Jaki procesor i płytę główną kupić ?

Rex Gloriae

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2006
Posty
30
Punkty reakcji
0
Mój komp:
-Athlon 2000xp
-jakaś płyta główna gigabytea
- 80gb
- grafika mx 440;/
- 1gb ramu (400mhz)
- zailacz modecom mc 350W

Czyzmiana procesora na Athlona 64 np. takiego: http://www.allegro.pl/item155105198_amd_at..._f_v_gwar_.html ma sens?
Czy ten zasilacz wystarczy pod ten procesor?
Czy może sie wstrzymać i uzbierać troche grosza na jakiś dwurdzeniowy??
Ale wtedy bym musiał kupić praktyznie wszystko od nowa:/

Co sądzicie?
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
O ile mnie instynkt nie myli to ten procek ma 64bity i aby takowy miec w kompie nalezy miec plyte główną przystosowaną do przetrzymywania takiego ogiera. Zasilacz jak sie nie spali bedzie działał :) ale na twoim miejscu pomyslałbym o dobrej karcie grafiki bo jezeli chodzi ci o giercowanie to grafa jest najistotniejsza.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
-jakaś płyta główna gigabytea
eeee jaka ? Zapewne coś na socket A :) Więc Athlon 64 czy Athlon X2 64 nie wejdzie w Twoją płytę główna :)
Czy ten zasilacz wystarczy pod ten procesor?
Tak.
Czy może sie wstrzymać i uzbierać troche grosza na jakiś dwurdzeniowy??
Wstrzymać się ? Na co ? Nie ma co się zastanawiać - jak masz możliwość (odpowiednia ilość keszu) to jak najbardziej kup dwurdzeniowca :)
Ale wtedy bym musiał kupić praktyznie wszystko od nowa:/
Dlaczego ? Wystarczy wymienić płytę główna :)
 

Rex Gloriae

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2006
Posty
30
Punkty reakcji
0
Chcę właśnie wymienić płytę główną i procesor... Zastanawiam się jednak czy kupić coś przystępnego jak np. procesor z proponowanego linka i płyte główną do niego, pozostawiając zasilacz, ram i dysk (potem dokupić grafike)

Czy może czekać i zbierać na dwurdzeniowy do którego kupić płyte główną, mocniejszy zasilacz i ram ddr2 oraz grafike... co wiąże sie ze znacznie większymi wydatkami.

Jest sens zmiany procesora na taki jak w linku? Odczuję róznicę? Czy może w tej cenie jest coś lepszego? Jakieś propozycje? No i jaką płyte główną?
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Chcę właśnie wymienić płytę główną i procesor.
O jakiej kwocie jest mowa ? Napisz ile możesz przeznaczyć na zakup mobo i CPU ...
Czy może czekać i zbierać na dwurdzeniowy do którego kupić płyte główną, mocniejszy zasilacz i ram ddr2 oraz grafike... co wiąże sie ze znacznie większymi wydatkami.
Jeśłi Ci się nigdzie nie spieszy to jasne, że warto poczekać :) Jeśli tak zrobisz to poproś moda o zamknięcie tematu i zgłoś się jak już będziesz miał odpowiednia ilość gotówki, a wtedy pomożemy :)
 

Rex Gloriae

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2006
Posty
30
Punkty reakcji
0
powiedzmy 300-400 zł na procesor i do tego jakaś płyta główna... czytałem że warto kupić płyte na ukłaadzie nforce?
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
powiedzmy 300-400 zł na procesor i do tego jakaś płyta główna... czytałem że warto kupić płyte na ukłaadzie nforce?
300- 400 zł za procesor, a płyta do ilu PLN ?

Więc tak: Procesor http://www.allegro.pl/item155029491_amd_at...x_gw36m_cy.html i do tego płyta główną ASROCK 939Dual-VSTA ULI-1695 Socket 939 - płyta jest bardzo stabilna, dobra do O/C i co ciekawe w niej jest to to, że ma złącze AGP i PCI-E :) Ty masz teraz AGP, więc nie będziesz musiał kupować GPU :) ,a dopiero po jakimś czasie jak uzbierasz kasę kupisz sobie na PCI-E :)
 

[sic]

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
117
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
juz "nie najbiedniejszy" region UE
hmm jesli zmieniasz plyte i procka to jestes swiadomy ze przymusowo bedziesz musial zmienic i grafike, czemu? chocby dlatego ze to co posiadasz teraz czyli ge 4 xm jest obsluiwane przez agpx4, teraz sandardem jest pci-e x16 wiec tak czy siak karte i tak musisz kupic bo byc musial kupowac plyte z agp a po co...
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
obsluiwane przez agpx4, teraz sandardem jest pci-e x16 wiec tak czy siak karte i tak musisz kupic bo byc musial kupowac plyte z agp a po co...
Chyba nie czytałeś moje posta ;-) Nie musi zmieniać GPU :) Wystarczy, że kupi w.w MOBO :)
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja tam polecam jak już to dwu rdzeniowy kupować też na miarę 3.5.
Sam teraz zbieram kasę na nową płytę główną (Myślę nad ASUS'em M2NPV-VM jakimś prockiem dwu rdzeniowym o sile jak twoja, tylko, że najgorsze jest to, że moja karta radeon 9500 nie wejdzie do tej płyty, bo tam są nowe wejścia [nazwa] a stare karty mają wejścia/??wtyczki?? [nazwa]).
Tak mi kumpel mówił, może wie ktoś czy ma rację?
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Tak mi kumpel mówił, może wie ktoś czy ma rację?
Kurde przecież pisałem wyżej, że jest płyta główna, która ma AGP i PCI-E <_< więc o GPU nie masz co się martwić :)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Jeśli lubisz grzebać w kompie to nie brał bym mATX - płyty te mają ograniczenia ...
 

michalbdg

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2006
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Bydgoszcz
ale dwurdzeniowy procesor i tak ci ni nie da, bo w grach i tak tylko jeden procek będzie śmigał<a drugi pozostaje na inne rzeczy>. Jak chcesz kupić dwurdzeniowy to poczekaj z pół roku aż stanieją bo po co teraz kupować jak jeszcze żadna gra nie obsługuje 2procków...moim zdaniem zakup procka dwurdzeniowego na obecną chwilę jest zbyteczny.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
bez przesady Michał ;-) Procesor dwurdzeniowy i tak będzie wydajniejszy od tego jednordzeniowego nawet gdy gra w pełni nie wykorzysta dwóch rdzeni :) Dwurdzeniowy procesor to jednak przyszłość :) Niedługo pojawią się takie gry jak "Crysis" (życze powodzenia z jednym rdzeniem :p ), i wtedy będzie lepszy z racji obsługi przez gry pełnych możliwości dwóch rdzeni ... No ale jak już brać procesor dwurdzeniowy to tylko Intela C2D :) - zresztą to zależy od zasobów portfela ;-) Masz siano bierz Athlona X2, masz jeszcze wiecej siana to bierz CD2 :)
 
Do góry