Jakie ćwiczenia przy problemach z kolanami?

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Jestem po operacji kolan. 2 lata temu zszywanie pęknietej łakotki i 3 lata temu zerwanie wiezadla w kolanie... Jakie ćwiczenia mogą być dla mnie odpowiednie, boje sie o te moje kolana i zaczelam ostatnio chodzic na aqua aerobik, bo woda podobno odciaza stawy. Myslalam tez o rowerkach w wodzie, czy to bedzie ok?
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Melissaa, nie szukaj takich odpowiedzi na forum, ale porozmawiaj z lekarzem albo rehabilitantem. Niewłaściwe ćwiczenia mogą bardzo obciążyć kolano, albo, co gorsza, jeszcze bardziej je uszkodzić. Na Twoim miejscu zaczęłabym od lekkich ćwiczeń zaleconych przez kogoś z fachową wiedzą.
 

Marta_34

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Tak, przede wszystkim dobry fizjoterapeuta, on Ci doradzi odpowiednie dla ciebie ćwiczenia. Z takich, którymi nie zrobisz sobie krzywdy, polecam ćwiczenia izometryczne na wzmocnienie mięśni okolicy stawu kolanowego.
 

Dendrodena

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2018
Posty
26
Punkty reakcji
0
Dokładnie tak samo myślę ja wcześniejsi rozmówcy. Zdecydowanie trzeba pójść z całą dokumentacją do dobrego fizjo. Ktoś kto się zna to zbada cię i dobierze ci ćwiczenia, samemu tylko możesz sobie pogorszyć swój stan. Jak chcesz to tutaj rehabilitacje.org mają świetnych specjalistów tylko to jest w Krakowie.
 
Do góry