Jaki oczyszczacz powietrza?

Oliwia288

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkim tutaj, chciałam sie zapoznać z urządzeniami czyszczące powietrze. Podczas wizyty u lekarza powiedziano mi, że najlepszym rozwiązaniem dla mojego dziecka jest zakupienie oczyszczacza albo nawilżacza powietrza. Patrzyłam w internecie na niektóre urządzenia, ale nie wiym czy naprawde to funkcjonuje i czy ma sens to zakupić.
Prosze o jakieś porady.
 

nutinka

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Częstochowa
Jeżeli oczywiście możesz sobie pozowlic żeby kupić taki drogi sprzęt to pewnie fachowcowi mozesz zaufac ;) Wspominasz jednak że może to być równie dobrze nawilżacz. Nie wiem jak specjalistyczy sprzęt musisz mieć ale ja swój nawilżacz kupiłam za 200 zł od razu przy okazji wyprawki w Pierwszym Uśmiechu to przesyłki nie płaciłam i świetnie spełnia swoja rolę. Jest ultradźwiękowy więc łatwiej go czyścić, sam się wyłącza jak woda się skończy. Najlepiej napisz dlatego lekarz Ci zalecił, jesli chodzi tylko o zwiekszenie wilgotnosci w pokoju malucha to Ariete w zupełności powinno wystarczyc.

1277_1.jpg
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ja mam w domu, nie pamiętam już nawet jakiej jest firmy, nie był taki drogi ok 200zł kosztował, ale jest dość spory i się sprawdza, ma duży zbiornik na wodę + jonizuje powietrze.
 
L

Lenska

Guest
Oczyszczacz a nawilżacz powietrza pełnią różne funkcje, więc nie bardzo wiadomo o co pytasz.
 

alergikwawa

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Pierwsze pytanie to czy masz alergie a jak tak to na co. Aby dobrac oczyszczacz trzeba określić do czego jest potrzebny. Są rózne urządzenia:
1. Oczyszczacze z filtrami hepa i hpp - dla alergików
2 oczyszczacze wodne - usuwają kurz i pyłki i jednocześnie nawilżają powietrze ( bez filtrów)
3. Oczyszczacze powietrza filtrami Hepa i funkcją nawilżania
Najlepszym rozwiązaniem będzie zadzownic do osoby która sie na tym zna. Jak swoj kupiłem na sklepie internetowym oczyszczacze- powietrza.pl i jestem zadowolony Pan który odebrał zadał mi pare pytań i już wiedział co mi jest potrzebne. Z czystej ciekawości wypytałem go o wszystko jak się dobiera oczyszczacze który oczyszczacz jest dla kogo itp.
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Moim zdaniem warto zainwestować w dobrej jakości oczyszczacz powietrza. Jestem alergikiem i już od kilku miesięcy używam w mieszkaniu oczyszczacza, ale takiego za ok. 1000zł Skutecznie oczyszcza powietrze, a do tego je jonizuje i nawilża. Jak wcześniej używałem takiego za 200zł i szczerze mówiąc nie czułem żadnej różnicy. Ja korzystam z tego modelu Oczyszczacz Blueair 203 i jestem bardzo zadowolony
 

Rustyfka

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Możesz generalnie kupić sam oczyszczacz powietrza i sam nawilżacz, albo 2 w 1. Wszystko zależy od tego na co się najbardziej nastawiasz, ja jednak kupiłabym urządzenie 2 w 1. Nie dość, że powietrze będzie dobrze oczyszczone to również optymalnie nawilżone. Jak chcesz kupić naprawdę dobre urządzenie to polecam Ci oczyszczacz powietrza Air-o-swiss Combi 2071. Jest wyjątkowo cichy i bezpieczny dla dzieci.
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
Oliwia288 napisał:
Witam wszystkim tutaj, chciałam sie zapoznać z urządzeniami czyszczące powietrze. Podczas wizyty u lekarza powiedziano mi, że najlepszym rozwiązaniem dla mojego dziecka jest zakupienie oczyszczacza albo nawilżacza powietrza. Patrzyłam w internecie na niektóre urządzenia, ale nie wiym czy naprawde to funkcjonuje i czy ma sens to zakupić.
Prosze o jakieś porady.
a ja sie spytam inaczej,
alergia czy astma ?
 

barbinosek

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
jeden z lepszych obecnie nawilżaczy to ten od Stadler Form, a konkretnie model "Oscar". Bardzo cichy, ekonomiczny no i co najwazniejsze stworzony dla alergikow na ich dolegliwosci ;p mozna dokupic kostke z jonami srebra co tylko polepsza efekt!!
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
A ja nie polecam żadnych drogich! te dziadostwa się bardzo szybko psują. sama przerabiałam już chyba z 4 nawilżacze...w tym 2 bardzo drogie. każde psuje się po jednym sezonie jesienno zimowym. dlatego proponuję kupić tańsze i ewentualnie zmieniać co roku. bo ja dużo kasy za kolejny już na pewno nie dam.
 

Iza25

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Oliwia288 napisał:
Witam wszystkim tutaj, chciałam sie zapoznać z urządzeniami czyszczące powietrze. Podczas wizyty u lekarza powiedziano mi, że najlepszym rozwiązaniem dla mojego dziecka jest zakupienie oczyszczacza albo nawilżacza powietrza. Patrzyłam w internecie na niektóre urządzenia, ale nie wiym czy naprawde to funkcjonuje i czy ma sens to zakupić.
Prosze o jakieś porady.
Tak ma to sens, ponieważ nawet jeśli zmniejszy się w okresie letnim zanieczyszczenie smogiem, to i tak taki sprzęt przydaje się bo zwalcza wszystkie wirusy i bakterie w powietrzu, jeśli nie zależy państwu na oczyszczaczu z nawilżaczem, to mogę polecić fajna niemiecką markę Ideal, nie będę podawała modeli bo różne są metraże mieszkań, a najważniejszy jest przepływ powietrza w metrach sześciennych :)
Iza25 napisał:
Witam wszystkim tutaj, chciałam sie zapoznać z urządzeniami czyszczące powietrze. Podczas wizyty u lekarza powiedziano mi, że najlepszym rozwiązaniem dla mojego dziecka jest zakupienie oczyszczacza albo nawilżacza powietrza. Patrzyłam w internecie na niektóre urządzenia, ale nie wiym czy naprawde to funkcjonuje i czy ma sens to zakupić.
Prosze o jakieś porady.
Tak ma to sens, ponieważ nawet jeśli zmniejszy się w okresie letnim zanieczyszczenie smogiem, to i tak taki sprzęt przydaje się bo zwalcza wszystkie wirusy i bakterie w powietrzu, jeśli nie zależy państwu na oczyszczaczu z nawilżaczem, to mogę polecić fajna niemiecką markę Ideal, nie będę podawała modeli bo różne są metraże mieszkań, a najważniejszy jest przepływ powietrza w metrach sześciennych :)
a i te oczyszczacze można od reki dostać na aero7
liuza85 napisał:
Witam wszystkim tutaj, chciałam sie zapoznać z urządzeniami czyszczące powietrze. Podczas wizyty u lekarza powiedziano mi, że najlepszym rozwiązaniem dla mojego dziecka jest zakupienie oczyszczacza albo nawilżacza powietrza. Patrzyłam w internecie na niektóre urządzenia, ale nie wiym czy naprawde to funkcjonuje i czy ma sens to zakupić.
Prosze o jakieś porady.
a ja sie spytam inaczej,
alergia czy astma ?
oczyszczacze powietrza są dobre dla ludzi z astmą i alergią jak i tych którzy nie chorują, dla dzieci na pewno są bardzo dobre, w okresie letnim gdy zanieczyszczenie smogiem się zmniejsza, to oczyszczacze powietrza przydają się bo wirusy i bakterie pozostają w powietrzu i on eliminuje je w prawie w 100%. polecam firmę Ideal super produkty :)
madzia_a napisał:
A ja nie polecam żadnych drogich! te dziadostwa się bardzo szybko psują. sama przerabiałam już chyba z 4 nawilżacze...w tym 2 bardzo drogie. każde psuje się po jednym sezonie jesienno zimowym. dlatego proponuję kupić tańsze i ewentualnie zmieniać co roku. bo ja dużo kasy za kolejny już na pewno nie dam.
A jakie to były oczyszczacze ? jakie marki ?
Rustyfka napisał:
Możesz generalnie kupić sam oczyszczacz powietrza i sam nawilżacz, albo 2 w 1. Wszystko zależy od tego na co się najbardziej nastawiasz, ja jednak kupiłabym urządzenie 2 w 1. Nie dość, że powietrze będzie dobrze oczyszczone to również optymalnie nawilżone. Jak chcesz kupić naprawdę dobre urządzenie to polecam Ci oczyszczacz powietrza Air-o-swiss Combi 2071. Jest wyjątkowo cichy i bezpieczny dla dzieci.
a ja polecam markę sharp np KCA - 60 eu-W i KCA- 40 eu- W
alergikwawa napisał:
Pierwsze pytanie to czy masz alergie a jak tak to na co. Aby dobrac oczyszczacz trzeba określić do czego jest potrzebny. Są rózne urządzenia:
1. Oczyszczacze z filtrami hepa i hpp - dla alergików
2 oczyszczacze wodne - usuwają kurz i pyłki i jednocześnie nawilżają powietrze ( bez filtrów)
3. Oczyszczacze powietrza filtrami Hepa i funkcją nawilżania
Najlepszym rozwiązaniem będzie zadzownic do osoby która sie na tym zna. Jak swoj kupiłem na sklepie internetowym oczyszczacze- powietrza.pl i jestem zadowolony Pan który odebrał zadał mi pare pytań i już wiedział co mi jest potrzebne. Z czystej ciekawości wypytałem go o wszystko jak się dobiera oczyszczacze który oczyszczacz jest dla kogo itp.
Tak fajnie też doradza firmie Loveair, wszytko fajnie podpowiedzą i doradzą :tongue:
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
No tak, jak się mysli o zdrowiu to lepiej bez oczyszczacza powietrza nie funkcjonować....
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
Na nawilżaczach powietrza średnio się znam ale jeśli chodzi o oczyszczacz, to coś mogę powiedzieć bo sam kupowałem w zeszłym roku, kiedy zauważyłem na suficie czarne krechy przy otworach wentylacyjnych w oknach. Wielkie czarne smugi po zimie. Coś strasznego. Generalnie postanowiłem poszukać czego co wielostopniowo filtruje, żeby też na pyłki na wiosnę działało i nie kosztowało miliona monet. Wybór padł na mode Rowenta PU4010 Intense Pure Air, między innymi dlatego, że był o połowę tańszy niż reszta na rynku xD Ale też i filtry nie najgorzej. U póki co sprawuje się naprawdę spoko. Smugi po myciu nie wróciły, chodzi już rok i filtry dalej są spoko, jest cichy i łatwo go przenieść po mieszkaniu. Zaś jeśli chodzi o sam oczyszczacz jako urządzenie polecam, zwłaszcza jak ktoś ma problemy z zatykającym się nosem i bólami głowy, pomaga i to bardzo. Jednak syf w powietrzu siada na samopoczucie bardzo.
 

Angelika22

Zbanowany
Dołączył
15 Luty 2020
Posty
14
Punkty reakcji
0
Funkcjonuje i jest sens kupić ale dobrej firmy. Jest wiele pseudooczyszczaczy powietrza, trzeba uważać żeby się nie nabrać. My mamy firmy Stadler Form - ma atesty potwierdzające skuteczność w łapaniu alergenów, ale też "na własnej skórze" czujemy że działa poprawnie
 

answer

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Fakt nie jest łatwo wybrać coś, co będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Mnie bardzo pomogły porady, które znalazłam na oddychajswobodnie.pl. Ale też wiem, że jak się szuka odpowiedniego sprzętu dla siebie podstawą jest to, żeby określić jak dużą powierzchnię ma oczyszczać i też istotne jest zwrócenie uwagi na to jakie ma filtry.
 
Do góry