Jakie garnki i patelnie do kuchni?

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Witam serdecznie, urządzam kuchnię i chcę prosić o radę na jakie garnki najlepiej postawić i jaką patelnię kupić. Chcę by mi długo służyły ale nie chcę wydawać fortuny..:)
 
D

Dobrawa

Guest
Ja nie mam konkretnej firmy, ale ogolnie jak już kupuje to wybieram raczej solidne niż przesadnie tanie. Jeden komplet mam już od 10 lat jakoś, ale to dostałam w prezencie ślubnym. Reszte to tak po trochu dokupuje.
 
M

maalamy

Guest
ja ma garnki i patelnię fissler, spisują się całkiem nieźle. Mam je krótko ale sporo używam na co dzień
 

Tiestorr

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio kupiłem patelnie Tefala i jestem bardzo zadowolony.Kosztowała ok 100 zł .Super się smaży ,nic nie przywiera i nie trzeba duzo tłuszczu.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Ja mam dwie. Jedną marki Tefal a drugą ceramiczną ;) Nie wiem jakiej firmy ponieważ dała mi babcia na parapetówkę i to właśnie z niej korzystam najczęsciej.
Jest świetna.
 

anda87

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Ja też nie wiem jakiej mam firmy, generalnie zbieraninę mamy garnków , żadnego kompletu :)
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
Ja patelnie mam tefala, kupione na all za 120 zł zestaw 4 i bardzo dobrze się sprawują od dwóch lat. garnki mam takie zwykłe, nie ze stali i też śmigają :)
 
M

martinx

Guest
Moim zdaniem nie. Są to bardzo porządne garnki, dobre wykonanie. Obecnie w kuchni mamy komplet Tefal ( konkretnie wersja Hero) i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.Garnki mają grube dno oraz są wykonane w całości ze stali szlachetnej. Tefal daje na nie również gwarancję na ponad 10 lat tak wiec jakby nie był pewien swoich produktów to na pewno na tyle by nie dał. Dodatkowo zmywanie jest bardzo proste bo nic się do nich nie przykleja i są wygodnych kształtów. W swojej cenie jest to chyba najlepsza jakość na rynku.
 

Akiko

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2018
Posty
31
Punkty reakcji
0
Tefal nie jest najgorszy, ale osobiście uważam, że nie ma lepszego producenta garnków i patelni niż Staub. To inwestycja na lata, ale niestety spora inwestycja. Kolejnymi markami, które mogę od siebie polecić są Zwilling (niemiecki producent), poźniej Demeyere oraz Ballarini. Taką włoską patelnię Ballarini możesz kupić już za jakieś 70-80zł, a o ile się nie mylę to tak samo jak w przypadku Staub dostajesz długoletnią gwarancję.

Ach i tak nadają się do zmywarki, ale pamiętaj, że zmywarka także niszczy
 

ddy

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2020
Posty
12
Punkty reakcji
0
Najlepsze moim zdaniem są garnki stalowe:
Po pierwsze łatwo się je czyści, nie ma z tym problemu nawet jak się coś przypali
Po drugie są wytrzymalsze i nie pojawiają sie na nich przebarwienia jak na emaliowanych
Po drugie grube dno sprawia, ze mozna bez problemu w nich dusic i latwiej się gotuje (zdecydowanie trudniej jest coś w nich przypalić).

Garnki takie tanie nie sa, ale warto jest polować na promocje w sklepach. Aktualnie dobre promocje na zakup garnków są w sklepach Netto, mianowicie można kupić sobie komplet garnków Masterchef o wiele taniej zbierając naklejki za zakupy (robiąć zakupy codziennie łatwo jest skompletować komplet garnków). Dzieki temu kupicie je w cenie 67% niższej:
Mistrzowska_akcja_w_Netto655.jpg
 
Do góry