Jaki jest najlepszy firewall ?

Firewall

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Ormi

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Dzięki :) Pewnie skorzystam, ale znając mnie, dopiero za jakiś miesiąc, bo teraz się czymś innym zajmuję :)
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Artykuł stary...od tego czasu wyszło sporo poprawek, jednak windows firewall rzeczywiście jest mało skuteczny. Znalazłem taki artykuł z kilkoma radami co do konfiguracji:Firewall konfiguracja...sam nigdy nie korzystałem z tego firewalla, wolałem inne rozwiązania.
 
V

VenomX

Guest
Artykuł stary...od tego czasu wyszło sporo poprawek, jednak windows firewall rzeczywiście jest mało skuteczny. Znalazłem taki artykuł z kilkoma radami co do konfiguracji:Firewall konfiguracja...sam nigdy nie korzystałem z tego firewalla, wolałem inne rozwiązania.
Artykuł dość stary jednak systemowy firewall jest wciąż taki sam - nieskuteczny .
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
używałem jakiś czas temu ZoneAlarm , i moim zdaniem spełniał swoja rolę , na chwilę obecną wystarczy mi zwykły z systemu i jakiś antywir
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Przy odpowiedniej konfiguracji można podnieść jego skuteczność do powiedzmy...znośnej :p Ja mam pakiet IS Pandy na jednym kompie, na drugim Comodo firewall, z którymi to firewall'a windowsa nawet nie ma sensu porównywać...
 

Gnatek14

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Ciech
Sygate Personal Firewall - nie rozwija się już niestety.

Nie sprawdzi się i może zawieść ma dużo awarii do najczęstszych należy całkowite odcięcie od Sieci przy próbie szybkiego przesłania bardzo dużej ilości danych.
Wiec nie polecam...

A firewallem który polecam jest: Comodo


+darmowy , a dobry
+wykrywalność jest świetna nie ma mowy o przedostaniu się do naszego systemu konia trojańskiego, keyloggera czy malware.
+mało awarii i błędów

Godny polecenia
 

janwalczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
czy opłaca się instalować osobny firewall? jeden jest zainstalowany w windowsie, większość programów antywirusowych też ma jakiś wbudowany. nie wiem czy jest sens dodawać kolejny program zużywający zasoby pamięci
 
V

VenomX

Guest
Sygate Personal Firewall - nie rozwija się już niestety.

Nie sprawdzi się i może zawieść ma dużo awarii do najczęstszych należy całkowite odcięcie od Sieci przy próbie szybkiego przesłania bardzo dużej ilości danych.
Wiec nie polecam...

A firewallem który polecam jest: Comodo


+darmowy , a dobry
+wykrywalność jest świetna nie ma mowy o przedostaniu się do naszego systemu konia trojańskiego, keyloggera czy malware.
+mało awarii i błędów

Godny polecenia
Wykrywalność ? masz na myśli wbudowanego antywirusa czy ochronę Hips ? Tak czy siak oba moduły nie zagwarantgują 100 % skuteczności .

czy opłaca się instalować osobny firewall? jeden jest zainstalowany w windowsie, większość programów antywirusowych też ma jakiś wbudowany. nie wiem czy jest sens dodawać kolejny program zużywający zasoby pamięci
Oczywiście , że się opłaca, systemowy firewall nie posiada wielu ważnych funkcji w tym również jego ochrona jest bardzo przeciętna, wystarczy wpisać w google i poczytać. Firewall programowy posiada wiele ustawień, opcji w dodatku potrafi ukryć wszelkie niebezpieczne porty, windowsowy tego nie potrafi, porty stają się niewidzialne dla hakerów . Komercyjne jak i darmowe zapory posiadają również ochronę HIPS i to jest również wielki plus .
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
co do zone alarm
swego czasu byly latwo dostepne exploity na ten jak i kilka bardziej popularnych fw
ne wiem jak obecnie...
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja zone alarm używałem bardzo krótko, dość słaba skuteczność, ale to kiedyś. Jak teraz, nie wiem. A co do zapory systemowej to opłaca się ją wymienić, bo pomimo tego, że można ją skonfigurować tak, że będzie działać znośnie, to jednak jest na rynku wiele programów, które są znacznie lepsze
 

janwalczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Firewall programowy posiada wiele ustawień, opcji w dodatku potrafi ukryć wszelkie niebezpieczne porty, windowsowy tego nie potrafi

czy to znaczy, że jak się ma zainstalowany osobny firewall to można wyłączyć ten systemowy? mam słaby sprzęt i staram się oszczędzać pamięć i zasoby procka :)
 
Do góry