Jaki kierunek studiów?

laalaalaa

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Nie wiem na jakie studia iść po wybranych przeze mnie rozszerzeniach.
Rozszerzyłam wos i język polski i zastanawiałam się nad kierunkiem dziennikarstwo i komunikacja społeczna.
Trochę poczytałam o tym i już nie jestem do końca przekonana do swojego wyboru.
Mam możliwość do tych rozszerzeń dołożyć geografie. Zrobić to?
Jakie kierunki przy tych rozszerzeniach byłyby najlepsze?
 
M

MacaN

Guest
A kim chcesz być w życiu ? O rany... To naprawdę nie jest takie trudne. W każdym razie wiem jedno - jeśli nie wiesz kim chcesz być i idziesz na studia by studiować to odpuść sobie szkołe wyższą, przenieś się do technikum i zarabiaj pieniądze, a nie ucz się 3 lata w LO, a później 5 lat na studiach i nie marudź, że po 8 latach nauki nie masz pracy ani kasy <_<
 

Zane

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2015
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
Lyon/FR
Może chcesz pracować jako Nauczyciel w szkole.To najlepiej pójdź na kierunek Nauczyciela np. Niewiem Fizyki w czym byłeś w szkole najlepszy np.polski albo matma.A potem wybiersz czy będziesz ogólnie nauczycielem 1-3 klas czy 3-6 lub świetlicy.
 

Edvard

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
28
Punkty reakcji
0
Musisz pamiętać o tym po co idziesz na studia. Oczywiście przede wszystkim po to, żeby się rozwijać, ale po drugie - może przede wszystkim - zeby zarabiać więcej niż podrzędny robotnik.
 
M

MacaN

Guest
Edvard napisał:
Musisz pamiętać o tym po co idziesz na studia. Oczywiście przede wszystkim po to, żeby się rozwijać, ale po drugie - może przede wszystkim - zeby zarabiać więcej niż podrzędny robotnik.
Sugerujesz, że bez studiów zarabiasz mniej ? :D No to naucz się chodzic po drzewach i ścinać gałęzie pod liniami, wyciągniesz po 7-8 tyś. I po których studiach zarobisz więcej od takiego przeciętnego robotnika ?

Na zwykłej budowie po budowlance zawodówce wyciągniesz na rękę 2 - 2,5 tyś. Uczysz się na maszynistę i masz pięciocyfrową wypłatę miesiąc w miesiąc.

Jak ktoś mówi, że po studiach będzie zarabiać więcej niż bez nich, to kłamie. Po prostu ma zły pomysł na te swoje życie.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Zane napisał:
Informatyka polecam ;D
MrNawi26 napisał:
Medycyna, polecam.
Trochę lecicie po bandzie z tymi pomysłami do przedmiotów jakie ma zdawać Autorka.



MacaN napisał:
Jak ktoś mówi, że po studiach będzie zarabiać więcej niż bez nich, to kłamie. Po prostu ma zły pomysł na te swoje życie.
Ja bym to ujęła inaczej. Część ludzi chciałaby, aby lekko i szybko przychodziła im dobra płaca, a okazuje się, że trzeba ponieść wysiłek i lepiej im narzekać ;)
 

Heria

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Dziennikarstwo powiadasz? Och... jako, że jestem po jednej z filologii to powiem tak. Już lepiej iśc na polonistykę niż na dziennikarstwo. Mówię serio! I jaki kierunek studiów wybrać? Cóż, ciężko coś powiedzieć, jeśli nie sprecyzowałaś chociaż swoich zainteresowań. Pamiętaj, że studia mają Ci przynieść pracę, ale także satysfkację. W końcu nauka przez 5 lat tego samego może wykończyć, jeśli tego nie lubisz. A może właśnie lepiej byłoby pójść na jakąś filologię. Znając dobrze jakiś język masz naprawdę wiele możliwości!
 

Edvard

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
28
Punkty reakcji
0
SzklanaDama napisał:
Jak ktoś mówi, że po studiach będzie zarabiać więcej niż bez nich, to kłamie. Po prostu ma zły pomysł na te swoje życie.
Ja bym to ujęła inaczej. Część ludzi chciałaby, aby lekko i szybko przychodziła im dobra płaca, a okazuje się, że trzeba ponieść wysiłek i lepiej im narzekać ;)
Dzięki, dokładnie o to mniej więcej mi chodziło. Przecież nie po to studiuje się 3/5 lat, żeby po studiach zarabiać tyle samo co o osoba, która na studia nie poszła. Co wcale nie oznacza, że tak będzie. Ale tak jak piszesz studia mogą wydawać się lekko i przyjemnie spędzonym czasem, a później kończy się na jakimś słabym stanowisku. Dlatego warto ciężko pracować także na studiach.

A jeśli autorka tematu chciałaby studiować dziennikarstwo, bo na przykład interesuje się podróżami (stąd podejrzewam wybór geografii) to warto przy okazji studiów załatwić praktyki. I nie po to, żeby je po prostu odbyć, tylko żeby mieć z nich korzyść.
 
M

MacaN

Guest
Edvard napisał:
A jeśli autorka tematu chciałaby studiować dziennikarstwo, bo na przykład interesuje się podróżami (stąd podejrzewam wybór geografii) to warto przy okazji studiów załatwić praktyki. I nie po to, żeby je po prostu odbyć, tylko żeby mieć z nich korzyść.
A ja podejrzewam, że geografia to tylko kolejna ambicja licealistki, która zastanawia się, co ma właściwie robić po tym LO :)
 

Jolka Fasolka

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2014
Posty
36
Punkty reakcji
0
Dziennikarstwo to świetny kierunek, ale co byś chciał po tym robić? To raczej takie ogolnorozwojowe studia
 
S

szyszana

Guest
Kolejny kierunek pozbawiony sensu. Patrzcie po prostu na zainteresowania, praktyczne zastosowanie zawodu, a nie wyłącznie na to czy kierunek fajny. Studia mają dać wam pracę, a nie zapewnić papierek. Nie tędy wiedzie droga.
 
M

MacaN

Guest
Edvard napisał:
Dzięki, dokładnie o to mniej więcej mi chodziło. Przecież nie po to studiuje się 3/5 lat, żeby po studiach zarabiać tyle samo co o osoba, która na studia nie poszła.
No nie, znajdą się ludzie bez studiów, którzy zarobią więcej od Ciebie.

Prosty rachunek. Jedziesz do Francji jako elektryk ( miałem taką ofertę ), zarabiasz 1600 euro netto miesięcznie i masz darmowe mieszkanie. Przez 3 lata odkładaj sobie na czysto nawet 1000 euro ( za 600 z darmowym mieszkaniem to pożyjesz tak, że jeszcze na urlopy pośmigasz za granice, a 1000 nadal będziesz odkładać ).

Po 3 latach załóżmy, ze wracasz do Polski, albo zostajesz we Francji. Dowolnie. Masz doświadczenie w kieszeni, ogarnięty język ... 36 tyś. euro, czyli prawie 150 tyś. zł. w kieszeni. Możesz sobie za to kupić furę, możesz to zainwestować, możesz wrzucić na lokatę i raz do roku jeździć na Karaiby na miesiąc.

A co, przepraszam, masz po tych 3 latach studiowania ( albo i 5, kto wie )? Nic. Masz papierek, ale 0 doświadczenia. Nie masz też grosza przy duszy, bo same studiowanie zabiera, a nie daje pieniądze.


Ile czasu minie, zanim nadrobisz te 150 tyś. zł. straty, doświadczenie + pieniądze, które zarabiałbyś równolegle ? 20 lat ? Coś koło tego, albo i więcej, zależy ile chcesz zarabiać, ale po 20 latach od zakończenia studiów, to te pieniądze nie będą miały dawnej wartosci... Czym innym jest 150 tyś. dla 23 latka, a czym innym dla 45 latka
 

gitarzysta_jan

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja studiuję informatykę zaocznie, powtarzam semestr, ale pracuję w międzyczasie także polecam branżę.
W liceum chodziłem na korki z matmy żeby dobrze zdać maturę i czytałem sporo o programowaniu.
 
W

wiki9969

Guest
Jak można nie wiedzieć na jakie studia iść? :huh: To jest Twoje życie i to Ty decydujesz a nie ktoś za Ciebie.

Ja studiuje fizjoterapie, ukończyłam szkołę masażu i wiem, że chcę się tym trudnić w przyszłości.

Mój brat jest technikiem informatyki. Nie ma matury, ale ma pracę w zawodzie. I wiecie co? On zarabia kilkakrotnie więcej niż ja. :cry:

Tak więc studia studiami, ale jeżeli ktoś pójdzie na coś o czym nie ma zielonego pojęcia to i tak w tym kierunku niczego nie osiągnie, a studia będą dla niego koszmarem. Lepiej robić to co się lubi. ;)
 
J

jagnam

Guest
Ja polecałabym wybrać się na prawo. Jest to bardzo prestiżówy kierunek oraz o wiele łątwiej jest się na to dostać niż jeszcze kilka lat temu. Jest niż demograficzny tak więc nie ma tylu chętnych .Z drugiej strony kierunek daje Wam bardzo dobre perspektywy na rozwój w przyszłości jak i na dobre zarobki. Wszyscy wiedzą jak dobrze zarabiają na przykład adwokaci. Zerknijcie sobie tutaj:
praca.money.pl/poradniki/artykul/jak-zostac-adwokatem,234,0,1936874.html- na stronie znajduje się obecnie dobry artykuł o tym jak zostać adwokatem. Trzeba ukończyć studia prawnicze a następnie zrobić aplikację.
Mój kolega jest młodym adwokatem i już na samym początku zarabia o wiele więcej niż koledzy bo innych studiach.
 
T

TomkaJanka

Guest
Prawo to zdecydowanie kierunek nie dla każdego. Żeby przetrwać te studia i później znaleźć pracę w tym zawodzie trzeba być prawdziwym pasjonatem.
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Jeżeli masz możliwość dołożyć do tych rozszerzeń geografię to zrób to. A jeżeli chodzi o kierunki to najlepsze by były humanistyczne przy tych rozszerzeniach. Może pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna? lub bibliotekoznawstwo z biblioterapią?
 
Do góry