jaki telefon ?

dz!kus

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam, prosze was o porade w wyborze telefonu. teraz mam lg swif 2x ale mi sie znudził i chce kupic cos innego. najlepiej na innym systemie niz android. Moje wymagania: aparat nie gorszy niz w moim swifcie, dobry głosnik i słuchawki, ekran min 3.2 cala, najlepiej zeby odtwarzał wszystkie formaty filmów :) cena tak do 700. ale podajcie mi modele w róznych kategoriach cenowych no bo wole wydac jak najmiej tak 400-500zł :) z góry dzieki za pomoc :)
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Jeśli Ci się znudził to zawsze możesz go nieco "odświeżyć" bawiąc się oprogramowaniem. Ten smartfon ma duże zaplecze modderów, a tym samym ogromną ilość modyfikacji, poczynając od 2.3 na najnowszy 4.1.1. kończąc (wraz z UI tabletowym na przykład). Jeśli jednak chcesz go zmienić, możesz się zainteresować Sony Xperia Sola, na allegro dostaniesz nowego w okolicach 700zł lub nieco ponad. Z tańszych np. Desire C, ale jest to telefon o wiele słabszy od LG którego posiadasz obecnie. Szczerze mówiąc przy tym budżecie ja bym go nie wymieniał, a po prostu pobawił się w rootowanie i modowanie.
 

dz!kus

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
moze zle sie wyraziłem, nie chodzi o to że sie znudził tylko chce sie pobawic czyms innym niż android :) miałem juz z 10 telefonów z andkiem i wszytskimi sie bawiłem oprogramowaniem i mi się to znudziło... zapewne wezmę coś z windows phone :) zastanawiam sie nad htc mozart 7 co powiecie ? :)
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Aaa, źle przeczytałem jedno zdanie w Twoim poście. Jeśli chodzi o inne systemy niż Androida, do tej kwoty zbyt dużego wyboru nie ma. Może być proponowany właśnie przez Ciebie WP7 lub np. BadaOS. Jeśli chodzi o Windowsa, telefony z nim zazwyczaj niczym się nie różnią i jadą na tej samej specyfikacji. Mozart będzie dobrym wyborem, nieco tańsza jest Lumia 710 od Nokii której sam trochę czasu używałem. Jeszcze tańszym wyborem będzie Omnia 7. Omnia w porównaniu do Lumii ma lepszy ekran, ale mniejsze taktowanie procesora (1.0 < 1.4Ghz), mimo wszystko oba telefony będą śmigać równie płynnie co Lumia 610 która jest jeszcze słabsza. Wynika to z budowy i optymalizacji samego systemu. Z tych wszystkich najlepszym wyborem będzie Lumia 710, natomiast najtańszym Lumia 610. BadaOS jest tworzona przez Samsunga, i tylko telefony tego producent jej używają. Problem w tym że jedynym telefonem który jest jako-taki w cenie którą proponujesz jest Wave 723, nie należy on do najlepszych z najlepszych (procesor 450Mhz), ale swoją powinność powinien w miare dobrze spełniać (o filmach raczej możesz zapomnieć, aczkolwiek mogę się mylić).
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Porównanie: http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/4705/5476/0/0/

Nie patrz jedynie na system, obydwa telefony mają już WP 7.5 i raczej zaklepaną aktualizację do 7.8 (aczkolwiek możliwe że Lumia odstanie nawet 8, ale nie mam co do tego pewności, musiałbyś poczytać w internecie). Te telefony różnią dwie cechy: Lumia ma lepszy procesor, Mozart - ekran i matryce aparatu. Ciężko wybrać, aczkolwiek skłaniałbym się bardziej ku Nokii, głównie z powodu częstych aktualizacji oprogramowania i tego że sam smartfon jest nowszy.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Tak, ale gwarantuje że różnicy nie odczujesz.

Co do 800-tki, cóż łączy w sobie plusy Lumii i Mozarta, jednak przy tym jest droższa od zakładanych 700zł, dlatego jej nie podawałem. Jeśli masz pieniądze i chcesz coś z WP7 w tej cenie będzie najlepszym wyborem.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
W tej chwili to bym raczej poczekał na jakiś atrakcyjny cenowo model z WP 8. System ma znaczące usprawnienia w stosunku do WP 7. To nie tylko nowe kafelki, ale przede wszystkim tryb pamięci masowej, obsługa kart pamięci, transfer plików przez bluetooth, nfc. Wreszcie system zdatny do użytku od Microsoftu, nie ograniczający się do ścisłej współpracy z Zune.
 
Do góry