzić przez salon.


Tu jest propozycja zabudowanego kaloryfera, kratki wentylacyjne znajdują się w blacie.

135382_1271999936_a636_p.jpeg
 

robaczek9

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Primawera, noi wlasnie, architekci sie zachowuja jakby nie byli normalnymi ludzmi i nie nosili siat z zakupami...
Faktycznie nad tym kaloryferem zrobie jakis blacik do picia kawy, ktory bedzie jednoczesnie blatem roboczym. Marzy mi sie mniej wiecej taka kolorystyka bialo-drewniana, bo latwo do tego dobierac rozne dodatki, a biale sciany latwo pomalowac w razie zabrudzenia :) Jak sie tu dodaje zdjecia?
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
robaczek9 napisał:
Faktycznie nad tym kaloryferem zrobie jakis blacik do picia kawy, ktory bedzie jednoczesnie blatem roboczym. Marzy mi sie mniej wiecej taka kolorystyka bialo-drewniana, bo latwo do tego dobierac rozne dodatki, a biale sciany latwo pomalowac w razie zabrudzenia :)
Dodam jeszcze kilka ciekawych rozwiązań stolików-parapetów..

kuchnia_i_skladany_stolik_przy_oknie.jpg


kuchnia-z-parapetem-w-roli-stolika.jpg


z12572824Q,Wystroj-wnetrz--Sniadanie-z-widokiem-zagwarantuje.jpg
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
Jeżeli chodzi o ciemne szafki to osobiście nie polecam ze względów praktycznych.
Ja się strasznie na nie uparłam bo pięknie wyglądają ale jest ogromny problem z nimi. Mianowicie czyszczenie każdych drzwiczek to nie lada wyzwanie. Wiadomo, że czasem gdzieś się wodą chlapnie bądź coś upadnie i się rozbryźnie po nich. Na dodatek tłuszcz się osadza. Próbowałam różnej chemii i co nie co pomagają niektóre produkty ale strasznie widać zacieki mimo kilku razowego mycia.
Od początku był ten problem (nie zapuściłam kuchni w żadnym wypadku :p)
Jasna kuchnia to lepsze rozwiązanie. Łatwiejsze w utrzymaniu plus optycznie większa.
A co do wysepki to w starym mieszkaniu miałam. Kuchnia była malutka ale dzięki niej bardziej przestrzenna. Ważny jest dobry projekt i nie koniecznie duże wnętrze.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Ogólnie w promocji tej chodzi o to, że za każde wydane 1000 zł na kuchnię otrzymujesz 130 zł do wydania na akcesoria, AGD... Możesz także wydać to na szafę (do tego jest promocja na szafy -29% i te dwie promocje się łączą). Tylko trzeba zamówić kuchnię, blaty i montaż- to warunek.
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
@robaczek9: nie radziłabym Ci zabudowania kaloryfera, jak już to tylko postawić nad nim blacik. To jednak i tak nie rozwiązuje problemów przechowywania przedmiotów kuchennych prawda? :) Zdecydowanie zatrudnij dobrych projektantów, by każdy kącik był zagospodarowany

@ mucha88: dosyć spora ta promocja, zwłaszcza jeśli doliczymy do tego te szafy wnękowe ( jeśli dobrze to zrozumiałam). Możesz tak dokładnie wyjaśnić jak się ma promocja na kuchnie do tych szaf wnękowych?
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wydając 1000 zł na kuchnię dostajesz 130 zł na te akcesoria- tak jak napisałam. To 130 zł możesz także wykorzystać na szafę, czyli jeśli za kuchnię (przykładowo) płacisz 1000 zł, dostajesz to 130 zł, a wtedy za szafę, która kosztuje dajmy na to 1000 zł płacisz 1000-29%- 130 zł :)
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
Ok, czyli tak na szybko jeśli zapłacimy za kuchnię 10tys to możemy spokojnie postawić sobie za darmo szafę wnękową? Zbyt dobra oferta by była prawdziwa :) Pewnie droga ta firma co? I koszta są wliczone w cenę
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Firma wcale nie jest droga, a przy tych promocjach rzeczywiście okazuje się, że szafę wnękową możemy dostać za bezcen.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Czerwień w kuchni należy umiejętnie dozować ponieważ jej nadmiar zniszczy cały efekt (fotka 2) Taśmy ledowe są bardzo modne jednak przy czerwonym blacie lepiej będzie pasował ich biały odcień.

blat_forma_system.jpg


czerwona-kuchnia.jpg
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Ojjj nie... nie podoba mi się to ani trochę. Co myślicie o takiej kuchni:
1-1.jpg
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Ja równiez nie lubię czerwieni w takim wydaniu :)
Twoja propozycja kuchni jest dosyc interesująca, jednak wybrałabym inne płytki na podłoge.


meblekuchenne.jpg


bia%C5%82e-meble-kuchenne.jpg
 

rafaler

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Primawera napisał:
Ja mam dużą kuchnię i razem z wyposażeniem czyli kuchenka, piekarnik, płyta, i okap, zlewozmywak, bateria. Kosztowało mnie około 10 tys.
Specjalnie zarejestrowalem się żeby zadać Ci pytanie :) Podajesz tutaj zdjęcia wypasionych kuchni, czy Twoja kuchnia o której napisałaś też jest w takim stylu? Pytam bo ja jestem na etapie wyceny kuchni dokładnie w takim stylu jak ten: cdn25.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/t/24356/biala_kuchnia_1158710.jpg (to jest link do zdjęcia od Ciebie). Mam do zabudowania tylko jedną ścianę 3m, wysokości 2,40m (po odjęciu podwieszonego sufitu), bez żadnych narożników, bez cargo. Z bajerów planuję tylko servo-drive Bluma na jedną szufladę gdzie będzie kosz na śmieci + zwykłe domyki na pozostałe szuflady. Na fronty szkło. Blat zwykły.

I teraz uwaga - sprawdzałem w kilku firmach (u stolarzy pod wymiar) Za same meble z systemami liczą ok 10 tys. zł. W tej cenie nie ma nawet szkła na scianę (chcę je dać zamiast glazury). A więc jakim cudem przy Twojej (jak piszesz) dużej kuchni ze sprzętem wyszło tylko 10 tys zł? Przecież same sprzęty które wypisałaś to koszt ok 4-5 tys zł.

Możesz mi rozjaśnić temat? A może ze mnie chcą zedrzeć? Ale sprawdzałem w 3 firmach i cena była podobna. Aha, i mieszkam w miejscowości 60 tys. mieszkanców, także niewielkie miasto. Z góry dziekuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
rafaler napisał:
Specjalnie zarejestrowalem się żeby zadać Ci pytanie :)
Jakie to miłe, ze ktoś zainteresował się tamatem na tyle, aby podjać trud rejestracji. Tak jak wspominałam nie jestem ekspertem ale z przyjemnością podzielę się swoimi doświadczeniami.
Tak jak Ty miałam sporo watpliwości przy wstepnych projektach i poszukiwaniu najlepszych rozwiązań. W jednym z wielu sklepów meble jakie mi sie spodobały pan przy kawie i ciastku wycenił mi na 25 tysięcy. Jak się na pewno domyślasz kawy nie dopiłam.
Szukałam tanszych rozwiązań. Zrezygnowałam z drewnianego blatu, lamp ledowych, szkła satynowego, okapu za 2 tys i uchwytów miedzianych.
W temacie zamieściłam różne cenowo propozycje kuchni, ale chyba cenniejsze sa uwagi na temat dodatkow ułatwiajacych prace w kuchni. Nie mam mebli z najwyższej półki bo nie jestem snobem i zaoszczędzoną kwote wolę wydac na podróże. Uwzglednij równiez fakt, że kuchnie robiłam dwa lata temu, a wiec ceny też mogą być nieco wyższe.
.Róznica w cenie wynika z faktu, że meble bezpośrednio u producenta sa zawsze tańsze niż u pośrednika, bo i tacy istnieją w tej branży. Jesli trafisz na tego drugiego to juz na wstepie koszt mebli bedzie wyższy o koszt piekarnika.
Podana cena nie obejmuje panelu szklanego, ponieważ mam duże płytki, a uzytkowniczka pytała o orientacyjny koszt mebli. Jesli podczas remontu okaże sie że musi wymienic okno i pomalowac pomieszczenie po raz trzeci to podana kwota równiez tego nie obejmnie.
Na pewno przed podjęciem decyzji warto zapytac kilku fachowców, bo kazdy z nich próbuje naciągnąć wiec musisz sie orientować co ci montuje. Na zwyczajnym okapie mozesz popłynąc na 1000zł.
A sprzęt zamawiałam przez internet, jest taniej. . :)

Jesli chociaz trochę rozjasniłam Twoje watpliwości to będe zadowolona.

Równiez pozdrawiam.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Faktycznie w kuchni za 10.000 zł (szczególnie dość dużej) nie może być za dużo nowowści, bo przecież same systemy BLUM trochę kosztują.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
mucha88 napisał:
Faktycznie w kuchni za 10.000 zł (szczególnie dość dużej) nie może być za dużo nowowści, bo przecież same systemy BLUM trochę kosztują.
Rozwiazanie jest proste. Zamawia się meble z systemem cargo w miejscach koniecznych. A sam system blum mozna uzupełnic nawet po latach. Ogromna róznica w cenach jest na samym sprzęcie. Okap mozna kupić za 300 zł lub 2 tys. Podobnie jest z płytą indukcyjną lub gazową. A wiec nowosci można kupić tylko wydatki planowac nalezy rozsądnie.

I jeszcze kilka propozycji ciekawych nowoczesnych kuchni.

nowoczesna_kuchnia.jpg


14_biala_kuchnia_jasna_kuchnia.jpg


bialemebledokuchni1.jpg


aranzacja_kuchni_w_jasnych_kolorach_1173369.jpg


kuchnia.jpg
 
Do góry