Jakie buty na zime ?

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Czasami też można znaleźć tańsze jakieś buty zimowe, które wcale nie kosztują nawet 200 zł. a jakościowo są mocne i dobre.
Dawniej to tak było, że w Polsce polskie buty, ale także inne wyroby nie były drogie w cenie, a jakość była bardzo dobra i służyło to latami.
Ale to oczywiście był inny rynek, inne ceny, bo w latach nawet jeszcze 90 - tych w Polsce było dość tanio, bo wartość pieniądza była dobra.
To nie ma porównania do czasów obecnych, gdzie pieniądz stracił na wartości i jest wysoka inflacja.

Teraz nie często można coś dobrego i jakościowego kupić znacznie taniej.

Teraz się każdy ceni finansowo, bo jest słaba wartość pieniądza i wysoka w miarę inflacja.

Ale wracając do butów zimowych, to ja może też gdzieś poszukam tańszych butów, ale dobrych.
Może na bazarze, bo tam mają takie same buty, różne, jak w sklepach z butami, tylko trochę, minimalnie taniej i bez gwarancji.
Zresztą ja zawsze wolałem kupować coś do ubrania głównie na bazarach i nie byłem zawiedziony.
Po co miałem przepłacać w sklepach, gdzie więcej się płaci, bo tam opłacają czynsz, energię elektryczną w lokalach, dlatego muszą mieć wyższe ceny, jak taniej i takie same rzeczy można kupić na bazarach.
Prawie zawsze buty kupowałem na bazarach czy targach i nie byłem zawiedziony.
Pewne ryzyko jest wtedy, jak nie ma gwarancji i dobrej woli sprzedawcy na zwrot butów lub jakichś ubrań w przypadku słabej jakości lub uszkodzenia.
W sklepach jest gwarancja.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Ja jestem zwolenniczką butów do chodzenia po górach. Choć mieszkam w centralnej Polsce, buty trekkingowe to najlepszy wybór. Kupuję w cenie 250-300 zł i się sprawdzają.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja jestem zwolenniczką butów do chodzenia po górach. Choć mieszkam w centralnej Polsce, buty trekkingowe to najlepszy wybór. Kupuję w cenie 250-300 zł i się sprawdzają.
Wiesz takie buty trekkingowe to na ogół tanie nie są. Są dobrej jakości, z dobrego materiału wykonane i mocne.
Firmowe, jakościowe buty potrafią być w cenie i nawet do 500 zł.
Ale to nie do końca takie ceny są dlatego, że buty takie są dobre. Koszty produkcji i materiałów teraz nie są tanie przy wykonaniu butów dobrych.
I do tego też droższe ceny energii elektrycznej, wyższy czynsz i cała ta INFLACJA sprawia, że właściciele firm z butami muszą podnosić ceny za buty, bo też sporo kosztów wkładają w wyrób butów.
Bo dawniej było tak, że bardzo jakościowe buty i inne wyroby też minimalnie były droższe od tych tańszych, bo była dobra wartość pieniądza i był inny rynek. Nie było wysokiej inflacji, a czasami prawie w ogóle jej nie było.
I to miało na to wpływ.
Dla mnie bardzo dobre i mocne buty powinny być trochę droższe, ale nie za bardzo.
150 zł. za dobre i jakościowe buty, to już dla mnie jest cena dość wysoka za dobre buty. A nawet i za 100 zł.
Natomiast, teraz przez to, że jest wysoka inflacja, to ona zjada wartość pieniądza, ale też "inflacja" to jest dodatkowa opłata w cenie za produkt.
I dlatego wszystko albo prawie wszystko jest teraz po wyższych cenach.
Więc, wyższe ceny za nawet bardzo dobre buty, to nie jest tylko sama firma dobra i samo wykonanie takich butów.
To są też wyższe koszty materiałów do wykonania butów.
Ponieważ, ja nigdy bym nie zapłacił 500 zł. za dobre buty. I na pewno bym nie kupował tylko takich butów, bo nie byłoby mnie na to stać.
Moim zdaniem, dobre i mocne buty nie powinny tyle kosztować. No chyba że to nie tylko RYNEK ustala ceny, ale też "kombinacje" producentów butów i sprzedawców?

Płacenie więcej w cenie za firmę, która za bardzo się ceni na rynku... Biedni nie mogą sobie pozwolić na takie ceny.
A jeżeli ktoś chce sobie przepłacać, to niech przepłaca, jak go stać na to.

Mnie nie stać.

To tak, żeby bardziej sprawę wyjasnić na ten temat.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Buty tekkingowe to nie są "z automatu" buty zimowe a o takich tu jest mowa.
Ostatnie dwie pary butów zimowych kupowałem w CCC. Pierwsze jeszcze jesienią 2018 i chyba to był wydatek ok 200 zł.
W lutym br kupiłem inną parę gdyż w tamtych podeszwa się odkleiła. Ta para była tańsza ale ceny nie pamiętam zaś podeszwę niedawno mi podklejono. Zatem mam dwie pary.
Kupuję w CCC bo to jest jednak jakość czego bazary nie zagwarantują.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Buty tekkingowe to nie są "z automatu" buty zimowe a o takich tu jest mowa.
Ostatnie dwie pary butów zimowych kupowałem w CCC. Pierwsze jeszcze jesienią 2018 i chyba to był wydatek ok 200 zł.
W lutym br kupiłem inną parę gdyż w tamtych podeszwa się odkleiła. Ta para była tańsza ale ceny nie pamiętam zaś podeszwę niedawno mi podklejono. Zatem mam dwie pary.
Kupuję w CCC bo to jest jednak jakość czego bazary nie zagwarantują.
Na bazarach to mają takie same buty, co i w sklepach. Wszystko mają takie same, ponieważ sprzedawcy biorą te rzeczy z jednej hurtowni, tylko różnica jest taka, że: na bazarach sprzedają trochę taniej i nie dają gwarancji, co jest pewnym ryzykiem.
A w sklepach jest drożej, bo mają spore opłaty za lokale i jest też gwarancja.

Chociaż teraz to już, niektóre buty są w takiej samej cenie: w sklepach i na bazarze.
Sprzedawcy na bazarach też tak tanio już nie sprzedają.

Na to ma wpływ inflacja, jaka jest teraz.
Jeszcze 10 lat temu ceny wyrobów były niższe.
 

martagit

Zbanowany
Dołączył
25 Czerwiec 2021
Posty
17
Punkty reakcji
0
A może takie? Głównym tworzywem jest skora ekologiczna. Materiał stanowi tylko wstawkę u góry cholewki. Są bardzo wygodne i nie przemakają. Cena też jest przystępna.
 

Attachments

  • pol_pm_Meskie-Botki-Trapery-Cross-Jeans-Czarne-EE1R4081C-9701_5.jpg
    pol_pm_Meskie-Botki-Trapery-Cross-Jeans-Czarne-EE1R4081C-9701_5.jpg
    50,3 KB · Wyświetleń: 1

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Podejrzewam że to nie tekking leżał u podstaw założenia wątku lecz zwykłe buty na zimę.
Ale skoro temat tekkingu się pojawił czy sens ma wykorzystywanie takich butów jako tylko buty na zimę?
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
To zależy co kto robi. Jeżeli ktoś mało chodzi, to zwykle buty zimowe są dobre. Dla kogoś kto przemierza kilometry na piechotę już nie. Osobiście testowałam i jedne i drugie buty, a każdego dnia przemierzam kilkukilometrową trasę na piechotę i zdecydowanie stwierdzam, że w "trekkingach" człowiek jest bezpieczniejszy, bo buty trzymają się powierzchni. A zimówki... no różnie z nimi bywało. 😉
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Bo buty też muszą i powinny być przystosowane do warunków i do tego, gdzie się chodzi.
Jeżeli chodzi się często, gdzieś po lesie np. to tylko buty TRAPEROWE i mocne.
Ale i na lato powinny być takie buty, które będą na lato odpowiednie.

Ja kiedyś miałem buty, które dostałem w prezencie i nie musiałem kupować z najlepszej, polskiej firmy: Wojas.
Buty na: jesień i wiosnę, a czasami też i na lato, z prawdziwej skóry. Przeważnie ta firma wyrabia buty ze skóry i słyną z bardzo dobrej jakości. Są też drogie dosyć, bo te buty, które dostałem, to były w cenie, ok. 300 zł.
Jednak to też zależy, jeżeli chodzi o inne firmy obuwnicze, z jakiego materiału buty zostały wykonane.
Bo jeżeli z gorszej jakości materiału ( i takie buty też wcale nie muszą być tańsze w cenie ), to one nie posłużą na długo.
Szybko się podeszwy przetrą i w środku będą się niszczyły.
Natomiast, buty już z bardzo dobrej jakości materiału ( obecnie buty takie, na ogół są drogie, bo jest jakość zagwarantowana ), to takie buty posłużą na wiele lat. Po prostu, podeszwy są na tyle mocne i cały materiał, że takie buty się zużywają bardzo wolno.
Ale w obecnych czasach za lepszą jakość się więcej płaci i to nie tylko chodzi o buty.
 
Do góry