Jakie buty taktyczne kupić ?

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
Dokładnie tak jak mówisz. Żaden sprzęt nie jest niezawodny a więc nawet w takich antypoślizgowych butach należy zachować rozwagę
Pewnie, że tak. Jak się polega tylko na super sprzęcie to daleko nie zajdziemy, bo to od tego jak go wykorzystamy zalezy czy te wszystkie udogodnienia beda dzialaly dobrze czy nie


corka napisał:
W 100% się z Tobą zgadzam. Fjord nansen, zephyr, helikon - można by wymieniać bez końca.
Zephyr to producent obuwia nie?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Pewnie, że tak. Jak się polega tylko na super sprzęcie to daleko nie zajdziemy, bo to od tego jak go wykorzystamy zalezy czy te wszystkie udogodnienia beda dzialaly dobrze czy nie
poza tym trzeba pamiętać też, że wszystko może się popsuć a więc i buty. Oczywiście szansa jest kosmicznie mała, że tak się stanie ale tak jak mówisz lepiej nie polegać tylko na super sprzęcie tylko robić wszystko z głową


Volian napisał:
Zephyr to producent obuwia nie?
tak ale nie tylko. Widziałam też ich spodnie
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
corka napisał:
poza tym trzeba pamiętać też, że wszystko może się popsuć a więc i buty. Oczywiście szansa jest kosmicznie mała, że tak się stanie ale tak jak mówisz lepiej nie polegać tylko na super sprzęcie tylko robić wszystko z głową
Ale lepiej mieć dobry sprzęt i umiejętności niż badziewny sprzęt i brak umiejętności terenowych. Ja bez dobrych treków w góry nawet nie wychodzę bo uważam, że się tego nie powinno robić podobnie jak nie powinno się po pijaku do auta wsiadać.


Volian napisał:
Gdzie wpadłaś na takie spodnie?
Na militariach są: https://www.militaria.pl/zephyr/spodnie_zephyr_cargo_policotton_olive_zzc104_p80097.xml
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Ale lepiej mieć dobry sprzęt i umiejętności niż badziewny sprzęt i brak umiejętności terenowych. Ja bez dobrych treków w góry nawet nie wychodzę bo uważam, że się tego nie powinno robić podobnie jak nie powinno się po pijaku do auta wsiadać.
no wiadomo bo to jest niebezpieczne. Nie ma co ryzykować. Ale też nie ma co przesadzać, że się kupuje od razu niewiadomo co z najwyższej półki


samoyed napisał:
Na militariach są: https://www.militari...c104_p80097.xml
fajny krój ale kolor straszny
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
no wiadomo bo to jest niebezpieczne. Nie ma co ryzykować. Ale też nie ma co przesadzać, że się kupuje od razu niewiadomo co z najwyższej półki
Nie raz nie trzeba wydawać duży kwot żeby dostać dobrą rzecz, która będzie funkcjonalna. Dobrym przykładem są noże coldsteel, które można kupić za 600zł ale i za 150zł


corka napisał:
fajny krój ale kolor straszny
Czy ja wiem, do lasu pasowały by idealnie. Albo do koszenia trawy :D
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Nie raz nie trzeba wydawać duży kwot żeby dostać dobrą rzecz, która będzie funkcjonalna. Dobrym przykładem są noże coldsteel, które można kupić za 600zł ale i za 150zł
gdzie widziałeś coldsteela za 150 zł ;o

Volian napisał:
Czy ja wiem, do lasu pasowały by idealnie. Albo do koszenia trawy :D
a kieszenie pakowne są ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
a kieszenie pakowne są ?
Jak znam życie to na pewno tak. Zawsze tego typu spodnie mają pakowne kieszenie :)


kotka10 napisał:
gdzie widziałeś coldsteela za 150 zł ;o
Na militaria.pl. Poza tym nie wiem czy gdzieś indziej je znajdziesz. Ten sklep jest wyłącznym dystrybutorem tych noży w kraju
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Na militaria.pl. Poza tym nie wiem czy gdzieś indziej je znajdziesz. Ten sklep jest wyłącznym dystrybutorem tych noży w kraju
to dlatego jest taki duży wybór tych noży w sklepie online



Volian napisał:
Jak znam życie to na pewno tak. Zawsze tego typu spodnie mają pakowne kieszenie
a co nosicie w takich kieszeniach ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
to dlatego jest taki duży wybór tych noży w sklepie online
No tak to jest jakby następstwem. Ceny tez mają dobre, bo można za nieduże pieniadze kupić sobie nóż z najwyższej jakościowo półki


kotka10 napisał:
a co nosicie w takich kieszeniach ?
Zleży co potrzebujesz. Ja mam zawsze nóż albo scyzoryk, gaz jak wychodzę wieczorem, krzesiwo, telefon, portfel.
Takie małe edc
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Zleży co potrzebujesz. Ja mam zawsze nóż albo scyzoryk, gaz jak wychodzę wieczorem, krzesiwo, telefon, portfel. Takie małe edc
a nie lepiej kupić sobie taki mały organizer na to wszystko, albo chociaż większość rzeczy ?



Volian napisał:
No tak to jest jakby następstwem. Ceny tez mają dobre, bo można za nieduże pieniadze kupić sobie nóż z najwyższej jakościowo półki
ceny nie są złe, a co do noży to ostatnio kupiłam sobie komplet noży kuchennych z victorinox też dobre jakościowo
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
a nie lepiej kupić sobie taki mały organizer na to wszystko, albo chociaż większość rzeczy ?
oczywiście. Nie wyobrażam sobie edc bez "pokrowca". Nie chciałoby mi się pakować pojedynczo każdej rzeczy


kotka10 napisał:
ceny nie są złe, a co do noży to ostatnio kupiłam sobie komplet noży kuchennych z victorinox też dobre jakościowo
no te kuchenne są świetne. Najlepsze noże jakie miałam w kuchni. Ja ostatnio myślę bardzo poważnie nad zakupem coldsteel'a.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
oczywiście. Nie wyobrażam sobie edc bez "pokrowca". Nie chciałoby mi się pakować pojedynczo każdej rzeczy
Jaki masz pokrowiec na edc?


corka napisał:
no te kuchenne są świetne. Najlepsze noże jakie miałam w kuchni. Ja ostatnio myślę bardzo poważnie nad zakupem coldsteel'a.
A jak je ostrzysz? Jak często przede wszystkim?
Coldsteele są świetne ale ceny powalają..


kotka10 napisał:
a nie lepiej kupić sobie taki mały organizer na to wszystko, albo chociaż większość rzeczy ?
Takie organizery są świetne od ruggeda. Można sporo rzeczy zmieścić i nieść przypięte do paska na przykład
 

Menua

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
32
Punkty reakcji
2
Jasne, że tak a poza tym takie organizery są przede wszystkim bardzo wygodne podczas wyprawy survivalowej, sam się o tym przekonałem i cenowo też nie kosztują majątku. Zawsze to lepiej i bezpieczniej niż nosić wszystko po kieszeniach w spodniach.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Menua napisał:
Jasne, że tak a poza tym takie organizery są przede wszystkim bardzo wygodne podczas wyprawy survivalowej, sam się o tym przekonałem i cenowo też nie kosztują majątku. Zawsze to lepiej i bezpieczniej niż nosić wszystko po kieszeniach w spodniach.
To już taki organizer bardziej pod EDC podchodzi jeżeli chce się wszystko ze spodni wyjąć :D A jak EDC to spora torba jak ta https://www.militaria.pl/pentagon/organizer_pentagon_edc_black_2_0_k16076-2_0-01_p71412.xml
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
To już taki organizer bardziej pod EDC podchodzi jeżeli chce się wszystko ze spodni wyjąć A jak EDC to spora torba jak ta
Szkoda , że link nie działa. Mógłbyś podać nazwę?
 

snake

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ktoś wie jak się mają jakościowo polskie Protektory do np. 5.11, Haix czy Bennon



kotka10 napisał:
Na militaria.pl. Poza tym nie wiem czy gdzieś indziej je znajdziesz. Ten sklep jest wyłącznym dystrybutorem tych noży w kraju
Jest jeszcze kilka sklepów które oferują te noże np: goods.pl, CQB, zbrojownia, ostry-sklep itp. itd. To że militaria.pl są oficjalnym dystrybutorem nie oznacza że tylko oni je sprzedają
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
snake napisał:
Jest jeszcze kilka sklepów które oferują te noże np: goods.pl, CQB, zbrojownia, ostry-sklep itp. itd. To że militaria.pl są oficjalnym dystrybutorem nie oznacza że tylko oni je sprzedają
ale wydaje mi się że oni mają chyba największy wybór jeżeli chodzi o te noże, czy to że są dystrybutorem też nie ma znaczenia ?
 

PentagonTactical

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
15
Punkty reakcji
0
Co do samych sklepów online to faktycznie ich wybór jest dosyć szeroki, tym bardziej teraz warto porównać ze sobą ceny i wybrać ciekawy model z racji wielu rabatów noworocznych. To zresztą dotyczy nie tylko obuwia, ale i również pozostałych akcesoriów.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
snake napisał:
Jest jeszcze kilka sklepów które oferują te noże np: goods.pl, CQB, zbrojownia, ostry-sklep itp. itd. To że militaria.pl są oficjalnym dystrybutorem nie oznacza że tylko oni je sprzedają
Wiadoma sprawa, że dystrybutor nie jest jedynym sprzedawcą, ale jednak najczęściej ma największą i najbogatszą ofertę. Inne sklepy też maja ale niekoniecznie aż tyle.


PentagonTactical napisał:
Co do samych sklepów online to faktycznie ich wybór jest dosyć szeroki, tym bardziej teraz warto porównać ze sobą ceny i wybrać ciekawy model z racji wielu rabatów noworocznych. To zresztą dotyczy nie tylko obuwia, ale i również pozostałych akcesoriów.
Dokładnie, są porównywarki nawet takie specjalne outdoorowe. Tylko oprócz ceny na satysfakcję z zakupu online według mnie składa się jeszcze kilka innych czynników. Np. szybkość dostawy. Co z tego że zapłacę 5zł mniej jak będę czekał 3/7 dni. Wolę zapłacić więcej i na drugi dzień dostać zakupy. Dlatego moim zdaniem militaria wygrywają.
snake napisał:
Ktoś wie jak się mają jakościowo polskie Protektory do np. 5.11, Haix czy Bennon
Powiem Ci tak. Każdy wyrazi inną opinię ale dla mnie Protektor to na prawdę dobry but. Przede wszystkim ze względu na stosunek jakość-cena. Za nieduże pieniądze otrzymujesz dobry but na każdą pogodę. Podeszwy się nie odklejają, co często ma miejsce w tańszych modelach butów. Do tego usztywnienie kostki na prawdę jest konkret. Przeszedłem w swoich militaria.pl/protektor_s_a/buty_protektor_grom_black_108-742_p5236.xml dzisiątki kilometrów w różnym terenie, zabierałem je na ASG. Biegałem w nich po błocie, wodzie, śniegu i nic się z nimi złego nie stało.
 
Do góry