Jakie donice do ogrodu?

W

wiemlepiej

Guest
Mam bardzo mały ogródek i zamiast sadzić tam kwiaty w rabatach postanowiłam powysadzać je w donicach. Wiecie może, jakie byłyby najlepsze? Żeby się ładnie prezentowały i były dość duże?
 
I

Infiner

Guest
Na przykład tutaj masz drewniane donice:
http://www.meble.ogrodowe.net/

Co do konkretnego modelu to na pewno Ci nie doradzę ponieważ sam się nie znam ( u nas w rodzinie to kobietki głównie zajmują się wystrojem wnętrza...), niemniej wybór jest spory a i ceny dość korzystne.
W marketach stacjonarnych raczej nie masz teraz już czego szukać bo jest koniec sezonu i raczej wyprzedają już resztki ofert ( nawet w tych większych).
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Tu masz fajne donice- polandi.eu z tego co widze praktycznie każda jest zrobiona z kamienia, więc są ciężkie, ale za to wiatr ich nie przesunie. Poza tym są różne wzory od śmiesznych butów po kwadraty, więc sama na pewno zrobię tu zakupy jak swoje kwiaty będę przesadzać.
 

Agnieszka_16076

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Podoba mi się twój pomysł :) Donice zawsze wyglądają jakoś tak efektowniej niż zwykłe rabaty. Są też znacznie praktyczniejsze. Dobór odpowiednich zależy od ogólnego stylu Twojego ogrodu. I tak np. imitujące kamień będą lepiej wyglądały , gdy w ogrodzie dominują ozdoby skalne. Jesli np. meble ogrodowe wykonane są z wikliny lub rattanu, to najlepsze bedą donice rattanowe. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to warto rozejrzeć się na stronie Ogrodolandii: ogrodolandia.pl/donice-ogrodowe Ja przeważnie zaopatruję się w takie rzeczy właśnie teraz jesienią, bo można trafić na promocje i sporo zaoszczędzić. Donicom przecież nic się nie stanie jak poczekają przez zimę ;)
 

jarzebina6

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
Agnieszka_16076 napisał:
Podoba mi się twój pomysł :) Donice zawsze wyglądają jakoś tak efektowniej niż zwykłe rabaty. Są też znacznie praktyczniejsze. Dobór odpowiednich zależy od ogólnego stylu Twojego ogrodu. I tak np. imitujące kamień będą lepiej wyglądały , gdy w ogrodzie dominują ozdoby skalne. Jesli np. meble ogrodowe wykonane są z wikliny lub rattanu, to najlepsze bedą donice rattanowe. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to warto rozejrzeć się na stronie Ogrodolandii: ogrodolandia.pl/donice-ogrodowe Ja przeważnie zaopatruję się w takie rzeczy właśnie teraz jesienią, bo można trafić na promocje i sporo zaoszczędzić. Donicom przecież nic się nie stanie jak poczekają przez zimę ;)
Pamiętaj tylko żeby takie rośliny w donicach zabezpieczyć na zimę
 

anjad

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2018
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja już sie nie mogę doczekać aż balkon znowu ożyje, strasznie mi brakuje kwiatów w sezonie jesienno-zimowym. W szczycie formy mój balkon od góry do dołu jest cały w kwiatach :)
 
Do góry