Jakie Imię Dla Maluszka?

J

Jula92

Guest
Mi bardzo podobają się imiona dla chłopca Alan lub Maksymilian, a dla dziewczynki jeszcze nie wymysliłam, tu będzie ciężej żeby nie było takie oklepane ani dziwne...
 
I

ItaliaAmore

Guest
u mnie od początku miał być Maksymilian i jest, bardzo mi się podoba to imię, zarówno w wersji pełnej, jak i w zdrobnieniach, lubię imiona, które mają wersje pasujące do dziecka a potem do dorosłego, a nie np. taka Matylda??? jak to zdrobnić? Na razie drugiego dziecka nie planuję, ale jak coś to podoba mi się imię Barbara dla dziewczynki :)
 

samusiamamusia

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2014
Posty
24
Punkty reakcji
0
moja corka ma na imie Zosia, miala byc Antonina, ale siostra tak nazwala swoja coreczke dwa lata wczesniej niz ja:) dla chlopca zas podoba mi sie Krzysztof:)
 

saraaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
105
Punkty reakcji
1
najładniejsze imienia dla dziewczyny to: alicja, zosia, zuzia, gabrysia.. ;-)
 
J

Jula92

Guest
Jeszcze Anotni to ładne imię męskie, zdrobnienie Antoś jest super :) Antoś, Krzyś, Maks lub Alan - to chyba moi faworyci
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
A ja kocham imiona bez zdrobnień, pełne, długie dumne imiona. Córkę nazwałam Konstancja, a synka Leopold, wygrywając z mężem kłótnię, bo on chciał Leonarda :) Ale przynajmniej mam 99% szans, że dzieci nie spotkają swoich imienników w szkole. Żenuje mnie 10 Julek, 7 Zuź i 3 Amelki w jednej grupie przedszkolaków.. jak można robić to co wszyscy... Nie mówię, że te imiona są brzydkie, Julia i Amelia mają ładny wydźwięk, ale to traci swoj urok jak jest ich pełno.
 

Descent

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
0
Ja akurat do tych długich imion z rezerwą podchodzę, bo rowiesnicy pewnie nie będą używali długich imion i wymyślą ksywkę, która może sie dziecku nie podobać
 
K

konwalia78

Guest
elx napisał:
A ja kocham imiona bez zdrobnień, pełne, długie dumne imiona. Córkę nazwałam Konstancja, a synka Leopold, wygrywając z mężem kłótnię, bo on chciał Leonarda :) Ale przynajmniej mam 99% szans, że dzieci nie spotkają swoich imienników w szkole. Żenuje mnie 10 Julek, 7 Zuź i 3 Amelki w jednej grupie przedszkolaków.. jak można robić to co wszyscy... Nie mówię, że te imiona są brzydkie, Julia i Amelia mają ładny wydźwięk, ale to traci swoj urok jak jest ich pełno.
A ja wręcz przeciwnie: lubię zdrobnienia przy małym dziecku i pełne imię przy starszym a potem dorosłym. Jedna z moich córek ma na imię Joanna, i drugiej Asi w klasie nie ma a imię znane powszechnie.
 
J

Jula92

Guest
Leonard w sumie ładne, zdrobniale Leoś. Rzeczywiście teraz panuje moda na nazywanie dzieci np. Oliwia, Zuzia, Zosia, przez co imiona te stają się oklepane. Od tego roku mają podobno wprowadzić możliwość nazwania dziecka jak się chce, również zagranicznymi imionami, typu Nejmar, Kevin, itd. :)
 
S

Sa Mara

Guest
Jak bym z tymi imionami nie przesadzała. Wystrzałowe imię dla Maluszka bywa teraz zabawne/słodkie, ale nie dla 40-letniego faceta, 40-letniej kobiety. Należy tak wybrać, by ten mały człowiek nie musiał się wstydzić swojego imienia za kilkadziesiąt lat. Po prostu nie krzywdzić dziecka już na starcie jego życia.
 

luna82

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
ja miałam kilka opcji imion dla córeczki, jak jak tylko ją zobaczyłam, nawet nie musiałam się zastanawiać, wiedziałam które będzie pasować:)
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
ItaliaAmore napisał:
u mnie od początku miał być Maksymilian i jest, bardzo mi się podoba to imię, zarówno w wersji pełnej, jak i w zdrobnieniach, lubię imiona, które mają wersje pasujące do dziecka a potem do dorosłego, a nie np. taka Matylda??? jak to zdrobnić? Na razie drugiego dziecka nie planuję, ale jak coś to podoba mi się imię Barbara dla dziewczynki :)
Matylda to faje imię, moja koleżanka takie własnie imię dała córeczce. Jesi chodzi o zdrobnienia, to najcześciej słyszę: Mati, jest też wersja hardcorowa: Mortadella:)
 
I

ItaliaAmore

Guest
u mojej kolezanki tez jest Matylda, ale jak mi powiedziala to nawet nie potrafilam sobie wyobrazic jakiegos zdrobnienia, podsunę jej tę mortadelę:D jestem za imionami, ktore maja wersje dziecięce i dorosłe, tak jest wygodnie. u nas jest Maksymilian- obecnie Maksio. jesli kiedys bede miala coreczke to marzy mi sie dla niej imię Rita, ale partner nie chce o tym slyszec hehehehe
 
Do góry