jaki monitor?

drzej

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Moi przyjaciele otwierają studio fotograficzne. Potrzebują sprzęt komputerowy do obróbki zdjęć a przede wszystkim dobre monitory. Akurat na monitorach nie znam się najlepiej więc proszę o radę. Jaki monitor wybrać i na co zwracać uwagę? Chodzi oczywiście o to, żeby monitor jak najlepiej oddawał kolory. Jakieś sugestie? A może znacie jakiś dobry sklep z komputerami w okolicy Gliwic?
 

Pablo.s

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Podłącze się pod temat. Poszukuję informacji czym się kierować przy wyborze monitora lub matrycy do tematów graficznych. Pracowałem kiedyś na marce modelu lg i byłem zadowolony. Jakie jeszcze firmy polecacie?
 

drzej

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Przejrzałem fora tematyczne, dokształciłem i poleciłem znajomym taki monitor http://x-kom.pl/index.php?show_prod=42218. Podstawową jego zaletą jest ilość wyświetlanych kolorów, wysoka rozdzielczość i oczywiście typ matrycy. Idealnie nadaje się do takich zastosowań. Poza tym to Dell a to jest dobra marka jeśli chodzi o monitory. Polecam także ten sklep, bo nie wszędzie można kupić takie monitory w takiej cenie.
 

zuzanna89

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witaj,
mój kolega zajmujący się cyfrową obróbką zdjęć kupił sobie ostatnio taki monitorek http://www.alfakomp.pl/monitor-asus-24quot-vk246h-p-1479.html z którego jest bardzo zadowolony, co sądzicie o czymś takim ?
 
B

BaRoNeQ

Guest
Jeśli otwiera studio to proste m\musi mieć kasę to ja bym radził najnowszą technologie Led stosownych w nowych plazmach a ja wole plazmę na ścianie nisz monitor . BB) Jest 13 telewizorów samsunga z technologiom led najmniejszy to 32cali największy to 55 cali ma duży wybór .W HD mamy 11 Plazm w technologi led ale jest też nowość FUUL HD tez oczywiście led .
Samsung LED TV Seria 8. Ultrasmukły telewizor z niesamowicie ostrym i wyraźnym obrazem dzięki technologii Motion Plus 200Hz.tu proszę link doallegro to bajka nie telewizory . ale trzeba mieć kasę a jeśli by się uparł to . Samsung dodaje do rodziny Touch of Color 23-calowy monitor LCD z podświetleniem diodami LED, rozdzielczością 1080p, czasem odpowiedzi 2 ms oraz grubością 16,5 milimetra. Na tym otrzyma najlepsze kolory :eek:k:
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Jeśli otwiera studio to proste m\musi mieć kasę to ja bym radził najnowszą technologie Led stosownych w nowych plazmach a ja wole plazmę na ścianie nisz monitor . BB) Jest 13 telewizorów samsunga z technologiom led najmniejszy to 32cali największy to 55 cali ma duży wybór .W HD mamy 11 Plazm w technologi led ale jest też nowość FUUL HD tez oczywiście led .
Samsung LED TV Seria 8. Ultrasmukły telewizor z niesamowicie ostrym i wyraźnym obrazem dzięki technologii Motion Plus 200Hz.tu proszę link doallegro to bajka nie telewizory . ale trzeba mieć kasę a jeśli by się uparł to . Samsung dodaje do rodziny Touch of Color 23-calowy monitor LCD z podświetleniem diodami LED, rozdzielczością 1080p, czasem odpowiedzi 2 ms oraz grubością 16,5 milimetra. Na tym otrzyma najlepsze kolory :eek:k:

Hahahahah oczywiście. I edycja zdjęć na 50calowej plaźmie - to jest to :D

http://www.graficzne-eizo.pl/monitory-do-fotografii/
Monitory EIZO. Poczytajcie o nich. Uznana marka wśród grafików komputerowych. Niestety 17" LCDki są o wiele droższe niż np. 22" panoramiczne monitory LG, Asusa etc... Ale nie wielkość, a jakoś odzwierciedlania kolorów tutaj się liczy...

Nieco tańsza jest Iiyama. Też dobre monitory robi.
 

Adrian805

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Jeżeli nie mają na to dużych wkładów finansowych to proponuje monitor co najmniej 24 cale, firmy Dell lub Samsung i koniecznie full HD allegro allegrp

A jeżeli mają duże zasoby finansowe to proponuje led i co najmniej 30 cali oczywiście full HD. Co do firm to oczywiście dell lub samsung allegro allegro
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Co myślicie o monitorach LG z podświetleniem LED? Jak go widziałam w media to obraz była niesamowity. Wiele osób zachwalało tą technologię. Mam na myśli dokładnie ten http://www.agito.pl/monitory-led/lg-22-led-w2286l-pf.0.358428.html
 
Do góry