Jaki tablet wybrać?

K

Kaja Metrowska

Guest
Podbijam temat. Również chciałabym sobie kupić nowy tablet. Tym razem zależy mi na naprawdę dobrym sprzęcie tak więc biorę pod uwagę te dwie propozycje:
1. Ipad:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/5398378
Na początku skłaniałam się właśnie do niego jednak nie wiem czy system operacyjny jest tak dobry jak android?
2. Samsung Galaxy Tab Pro:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/9487406
Fundusze tak do ok 2000 zł....
Jaki jest Waszym zdaniem lepszy?
 

forumocnik

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2014
Posty
55
Punkty reakcji
0
Na początku skłaniałam się właśnie do niego jednak nie wiem czy system operacyjny jest tak dobry jak android?
Jest lepszy niż android.
iOS jest:
  • Zamknięty. Wada i zaleta. Z jednej strony gdyby wystartował równo z Androidem miałby mniej aplikacji (wystartował jednak wcześniej i podobno oba systemy idą łeb w łeb jeśli chodzi o ilość aplikacji). Zaletą jednak jest to, że aplikacje są o wiele bardziej rygorystycznie sprawdzane np. pod względem uprawnień.
  • Lepiej zoptymalizowany. Największa zaleta. Po prostu na podobnym sprzęcie iOS chodzi o wiele lepiej, bo jest dokładnie dostosowany do sprzętu Apple'a a telefonów z Androidem jest mnóstwo różnych przez co ta optymalizacja nie jest na tak wysokim poziomie.
Brałbym iPada.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Samsung posiada funkcję telefonu - Ipad nie.
Samsung posiada procesor 2.3 GHz a Ipad Dual Core 1.4GHz
Samsung może działać jako GPS - Ipad nie
Samasung posiada 2 GB RAM - Ipad 1 GB
Jeżeli porównujesz te dwa modele to Ipad ma 32 GB pamięci a Samsung 16GB ale za to jest o połowę lżejszy.
Samsung działa na ekranie o 1,3 cala mniejszym ekranie, ale jego rozdzielczość jest większa.

No i cena.

Android czy iOS ? To jest chyba dyskusja na osobny temat.
 
Y

yasumi

Guest
Według mnie opłaca się przejrzeć allegro, ceneo i conrad.pl. Jest spory wybór i można porównać sobie ceny.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Moja Jedyna rzekła:
Ja bym wybrała zielony
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Kaja Metrowska napisał:
Podbijam temat. Również chciałabym sobie kupić nowy tablet. Tym razem zależy mi na naprawdę dobrym sprzęcie tak więc biorę pod uwagę te dwie propozycje:
1. Ipad:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/5398378
Na początku skłaniałam się właśnie do niego jednak nie wiem czy system operacyjny jest tak dobry jak android?
2. Samsung Galaxy Tab Pro:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/9487406
Fundusze tak do ok 2000 zł....
Jaki jest Waszym zdaniem lepszy?
Jeżeli posiadasz jakiś inny sprzęt Apple - smartfon, laptop, to zdecydowanie brałbym iPada, gdyż współpraca między nimi będzie znakomita. Ekosystem Apple jest jednym z najlepszych i najbardziej dopracowanych. W pozostałych przypadkach iPad nie jest już wcale jakimś najlepszym wyborem. To dobry i świetnie wykonany tablet, ale konkurencja też takie ma. Z Androidów oprócz Samsunga obadałbym też nowe propozycje LG, czy Asusa. Ewentualnie jest trzecia i najbardziej funkcjonalna możliwość - tablet z Windows 8. Nad tym też bym się zastanowił zwłaszcza, że w budżecie do 2000 zł jest w czym wybierać.
 

LadyJ89

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
UK
Polecam Ipada. Mam i jestem bardzo zadowolona ^_^
 

Karcelka

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
85
Punkty reakcji
1
Ja równiez od niedawna jestem posiadaczem ipada air, zakupionego na raty 0% w ispocie. Uważam, ze iOS jest lepszy od androida, miałam androida i lepiej mi sie użytkuje na iOS.
 

songostylizator

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Ale wiecie, że w przypadku Apple płaci się 40-50% więcej za markę oraz za...brak możliwości serwisowania poszczególnych części? (najczęściej trzeba wymieniać cały sprzęt)
 

LadyJ89

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
UK
mam rozne sprzęty Apple (ipad, iphonex3, ipod touch i ipod classic) od 6 lat i nic mi sie nie popsulo;)

jednak plus jest taki ze jak np kolezance telefon sie popsul dostala nowiuski w Apple store;) wiec zalezy co kto woli.
 

Zane

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2015
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
Lyon/FR
Polecam ci wygodny i dobry Samsung galaxy Tab 3 dobrze dziala ;D
 
C

corbi

Guest
Możecie zastanawiać się nad tańszym sprzętem ale sam proponowałbym wydać na ten tablet min 400 zł. Będzie o wiele lepszy niż jakiś tani z niewielką pamięcią. Tutaj jest obecnie artykuł o tym czemu tak ważna jest odpowiednia pamieć w tablecie. Obecnie wiele aplikacji wymaga lepszych parametrów. Kiepski tablet, mniej znanej firmy po prostu może tego nie podźwignąć.
Obecnie mówi się,że powinna wystarczyć pamięć tak 1-2 GB.Nie bierzecie natomiast tabletu z pamięcią 512 MB. Będzie bardzo kiepski oraz tylko będzie się Wam zacinał. Nie wiem czy będziecie z takiego zadowoleni.
Pozdrawiam.
 

gasi34

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Kiedyś spotkałem się z opinią, że jak się przesiądzie na coś spod znaku nadgryzionego jabłka, to trudno potem wrócić do innego sprzętu. Mieliście tak?
 
J

jagnam

Guest
Nie jest to prawda. Sama miałam kiedyś tablet marki Apple ale nie byłam tak zadowolona... .Głównie z uwagi na to,że był drogi a nie miał wcale tak dobrych parametrów... Jestem zdania,ze można znaleźć tablety innych marek w niższych cenach i o wiele wyższej jakości. Na przykład Lenovo Yoga 2, który obecnie posiadam. Cena niska bo 1200 zł a posiada:
dobry procesor
full hd
modem 4g
oraz baterię, która trzyma kilkanaście godzin.
 
J

jagnam

Guest
A i jeśli nie macie akurat odpowiednich funduszy na kupno tabletu to zawsze możecie skorzystać z ofert rat w sklepie rtv Euro agd.Można tam wziąć sprzęt nawet na 50 rat oprocentowanych na 0%. Sama tam właśnie kupowałam sobie tablet.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Samsung Tab S2 jest bardzo eleganckim tabletem, jest cienki (5,6mm) i lekki. Ma funkcję multiwindow i dzięki niej można pracować jednocześnie na kilku aplikacjach, Posiada pakiet microsoft office a tryb czytania dostosowuje światło i kolory dla lepszego czytania.
 
Do góry