jaki wykrywacz metali polecacie

tigerjp

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2007
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
japan
polecam wykrywacz melodic death metalu albo black metalu :p

a tak poważnie to nie lepiej wejść na google i wpisać: Wykrywacz metali
I masz dużooooooooo stron np. sklepów - czytaj tam komentarze
możesz też wpisać coś w stylu: "jaki wykrywacz metali?" lub "wykrywacz metali - forum", szybciej znajdziesz tam niż tu ci ktoś odpisze :D
 

herloda

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Temat już stary, ale jeżeli ktoś będzie jeszcze poszukiwał to polecam wykrywacz firmy Teknetics. W szczególności model Delta 4000.
Sprzęt sprwadzony przeze mnie, użytkowany już ok. 2 lat.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
dość niepopularna w Polsce firma jak na wykrywacze.
lepszy od Bounty hunter?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
herloda napisał:
Temat już stary, ale jeżeli ktoś będzie jeszcze poszukiwał to polecam wykrywacz firmy Teknetics. W szczególności model Delta 4000. Sprzęt sprwadzony przeze mnie, użytkowany już ok. 2 lat.
Jest spory rozstrzał cenowy przy wykrywaczach tej marki. Często go używałeś w przeciagu tych 2 lat czy raczej sporadycznie ?



golgi napisał:
dość niepopularna w Polsce firma jak na wykrywacze. lepszy od Bounty hunter?
Garrett jest cenowo przystępny i ma sporo modeli, może lepiej o tej marce myśleć na pierwszy zakup?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Jest spory rozstrzał cenowy przy wykrywaczach tej marki. Często go używałeś w przeciagu tych 2 lat czy raczej sporadycznie ?
Ja myślę, że na początek najlepiej kupić coś taniego co spełnia w miarę oczekiwania.


Volian napisał:
Garrett jest cenowo przystępny i ma sporo modeli, może lepiej o tej marce myśleć na pierwszy zakup?
No i z tego co widziałam mają dość łatwo dostępne części
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
No i z tego co widziałam mają dość łatwo dostępne części
Jak się domyślam to też ważne jak przy każdym sprzęcie gdzie się coś może popsuć, chociaż na początku i tak mamy gwarancję przez te dwa lata.


corka napisał:
Ja myślę, że na początek najlepiej kupić coś taniego co spełnia w miarę oczekiwania.
Bawiłaś się takim hobby i masz jakieś propozycje na taki amatorski komplet poszukiwacza?
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
corka napisał:
No i z tego co widziałam mają dość łatwo dostępne części
myślisz, że cześci w takim wykrywaczu można sobie wymieniać samemu, czy trzeba udać się do serwisu?

Volian napisał:
Ja myślę, że na początek najlepiej kupić coś taniego co spełnia w miarę oczekiwania.
Bawiłaś się takim hobby i masz jakieś propozycje na taki amatorski komplet poszukiwacza?
też chętnie się dowiem, bo wiem, że są też takie wersje mini - ręczne wykrywacze, ale czy to się sprawdzi?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Jak się domyślam to też ważne jak przy każdym sprzęcie gdzie się coś może popsuć, chociaż na początku i tak mamy gwarancję przez te dwa lata.
Tak ale gwarancja nie wszystko uwzględnia a więc warto o tym także pomyśleć.


Volian napisał:
Bawiłaś się takim hobby i masz jakieś propozycje na taki amatorski komplet poszukiwacza?
odrobinę, mam dostęp do takiego: https://www.militaria.pl/garrett/wykrywacz_metali_garrett_ace_250_p49249.xmli powiem szczerze, że fajna chociaż żmudna zabawa.


Groska napisał:
myślisz, że cześci w takim wykrywaczu można sobie wymieniać samemu, czy trzeba udać się do serwisu?
wiesz no wszystko tak na prawdę zależy od Twoich umiejętności w temacie napraw ;) Oczywiście jeśli możesz to lepiej oddać do serwisu jeśli wiesz, że nie zapłacisz majątku za to lub jeśli gwarancja coś uwzględnia
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
też chętnie się dowiem, bo wiem, że są też takie wersje mini - ręczne wykrywacze, ale czy to się sprawdzi?
Ręczne to raczej nie do poszukiwania przedmiotów w ziemi... Byłoby to wybitnie niewygodne


corka napisał:
Tak ale gwarancja nie wszystko uwzględnia a więc warto o tym także pomyśleć.
Jak ktoś jeszcze lubi pomajsterkować i się trochę zna to sam sobie w sumie jest w stanie naprawić rzecz, bez odsyłania na 2 tygodnie do serwisu


corka napisał:
odrobinę, mam dostęp do takiego: [...] i powiem szczerze, że fajna chociaż żmudna zabawa.
Cena przystępna w miarę. Znalazłaś coś ciekawego? Wgl jak z ciężarem dawałaś radę, nie było problemów?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Ręczne to raczej nie do poszukiwania przedmiotów w ziemi... Byłoby to wybitnie niewygodne
i czy te ręczne nie mają przypadkiem znacznie mniejszego "zasięgu"?


Volian napisał:
Jak ktoś jeszcze lubi pomajsterkować i się trochę zna to sam sobie w sumie jest w stanie naprawić rzecz, bez odsyłania na 2 tygodnie do serwisu
tak ale warto pamiętać, że majsterkując samodzielnie przy czymkolwiek tracimy gwarancję. Jeśli mamy dożywotnią gwarancję jak np victorinox to trochę szkoda


Volian napisał:
Cena przystępna w miarę. Znalazłaś coś ciekawego? Wgl jak z ciężarem dawałaś radę, nie było problemów?
stare łuski po nabojach i tyle. Co do ciężaru to nie ma najmniejszego problemu. Nie jest to wcale ciężkie
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
i czy te ręczne nie mają przypadkiem znacznie mniejszego "zasięgu"?
Na pewno mają mniejszy, bo inaczej po co robiony by te duże wykrywacze. Szczerze mówiąc to raz szukałem tylko czegoś co mi w śnieg wpadło za pomocą ręcznego wykrywacza


corka napisał:
tak ale warto pamiętać, że majsterkując samodzielnie przy czymkolwiek tracimy gwarancję. Jeśli mamy dożywotnią gwarancję jak np victorinox to trochę szkoda
Nie no jasne, jak ma się dożywotnią gwarancję to bez sensu jest ją tracić, ale miałem na mysli taki sprzęt który ma rok czy góra dwa lata ochrony gwarancyjnej


corka napisał:
stare łuski po nabojach i tyle. Co do ciężaru to nie ma najmniejszego problemu. Nie jest to wcale ciężkie
Czyli znaleziska typowe :D Raz tylko słyszałem, że ktoś odnalazł skrzynie z porcelaną niemiecką ze swastykami wartą kilkanaście tysięcy złotych
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
Volian napisał:
Ręczne to raczej nie do poszukiwania przedmiotów w ziemi... Byłoby to wybitnie niewygodne
No to w takim razie gdzie mogłyby się takie wykrywacze przydać?


corka napisał:
tak ale warto pamiętać, że majsterkując samodzielnie przy czymkolwiek tracimy gwarancję. Jeśli mamy dożywotnią gwarancję jak np victorinox to trochę szkoda
Zwyczajnie może nam coś się nie udać przy samodzielnym naprawianiu i tak będzie myślę w przynajmniej 50 procentach przypadków ;) Już lepiej poczekać na daną rzecz przez tydzień czy dwa i jej nie używać, ale skorzystać w gwarancji w serwisie

corka napisał:
stare łuski po nabojach i tyle. Co do ciężaru to nie ma najmniejszego problemu. Nie jest to wcale ciężkie
Ah, szkoda, że tylko to. A ten ciężar jest w sumie nie taki mały, ale wszystko zależy od dobrego wyprofilowania sprzętu, tak jak w kosach spalinowych, tak i w wykrywaczach


Volian napisał:
Na pewno mają mniejszy, bo inaczej po co robiony by te duże wykrywacze. Szczerze mówiąc to raz szukałem tylko czegoś co mi w śnieg wpadło za pomocą ręcznego wykrywacza
To Twój wykrywacz? Jeżeli tak to, w takim razie, z jakim zamiarem go kupowałeś?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
No to w takim razie gdzie mogłyby się takie wykrywacze przydać?
Puby, kluby, sklepy - dużo jest zastosowań. Wszędzie tam się przyda gdzie chcesz sprawdzić czy ktoś nie ma przy sobie czegoś metalowego. Zobacz zresztą, że https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=wykrywacz+metali+recznyone trochę kosztują, więc wydaje mi się, że są właśnie dedykowane bardziej dla przedsiębiorstw niż na indywidualny użytek i też warto pamiętać, że na tym sklepie zaopatruje się właśnie wiele osób powiązanych z ochroną szeroko rozumianą :)


Groska napisał:
To Twój wykrywacz? Jeżeli tak to, w takim razie, z jakim zamiarem go kupowałeś?
Kolegi, a on go potrzebował do sklepu, który prowadzi. Tak czy siak nie pomógł w poszukiwaniach, a nikt nie miał na stanie zwykłego dużego wykrywacza. Może on mając większy zasięg byłby lepszym wyborem
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Puby, kluby, sklepy - dużo jest zastosowań. Wszędzie tam się przyda gdzie chcesz sprawdzić czy ktoś nie ma przy sobie czegoś metalowego. Zobacz zresztą, że https://www.militari...zmetali recznyone trochę kosztują, więc wydaje mi się, że są właśnie dedykowane bardziej dla przedsiębiorstw niż na indywidualny użytek i też warto pamiętać, że na tym sklepie zaopatruje się właśnie wiele osób powiązanych z ochroną szeroko rozumianą
Nie wyobrażam sobie wchodzić do klubu aby mnie sprawdzali wykrywaczem metali. Miałabym ściągać wszystkie kolczyki itp? Przecież to głupie. Ja myślę, że to raczej do użytku osobistego bardziej
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Puby, kluby, sklepy - dużo jest zastosowań. Wszędzie tam się przyda gdzie chcesz sprawdzić czy ktoś nie ma przy sobie czegoś metalowego. Zobacz zresztą, że https://www.militari...zmetali recznyone trochę kosztują, więc wydaje mi się, że są właśnie dedykowane bardziej dla przedsiębiorstw niż na indywidualny użytek i też warto pamiętać, że na tym sklepie zaopatruje się właśnie wiele osób powiązanych z ochroną szeroko rozumianą
Dokładnie tak, tylko i ile wiem na wejściu do knajpy ochroniarz niema prawa cię przeszukać, może co najwyżej nie wpuścić do środka.


corka napisał:
Nie wyobrażam sobie wchodzić do klubu aby mnie sprawdzali wykrywaczem metali. Miałabym ściągać wszystkie kolczyki itp? Przecież to głupie. Ja myślę, że to raczej do użytku osobistego bardziej
Tylko ja też nie specjalnie widzę możliwości wykorzystania takiego małego wykrywacza. Ma ktoś jakieś pomysły??
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Dokładnie tak, tylko i ile wiem na wejściu do knajpy ochroniarz niema prawa cię przeszukać, może co najwyżej nie wpuścić do środka.
jesteś tego pewien? Bo mi się wydaje, że kiedyś ochrona przeszukiwała mojej koleżanki plecak


samoyed napisał:
Tylko ja też nie specjalnie widzę możliwości wykorzystania takiego małego wykrywacza. Ma ktoś jakieś pomysły??
nie co Ty to na pewno tak nie działa
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Dokładnie tak, tylko i ile wiem na wejściu do knajpy ochroniarz niema prawa cię przeszukać, może co najwyżej nie wpuścić do środka.
Ale wykrywaczem nikt Cię nie przeszukuje. Nawet Cię nie dotknął. Takie urządzenie przesuwa się kilka centymetrów od ciała i sprawdzane jest czy np. nie wnosisz noża bądź innych rzeczy, których właściciel lokalu może sobie nie życzyć


corka napisał:
Nie wyobrażam sobie wchodzić do klubu aby mnie sprawdzali wykrywaczem metali. Miałabym ściągać wszystkie kolczyki itp? Przecież to głupie. Ja myślę, że to raczej do użytku osobistego bardziej
W sensie szukania drobnych po kątach? Taki ręczne wykrywacze to jak dla mnie wyłącznie na użytek ochrony
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Ale wykrywaczem nikt Cię nie przeszukuje. Nawet Cię nie dotknął. Takie urządzenie przesuwa się kilka centymetrów od ciała i sprawdzane jest czy np. nie wnosisz noża bądź innych rzeczy, których właściciel lokalu może sobie nie życzyć
czy ja wiem, już częściej spotkamy bramki niż te wykrywacze(one to chyba bardziej do zakładów pracy)




Volian napisał:
kiedyś kolega najechał na krawężnik i coś mu z felgi wypadło i wpadło w śnieg, miał te ręczny wykrywacz i szukał nic nie znalazł, więc to chyba nie ma większego zastosowania niż do ochrony
 
Do góry