Jaki program do fakturowania ?

fation

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
182
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
zza proxy;)
Mi tam podoba się program Szybka Faktura przez ich stronę www. Mamy to w robocie i nie ma problemu z obsługą.
 

Torus

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Od 1,5 miesiąca korzystam z programu do wystawiania faktur Szybka Faktura, póki co jestem zadowolony z możliwości programu. Nie mam za dużo dokumentów miesięcznie, więc jak dla mnie to dobra forma kontroli nad firmą (robię wszystko po swojemu i wiem, co się aktualnie dzieje). A jeśli chodzi program – to prosty w obsłudze, nie trzeba być też wielkim specem od księgowości, żeby zrozumieć podstawowe zagadnienia, no i jeżeli masz tylko faktury, generalnie moge polecic.
 
C

CzarnaKlaudia

Guest
W każdej firmie sprawdzi się bizin.pl myślę, że to jest jego największa zaleta że jest intuicyjny i dla dużych firm i małych. Bardzo fajny, prościutki program :)
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Aplikacja - fakturownia.pl, korzystałem regularnie przez ponad rok i mogę z czystym sercem polecić. Łatwy w obsłudze, przyjemny wizualnie i nie spotkałem się z żadnym błędem.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Jednocześnie - jeżeli pytanie dotyczyło prowadzenia księgowości samodzielnie (przez program) - to zdecydowanie odradzam.
Niestety w małym biurze księgowym księgowa może popełniać błędy (moja to robiła) - a odkręcałem je potem ja. Przy samodzielnej księgowości jest jeszcze gorzej. Z mojego doświadczenia, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy dobrze znają się na tym co robią (dużych biur, jak np. Tax Care, ja tam mam teraz księgowość).
 

Adrian2

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja mogę polecić program do faktur i dokumentów z którego sam korzystam: afaktury.pl . Jest prosty, funkcjonalny i nie ogranicza się wyłącznie do faktur. Można przetestować bezpłatnie i się przekonać o jego przydatności.
 

agati866

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2016
Posty
25
Punkty reakcji
0
Za darmo nic dobrego nie znajdziesz. Znam jednak program który kosztuje 7 zł miesięcznie (obecnie korzystam z niego). I ma wymagany od 1 stycznia 2018 plik JKP. Wypróbuj 30 dni za darmo intaxo.pl
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jest cała masa dobrych i darmowych programów do faktur. Nie ma sensu płacić za to. No chyba że ktoś bierze za to później fakturę i wlicza w koszta ;)
 

imbirowska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2018
Posty
75
Punkty reakcji
3
Korzystał ktoś z Was z chmury faktur? Jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce i na jakiej zasadzie to dokładnie działa, czy nie ma żadnych kosztów dodatkowych
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Mnie księgowa tą opcję chmury faktur zaproponowała i wyjaśniła jak to działa. Nie byłam przekonana czy jak na takie możliwości jakie daje ten program jest realnie bezpłatny, ale faktycznie jest. Korzystam drugi miesiac i za nic nie zapłaciłam. Wystawiałam już poza standardowymi FV też FV pro forma, korekty i FV zaliczkowe. Księgowa ma faktury od razu, więc obie jesteśmy zadowolone.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Serio się nic nie płaci? Jak to dokładnie działa? Co z bezpieczeństwem danych? Jestem zainteresowana.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Wchodzisz na strone i się rejestrujesz. Uzupelniasz dane swojej firmy i już możesz działać. Wszystko co wystawiasz możesz sobie zapisac i przesłac do ksiegowej, albo do klienta. Wysyłasz nie w postaci PDF a poprzez link do faktury - więc jest to najbezpieczniejsza opcja z jaką się spotkałam.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
A samo przechowywanie jest bezpieczne? Wysyłanie rozumiem, ale przechowywanie to jeszcze ważniejsza opcja dla mnie. W końcu to dane kontrahentów.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Oczywiście, że tak. Wszystko masz w chmurze. Nie trzeba też nic drukować i przechowywać w biurze czy domu, ani wysyłać, więc według mnie bardzo bezpieczne. Uważam też za plus, że nie ma tu opcji tak jak w niektórych programach nieudanej aktualizacji. Przez jeden program kiedyś straciłam częśc danych i trochę mnie kosztowało odzyskanie ich.
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
Też od niedawna korzystamy w firmie z chmury faktur, lubię wprowadzać nowe rozwiązania, a to jest bardzo wygodne, można sobie ustawi przypomnienia dla kontrahentów o upływającej płatności, łatwo fktury eksportować do biura rachunkowego, podoba mi się to że wszytkoe dokumenty mam w jednym miejscu i też łatwiej mi wszystko monitorować.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Monitorowanie to jedno, ale samo to, że można do chmury faktur wgrać nie tylko faktury zarobkowe, ale też kosztowe.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Z ciekawości sobie konto założyłam, podpytałam też księgową i w sumie to ucieszyła się, bo sporo klientów wysyła jej dane przez chmurę. Poklikam i zobaczę - może i ja się zdecyduję. :)
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Ewentualnie można zastanowić się jeszcze nad oferta banku ing:
https://www.tanie-konto.pl/ing-bank/konto-z-lwem-direct-konto-osobiste/
Bank daje możliwosc nie tylko otwarcia rachunku firmowego ale również mozliwość korzystania z ich programu do księgowości Który umożliwia wystawianie e faktur. Samodzielna ksiegowość sprawdzi się w przypadku mniejszych i średnich firm.
Dla większych proponowałbym jednak zewnętrzną firmę księgową, albo zatrudnienie własnej księgowej w firmie.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
samba_mamba napisał:
Z ciekawości sobie konto założyłam, podpytałam też księgową i w sumie to ucieszyła się, bo sporo klientów wysyła jej dane przez chmurę. Poklikam i zobaczę - może i ja się zdecyduję. :)
I jak zdecydowałas się zostać z chmura?
 
Do góry