Jakie książki lubicie?

Tiana

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2009
Posty
462
Punkty reakcji
0
Ja lubię książki obyczajowe, przygodowe.
A ostatnio mam jakąś fazę na wątki miłosne :/ Bleee, ogólnie nie czytam romansideł ani czytadeł, ale jak mnie złapało, to trzyma i ciągle pożyczam od koleżanek jakieś miłosne historie teraz :sexy:

Nawet przeglądałam właśnie ofertę walentynkową merlina i znalazłam sobie kilka propozycji. W końcu zawsze to jakaś okazja na usprawiedliwienie ;)

Czytał ktoś już może "Serce nocy", albo "Miłość wyczytaną z nut?"
 

deedra

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
48
Punkty reakcji
1
a ja czytam różne książki. Najczęściej sięgam po te 'życiowe' jak Intymnie Z. Izdebskiego i J.L. Wiśniewskiego. Świetnie się ją czyta, dużo się można dowiedzieć a propos związków, intymności, relacji międzyludzkich.
 

naddi

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
ciekawe, skłaniające do myślenia, poszerzające horyzonty. Ostatnio do listy moich ulubionych książek dołączyła Mapa nieba E. Alexandra.
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
trudi<3 ja lubię fantastykę, kryminały, przygodowe, zależy co się trafi:)
 

Kamil Tocicki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
uwielbiam przygodowe, z nutą tajemniczości oraz magiii, ostanio czytalem taką ksiazkę Elizy Drogosz "Władca Piasków". Ta ksiażka własnie taka jest, wciaga na maxa
:)
 
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
kryminały, sensacyjne, obyczajówki... ostatnio kręci mnie Kaleta i jej twórczość - świetne powieści z nutką historii
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Najbardziej lubię książki kryminalne. Od mrocznych skandynawskich, przez te łagodniejsze np. Dana Browna, aż po klasykę w postaci Agathy Christie. Do tego książki o podłożu politycznym, walce z systemem totalitarnym, o walce jednostki z systemem.
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Pochłonę z przyjemnością wszelkie książki oparte na faktach. Uwielbiam czytać, o czymś, co miało miejsce naprawdę, i nie jest tylko barwną, fikcyjną opowieścią autora.
 

TomBombadil

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
27
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Okolice Torunia
Kiedyś dużo czytałem książek przygodowych, fantastyki i horrorów, szczególnie jak są zabarwione humorem, lecz teraz jakoś mnie przerzuciło na kryminały. Jak złapie dobry kryminał to potrafię "pochłonąć" go od razu.
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
cała twórczość S. Kinga i S. Larssona, szczerze polecam :)
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Fantasy jak najbardziej. Moim ulubieńcem jest tu Pratchett i Świat Dysku :) także w wersji sci-fi mogę z czystym sumieniem polecić duet Pratchett i Baxter. Tu też seria - Długa Ziemia. Piękne opisy, barwne przygody, nietuzinkowi bohaterowie zapadający w pamięć. Polecam serdecznie :)
 

Mollbook_pl

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2017
Posty
8
Punkty reakcji
1
Ja z kolei nie przepadam za obyczajowymi, lubię horrory, thrillery oraz kryminały, fantastykę. Z ulubionych autorów : King, Sapkowski oraz Tolkien i ich sztandarowe tytuły :)
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o biografie, to polecam dwie książki S.Zientek o artystach z początku XX wieku w Paryżu czyli "Polki na Montparnassie" i "Lunia i Modigliani" oparte na faktach lub dwa tomy powieści o Tamarze Łempickiej napisane przez G.Musiała "Ja, Tamara" i "Tamara, siostra wulkanu".

Wiele wartościowych polecęń jest też na tej stronie https://ksiazkowy-stan-umyslu.pl/ Dobrze jest sobie zajrzeć.
 
Do góry