jaki program

Pompek-87

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
67
Punkty reakcji
0
witam... mam kilka ciekawych zdjec ale w wysokiej rozdzielczosci.
chce wziasc udzial w konkursie ale regulamin pozwala tylko na zdjecia 1000x1000 waga do 350 kb co jest dla mnie smieszne samo w sobie no ale coz.

uzylem programu XnView i zmniejszylem rozmiar zdjec ale jakosc po zmniejszeniu jest tak tragiczna ze nie ma to sensu. znacie jakies programu ktore nie zniekształcaoją obrazu i nie psuja jakosci ? chodzi o zmniejszenie obrazu o ponad dwie trzecie ;]
 

radj

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Może będę banalny ale program typu IrfanView wystarczy. Kiedyś na własny użytek robiłem testy kompresji JPG w różnych programach i wyniki były praktycznie identyczne.
Przy małych plikach można jeszcze wyczyścić dane exif (jeśli oczywiście są niepotrzebne) i zyskamy parę kilo.
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Może będę banalny ale program typu IrfanView wystarczy. Kiedyś na własny użytek robiłem testy kompresji JPG w różnych programach i wyniki były praktycznie identyczne.
Przy małych plikach można jeszcze wyczyścić dane exif (jeśli oczywiście są niepotrzebne) i zyskamy parę kilo.

Zgadzam się program prosty w obsłudze, interfejs tak samo.
Pomniejszasz a na koniec wostrzasz aby była lepsza jakość. ;)
 

Pompek-87

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
67
Punkty reakcji
0
pytanie debilne lub nie... ale odpowiedz napewno debilna ;d

nikt nie pytal jakim programem zmniejszyc fotke tylko JAKIM PROGRAMEM ZMNIEJSZYC FOTKE ZEBY UTRACIC JAK NAJMNIEJ NA JAKOSCI.

no nie wiem czy w tym konkursie moga byc mejkapowane fotki.... roznica jest niesaamowita... mam aparat 10 mp... zrobilem zdjecie Dublina , czrno biale.... piękne zdjecie swoją drogą o, ostre... jak przyblize na maxa to w oddali widac idacych ludzi....po zmniejszeniu rozmiaru do 1000x1000 po zblizeniu widac tylko kwadraty i paskudne "pixelowe brudy ".... i po konkursie chyba bedzie.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
IrfanView polecam do skalowania. Ktoś wyżej napisał, że można usunać dane fotki i oszczędzasz na rozmiarze. Kiedyś porównywałem zapisywanie tym programem, a Photoshopem i wyszło mi na korzyść darmowego Irfana...

W ogóle to możesz tą fotkę tu umieścić, to ci ktoś ją zeskaluje, może coś źle robisz?
Po za tym jak zmniejszysz rozmiary zdjęcia nie oczekuj, że po powiększeniu będziesz widział to co przed skalowaniem...
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
pytanie debilne lub nie... ale odpowiedz napewno debilna ;d

nikt nie pytal jakim programem zmniejszyc fotke tylko JAKIM PROGRAMEM ZMNIEJSZYC FOTKE ZEBY UTRACIC JAK NAJMNIEJ NA JAKOSCI.

no nie wiem czy w tym konkursie moga byc mejkapowane fotki.... roznica jest niesaamowita... mam aparat 10 mp... zrobilem zdjecie Dublina , czrno biale.... piękne zdjecie swoją drogą o, ostre... jak przyblize na maxa to w oddali widac idacych ludzi....po zmniejszeniu rozmiaru do 1000x1000 po zblizeniu widac tylko kwadraty i paskudne "pixelowe brudy ".... i po konkursie chyba bedzie.
to żeś błysnął inteligencją :D da się zmniejszyć fotke bez utraty jakości ??
zmniejszysz do pewnego stopnia bez zauważalnej różnicy ale tak czy owak jakość tracisz zawsze ponieważ fotka zostaje taka sama a pikseli ubywa . pytanie jest debilne ale twoja odpowiedź to już bije wszystko , walnij sobie lepiej browara i nie udzielaj nikomu porad bo sam nie bardzo wiesz o czym piszesz . z maniackim uporem twierdze że fotke da się zmniejszyć dowolnym programem a utrata jakości i tak będzie taka sama i nie ma sposobu na uniknięcie straty , albo masz wielkość albo jakość
 

Pompek-87

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
67
Punkty reakcji
0
nadal nie rozumiecie mojego pytania ;p

powiem tak zmniejszylem w programie XnView i jakosc po zmniejszeniu byla duzo gorsza niz po zmniejszeniu w IrfanView... chodzilo mi o to jakiego programu uzyc zeby zdjecie po zmniejszeniu JAK NAJMNIEJ STRACILO NA JAKOSCI. uwazam temat za zakmniety bo program IrfanView daje najlepsze efekty.
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
rozmiar to rozmiar i wszystko jedno czym zmniejszysz , efekt będzie taki sam
 
Do góry