Jaki kupić rower ?

Yntomas

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2011
Posty
19
Punkty reakcji
1
Od pewnego czasu zaczołem interesować się skakaniem rowerem na hopkach czy jeżdżenie po górach czy wykonywanie jakiś trików(podczas skoku). Jestem jednak kompletnie zielony w tych sprawach(amator). Chciałbym was prosić o rade jaki zakupić rower w granicach cenowych 1000zl - 1300zl. Dodam, że dopiero bd się uczył wszystkiego od podstaw.

Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/dartmoor-street-style-avid-duro-zobacz-dual-dh-i1416594830.html taki kompromis według mnie nadaje się do wszystkiego co wyżej wymieniłem co myślicie ? Boje się że bd zamały gdyż to 13 właściciel twierdzi iż ma 180cm i mu sie wygodnie jeździ ja mam natomiast 185cm i kolejny dylemat. Prosze o rady
 

Specjalista_Giant

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Co prawda jest używany, ale cieżko bedzie kupić nowy lub poskładać fajny rowerek do dirt/streetu za taką kwotę - zeby był nowy. Ma niezłe komponenty. Te 5 cm różnicy wzrostu nie powinno być takie znaczące. Generalnie rozmiar ramy zwiększa się kaze 10 cm wzrostu. Zatem - nie widze problemów. Możesz porozglądać się tak profilaktycznie za nowymi rowerami, dla własnej pewności. Teraz będą wyprzedaże w sklepach. Moze się trafi. np. Giant Brass w dobrej cenie. Pozdr..
 

lukash90

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja bym polecał Krossa Sign DS, z tym że nowy model to 1700 zł ale jak mi się udało znaleźć A4 za 1500 gdzie katalogowo kosztuje 2300, to tobie też się uda znaleźć tańszego Sign Ds zwłaszcza zimą. A z rowerku na pewno był byś zadowolony, bo to światowa marka i na rowerach się znają. Wzrostem też nie masz się co przejmować, bo są różne rozmiary ram i w sklepie na pewno pomogą ci dobrać odpowiednią
 

mybike

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
@lukash90 - światowe marki (to przede wszystkim Giant, Merida, Trek, Lapierre itp) a nie Kross. On aspiruje dopiero do tego, że wkroczyć do pewnego wąskiego grona :) Dobrze, że jest taka firma w Polsce, rozwijają sie, ale nie przesadzajmy. Giant kilkadziesiąt lat pracował nad swoimi technologiami, patentami.. to duża różnica.
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Zobacz sobie na stronie mudserwis.com widziałem że tam mają dużo różnych rowerów, jeśli jesteś z Krakowa bądź okolic to możesz przetestować u nich rower przed kupnem na torze który jest zaraz obok sklepu.
 

elka1910

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Szczerze powiedziawszy znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby poszukanie właśnie wspomnianego Gianta na ceneo, albo na allegro - nie ma się co oszukiwać, to jedna z lepszych marek rowerów. Zwłaszcza przy skakaniu po górkach będzie to istotne, ponieważ to właśnie Giant robi najmocniejsze ramy w swoich rowerach.
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
zgadzam się z elka1910 co do opinii o marce. Jestem tego samego zdania, że jest solidna i ma wytrzymały sprzęt, a to bardzo ważne. Ja sam jakiś czas temu szukałem roweru dla narzeczonej i znaleźliśmy używanego, ale w bardzo dobrym stanie Gianta Talon :)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
W tej cenie szału nie będzie. Chyba Ten Kross DS będzie rozsądnym wyborem :)
Szczególnie jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tym sportem. Zobaczysz czy cię wciągnie, czy nie i ewentualnie kiedyś kupisz coś droższego. Wybór oczywiście należy do Ciebie.
 

mimal

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
KUHWA!!!! Jaki kross sign ds? znając życie to połowa ludzi zna tylko jeden rower do dirtu i mówi w kółko kros sign, kros sign!!!! Odradzam w 100 % krossa signa ds'a-bo ma duro o którym chyba nie muszę wspomniać "jaki to on świetny jest", rama al 6061-która by w miare uszła gdyby nie to że przy całym sprzęcie ds'a jest po prostu...katowana.Ile wystarczy dać za dobry rower[w sensie który przeżyje z 2 sezony małoawaryjnie] do dirtu/streetu?- z jakieś 1500 zł jak sami złożymy i uda nam sie trafić na okazje wyprzedaży jakiegoś amora.Wiem ze każdy na początku ma mało kasy ale jak bym już miał sobie kupować to nie szajs polskiej składalności Kross tylko Prodigiego 9.81 którego można potem jakoś ładnie przerobić.
 
Do góry