Jaki kolor ścian?

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Witam.
Mam dylemant w kwestii pomalowania pokoju, nie wiem czy kolory nie będą zbyt wyblakłe. Mam meble ciemno brązowe i tylko takie. Na ścianach jest jedna duża foto-tapeta czarno-biała, oraz 2 duże plakaty z stylistyce Nowego Jorku.
Sufit biały, podwieszany, dywan w kolorze niebiesko-kremowym. Zastanawiam się cały czas nad szarym kolorem ścian ale nie wiem czy nie będzie wtedy zbyt mało kolorowo?
Nowe budownictwa mają zwykle kolorowe wnętrza więc nie mam gdzie spojrzeć na taki typ jaki by mi pasował a próbka w sklepie nie satysfakcjonuje mnie :)
Proszę o wszelkie opinie i sugestie.
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Jakbyś wkleił zdjęcie dużo łatwiej byłoby się wypowiedzieć a tak to...
Da się zrobić? :tongue:
Ale tak biorąc pod uwagę to co opisałeś, wydaje mi się że szary odpada.
Natomiast plakaty czarno białe do szarych ścian- rewelacja, brązowe meble- średnio pasują.
Szary rewelacyjne komponuje się z bielą, szarościami ( ciemniejszymi bądź jaśniejszymi), czernią.
Jeśli zdecydujesz się na szarości to całość będzie przytłaczająca, tak mi się wydaje, ale jakbyśmy zobaczyli foto myślę że opinie były zgoła inne.
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Obecny kolor ścian to jaki? :027:
Całość całkiem nieźle się prezentuje, wszystko ze soba w miarę współgra.
A jeśli faktycznie chcesz ten szary na ścianę, widziałabym to, pod warunkiem zmiany zasłon na jaśniejsze, (krem, beż) i dywan również na jaśniejszy( również w tonacji beżowej, ecru).
I parę innych szczegółów też bym zmieniła np narzuta na łóżko, ale nie wiem czy Ci o tym pisać boś Ty facet, więc do szczegółów zapewne wagi zbytniej nie przywiązujesz :) Czyż tak?
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Właściwie to tam gdzie jest fototapeta będzie jednolity szary kolor, na pozostałych ścianach będzie szary bardziej niekonwencjonalny, kładzie się go z dwóch warstw. Narzuty mam dwie, jedna czarna a druga czerwona ale rzeczywiście nie przeywiązuje do tego wagi :D
Obecny kolor ścian? Nie wiesz że faceci mają problem z odróżnianiem kolorów? Dla mnie to jest po prostu jasny brąz ;)
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Jasny brąz powiadasz? hmm, całkiem nieźle jest obecnie. :027:
Ale jeśli faktycznie masz ,parcie, na ten kolorek szary to nie widzę problemu, ale wówczas wprowadź do wnętrza jaśniejsze elementy: zasłony, narzuta, dywan etc..
I oczywiście zapodaj zdjęcie coby ocenic efekty Twojej pracy. :037:
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Teraz dopiero zauważyłem że na zdjęciu nie ma narzuty, to był tylko koc położony bo narzuta w praniu była z poduszkami! :D
Malować będę za tydzień więc dopiero wtedy wstawie fotki. Zasłon poszukam kremowych albo brązowych i muszę się zdecydować czy kupić czarno-białą czy bardziej kolorową fototapetę :)
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Co do tapety: czarno białą !, kocham się w szarościach w połączeniu z czarno białymi fotografiami. :021: wygląda to rewelacyjnie.
Ok więc czekam na foty.
 

masterofd

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
biorąc pod uwagę dosyć zróżnicowane style mebli, dekoracji to radziłbym coś klasycznego np. biały. radziłbym też wpuścić do pokoju trochę więcej światła. w sumie może gdyby było więcej światła to można by się pokusić np. o brązowy (ale taki intensywny, wyblakły nie sprawdziłby się).
 
F

Fafarafa_pl

Guest
Biały jak dla mnie jest zbyt nudnym kolorem,ale przy takim układzie i dekoracjach jaki opisujesz,proponuję wanilie lub nawet słonecznikowy kolor scian. Co o tym sadzisz?
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Przepraszam że tak późno wstawiam zdjęcia ale byłem poza zasięgiem internetu :)
Oto zdjęcia:

http://ifotos.pl/zobacz/2012-12-0_xewnewh.jpg/
http://ifotos.pl/zobacz/2012-12-0_xewnewn.jpg/
http://ifotos.pl/zobacz/2012-12-0_xewnews.jpg/
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Wyobrażam sobie ścianę, przekreśloną przekątną i barwy na powstałych dwóch częściach - zielony rozbielony (pastel) i żółty też pastelowy. Przy oknie więcej zielonego.
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Ja jestem zauroczony połączeniem fioletu i czerwieni z aranżacji , którą na facebooku można znaleźć na fanpageu decoroom.
 

amelie_

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
15
Punkty reakcji
0
osobiście najbardziej lubię wnętrza w stylu skandynawskim, tam jest sporo szarości i bieli, dużo naturalnych materiałów, bielona podłoga - takie wnętrza dobrze sprawdzają się także w naszym klimacie, gdzie jest raczej deficyt słońca :) jak uważacie?
 

Kanazan

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja uważam, że to ładne co się komu podoba ;) u mnie to w większości domu są pomieszane kolory ciemnego i jasnego brązu i np. moim rodzicom się to nie podoba bo uważają, że za ciemno jest ale mi tak i większości gości też więc.... wszystkim się nie dogodzi :) Dużo tak naprawdę zależy od mebli i od oświetlenia :)
 
Do góry