Jakie imię dla pieska?

mów mi misiu

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2012
Posty
81
Punkty reakcji
0
Nasze zwierzątko zasługuje na wspaniałe i wyjątkowe imie . Mam tukilka propozycji imion dla psów i suczek,Napiszcie które wam się najbardziej podoba z góry dziekuje


Imiona dla psów : Spike, Tadzik, Bogi, Kłopot, Asior, Tasior, Tor, Lakuś ,Bebe,Libor , Czoko
Fiki , Czami, Odi, Niki, Nefuś , Sapir, Frotek, Jecky, Misiek, Szarik, Nestor, Łobuz, Kartas, Kimbo ,zorro, Gabuś , Kiko, Rero, Brutusek, Gapek, Kudłacz, lolek, nibo



Imiona dla suczek : Szira,Sabina, Bunia, Fifkuśka, seria, Nelka,Baśka, Karmelka,Dioda,Strzałka , Kulka, Fifi,Mika, milka , lela, wika, princeska, cziczi, fionka, murka, mulka ,cerka, viva, morena, zanka

a może jakieś wasze inne propozycje na imie dla pieska lub suczki ?
z góry dziekuje za wsze pomyśly

 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Ja mam szczególne zboczenie do imion na literkę B. Posiadam kota- Bagir (męska wersja Bagery z Mogliego:) ), psa Baskiego (miał być Basketvill ale za długie by wołać) syn mojego psa nazwany został Brando. Jedyny Wyjątek stanowi Kropka, która jest wielkości kropki na dodatek całą nakrapiana :)
W przyszłości jednak jeśli przygarnę jeszcze jakieś psisko, będzie to Piątek albo Weekend :)
 

mów mi misiu

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2012
Posty
81
Punkty reakcji
0
Dosyc ciekawa i nawet spora gromadka :)
ale ja lubie zwierzęta mam na nich punkcie bzika :)
poprostu uwielbiam i strasznie kocham zwierzeta wiecjeśli widze ze jakiemuś dzieje się krzywda poprostu nie moge na to patrzec
i nie rozumiem ludzi którzy potrafią tak się zachowac wyrzucającnp biedne psisko bo akurat jadą na wakacji ... wrr masakra :/
Ja tez mam dużą gromadke pupili :)
Mam 2 bernardynki ( Bunie i Benka ) jak widac dobrali się bo są na literke "B" :)
wilczurka troszke zmieszanego Szarika , kundelka Miśka którego kocham najbardziej na świecie jest moim oczkiem w głowie i jest naprawde mądrym pieskiem ..
Po za pieskami mam też 2 cudowne kotki , ale niestetyjedna przeżyła wypadek i jest teraz w cieżkim stanieale mam nadzieje , że wyjdziez tego ..
A co do imienia Piatek bardzo mi się podoba :)
 

Gr33n Acid

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Swojego Canaan Doga nazwałem Natan! Imiona dla zwierząt z cząstkami "niu" siu" nie podobają mi się. Większość dwu sylabowych, które podałaś, odjąć te brzydko świszczące może być :)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Swojego czasu, byłam bardzo długo domem tymczasowym. Moja gromadka w sumie nazbierała się z uratowanych psów.
Teraz ze względu na prace i czelnie nie moge niestety zająć się zadną biedą.

Ale nic powróćmy do tematu....
Zafazcynowana Grą o tron, chętnie nazwałą bym sunie Cersei albo Sansa ;P
 

mów mi misiu

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2012
Posty
81
Punkty reakcji
0
Kazde zwierze zasługuje na ciepły i kochający dom :)
Imoina dla swoich zwierzątek to rzecz gustu jednemu się zpodoba to a innej osobie wrecz przeciwnie coś innego..
Jest tyle fajnych imion którymi można obdarzyc swojego pupilka.
wiele osób własnie sugeruje się różnymi postaciami z filmów bajek ksiązek czasami nawet u znajomego zobaczą podchwycą spodoba się im i tak dają .
ja miałam wcześniej fajną jamniczke długowłosą była to piekna suczka w kolorze rudawo broząwym inazwałąm ją figa a póżniej jej dziecko dyzio był on troche taki gapowaty ale bardzo uroczy
 

bugalo

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja swojego psa nazwałem po jego zachowaniu czyli Gapcio, ponieważ jak był mały to zawsze jak się cieszył to nie patrzył czy coś przewraca czy też nie :p
 

mów mi misiu

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2012
Posty
81
Punkty reakcji
0
Otóż to :)
imie powinno pasowac do pieska , bo jest skojarzeniem np z jego zachowaniem czy tego jakon wygląda
czy jest łaciaty czy może ma kropke na łepku , nosku czy ogonku >> wtedy nazwa może isc w tym kierunku (krpoka, łatek, ciapek ... )
jeśli łobuziak , przewraca jest szybki i niesforny np ( badziorek , strzałka , , brutus)
fajnie jest jak imie pasuje
ale zawsze mnie śmieszyło kiedy widziałam strasznie malutkiego pieska takiego dosłownie jak kropeczke a własciciel wołał do niego bandyta , brustus , badzior :)

Otóż to :)
imie powinno pasowac do pieska , bo jest skojarzeniem np z jego zachowaniem czy tego jakon wygląda
czy jest łaciaty czy może ma kropke na łepku , nosku czy ogonku >> wtedy nazwa może isc w tym kierunku (krpoka, łatek, ciapek ... )
jeśli łobuziak , przewraca jest szybki i niesforny np ( badziorek , strzałka , , brutus)
fajnie jest jak imie pasuje
ale zawsze mnie śmieszyło kiedy widziałam strasznie malutkiego pieska takiego dosłownie jak kropeczke a własciciel wołał do niego bandyta , brustus , badzior :)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Z tym mikro psem i nazwą :bandyta" to taki dowcip :) My na naszego kudłacza też wołamy Mrderca czasami, zresztą to pies o stu imionach bo reaguje nie tylko na Baski, reaguje też na kudłaty, futrzak, morderca i krówka ^^
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Moj pies to - Haker-bo właśnie wkradł się do naszych serc ,złamał nas jak haker łamie wszelkie zabezbieczenia w systemie,on właśnie to zrobił z naszymi sercami.
 
W

wiki9969

Guest
Ja jestem szczęśliwą posiadaczką Czarta i Furiousa. ^_^

Co do imienia to podoba mi się Wika. :D Ale jak niektórzy już wcześniej napisali, imię powinno pasować do psa. Choć mi osobiście nie podobają się ludzkie imiona nadawane psom przez ich właścicieli.
 
K

KarM_zbanowany

Guest
Dzięki za propozycje, ale imię dla psa zostało już wybrane. :) Tylko, że jest jeden problem... A mianowicie mały rzuca się na wszystko co się rusza. Czy może ktoś wie w jaki sposób oduczyć psiaka od "polowania" na kury?
Jak piszesz, psiak jest krzyżówką z jamnikiem. Jamniki to psy myśliwskie i niestety, instynkt polowania mają we krwi. Odradzam stanowczo jakiekolwiek bicie psa, jak tu sugerują niektórzy. Trzeba go nauczyć chodzenia na smyczy. Kiedy napotka kurę i zacznie się rzucać, zdecydowanie szarpnąć smyczą i krzyknąć FE! Po czym jak najszybciej odwrócić jego uwagę w inną stronę, np. pokazać piłkę, patyk do rzucania i oddalić się, aby nie widział kury. Kiedy już wykaże zainteresowanie innym przedmiotem, rzucić mu, niech przyniesie i wtedy go pochwalić, pogłaskać i dać smakołyk. To dość żmudna praca, ale systematyczna, 10-15 minut dziennie, da efekty po około miesiącu. Ale nie zostawiać samego na podwórku, bo instynkt łowiecki jest silniejszy i pod wpływem bodźca w postaci kur weźmie górę nad wyszkoleniem.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Ja nie jestem za szarpaniem, może i daje efekty ale moim zdaniem MARNE i takie, że pies na widok kury zaczyna się bać, że znowu ktoś go wyszarpie.

Zamiast dawać niemądre rady może lepiej zachęcić autorkę do poczytania książek albo publikacji w sieci chociażby o pozytywnych metodach szkolenia psa np: klickerowym.
A najlepiej wybrać się na takie szkolenie,i ty się wiele nauczysz i pisak też :)
 
W

wiki9969

Guest
Na szkolenie to chyba za późno już jest. Psiak ma już swoje lata. Bić go nie zamierzam, bo wiem że przemocą nic nie zdziałam. Co do kur to wydawało mi się, że już się przyzwyczaił. Ale chyba się myliłam, bo niby nic nie mówi ptakom na podwórku, a jednak mama ostatnio znalazła zagryzioną kure w ogrodzie, a na dodatek w budzie leżał sobie na futerku z królika, który mi ostatnio uciekł. Cóż, jak widać lubi wygodę. :p
 
W

wiki9969

Guest
Według weterynarza ma on ok. 9 lat. A co do szkolenia, to u nas w okolicy takiego nie prowadzą. Sama musiałabym coś zorganizować.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Podejrzewam, że musiała byś podjechać do jakiejś wiekszej miejscowości lub poszukw sieci :)

Moj pies ma 8 lat, jest siberian huskym i wszyscy jednogłośnie twierdzą, że to mało mądre psy (oczywiście Ci co n wiedzą co mwia albo sobie nie radzą).
A moj pies w wieku 8 lat nadal szybko i z chęcią uczy się kolejnych sztuczek jak na przykład turla nosem butelki czy czołganie się, czego nauczyliśmy się w ciagu ostatnich dni.

Wrzuce jakiś filmik jak nas uby zfilmuje ;)
 
Do góry