Jaki film ostatnio zobaczyliście?

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Adwokat diabła.

Baaardzo dobry film, dziwne, ze dopiero teraz na niego trafiłem.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
"Mank" Davida Finchera. Tytułowy Mank to Herman Mankiewicz autor scenariusza do oscarowego filmu Obywatel Kane. Po wypadku drogowym
w 1939 roku trafia z nogą w gipsie na rancho gdzie pisze powyższy scenariusz i wspomina przeszłość. Nie rozumiem jednak dlaczego zdecydował
się na konflikt z Hearstem (pierwowzorem Kane) pisząc ten scenariusz.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Film „Ostatni Pojedynek”. Po powrocie do domu rycerz dowiaduje się od żony że ta została zgwałcona przez innego rycerza kiedyś jego przyjaciela.

Nie ma innych w tej sprawie dowodów.

Ponieważ senior gwałciciela pewnie w sądzie by go uniewinnił rycerz decyduje się stanąć do pojedynku

na śmierć i życie co nazywane jest Sądem Bożym.

Jeśli zabije gwałciciela zmaże hańbę żony lecz jeśli sam zginie to jego żona za fałszywe oskarżenie spłonie na stosie zaś ich jedyne dziecko zostanie sierotą.

Rycerz wierzy że „Bóg ceni prawdomówność” i zwycięży w pojedynku.

Ale czy on decyduje się na Sąd Boży bo wierzy swojej żonie czy też może dlatego że tak postąpić mu wypada?

Reżyser zdaje się pytać czy rozsądniej jest zginąć i pociągnąć za tym śmierć swojej żony i pozbawić rodziców dziecka czy też przełknąć zniewagę lecz nie czynić dziecka sierotą.
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
"Ostatni król Szkocji"-brytyjski film z 2006 roku w reżyserii Kevina Mcdonalda, ukazujący dyktaturę przywódcy Ugandy Idi Amina, widzianą oczami jego osobistego lekarza, Nocholasa Garrigana.

Bardzo dobry film. Polecam
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Teraz mieliśmy ochotę na komedię, więc dziś oglądaliśmy Teściowie, a wczoraj Czarna Owca. Świetne komedie. Puściliśmy sobie na player i cała rodzinka chętnie oglądała :)
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
"Nie patrz w górę".

Film raczej kiepski, wkurzało mnie w nim wiele rzeczy, to raczej satyra społeczeństwa, ale nie mogę patrzeć na bzdury takie, jak zawracające rakiety balistyczne, albo zawracające wahadłowce.

Niemniej jednak film ma przesłanie. Oficjalnie ostrzega przed zmianami klimatu. Ja tam widziałem raczej treści antycovidowe, Billa Gatesa (twórca Bash, 3 najbogatszy człowiek świata, rządzący prezyent USA, posiadający firmę robiącą telefony i oprogramowanie oraz zbierający dane na temat każdego człowieka), w końcowej piosence nawoływanie do nieoglądania wiadomości.

Oprócz tego oczywiście pokazuje, jak niebezpieczne są socialmedia oraz poprawność polityczna.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A ja nie tak dawno patrzyłem a film polski, który też nie tak dawno był w kinach, ale nie od samego początku, ponieważ zapomniałem o tym filmie "Psy 3: w imię zasad".

Czyli trzecia część kultowego filmu z Bogusławem Lindą.

I muszę przyznać, że film naprawdę dobry, gdzie są strzelaniny, a fabuła się opiera na nieuczciwych policjantach.

Linda, to aktor polski, który zasłynął w filmach akcji i nawet mu kiedyś zaproponowano granie w amerykańskich filmach, w Hollywood, ale z jakichs powodów się nie zgodził i pozostał w Polsce.

Ale też obejrzałem taki film, również tego samego reżysera "Psów", Pasikowskiego "Pitbull: ostatni pies".
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Kryptonim u.n.c.l.e. (nie wiem po co tak komplikować pisownię słowa "wujek") nie jest tak dobry jak Przekręt ale były mąż Madonny znów się popisał.
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Ostatnio zacząłem oglądać filmy produkcji rosyjskiej. Ale po kolei: "Ostateczna granica" gdzie kadeci podolskiej szkoły piechoty i artylerii otrzymują rozkaz utrzymania ostatniej linii obrony pod Moskwą. Mają wstrzymać natarcie niemieckich wojsk do czasu przybycia wsparcia. Kolejny film nosi niepozorny tytuł "Turysta". Ukazuje grupę rosyjskich instruktorów, wysłanych do Republiki Środkowoafrykańskiej, celem szkolenia miejscowej armii.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Joker na player. Pojawił się w TOP10 a że to film ze Stathamem to chętnie obejrzałam. Polecam
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Joker na player. Pojawił się w TOP10 a że to film ze Stathamem to chętnie obejrzałam. Polecam

Myślałem że chodzi o ten z 2019 roku.
Tylko 5,8 w skali filmłeba

Oglądałem Teściów
Rewelacja to nie jest ale da się.
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Ostatni był tym razem "Rock the Casbah". Akcja rozgrywa się w1989 roku, podczas izraelskiej okupacji Palestyny.
 

Tomek_2

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2022
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jaki film ostatnio zobaczyliście??

Nie wymagane, ale bardzo wskazane jest dawanie filmom ocen, tak więc zachęcam.
28.12.211
Sunray


_____________________________________________________________________________________________________________________​

Witam. Nie wiem jak wy ale ja dzisiaj byłam w multikinie na "Obłędzie" I było EXTRA!! Film ten wybraliśmy z chłopakiem bardzo .... spontanicznie i NIE ŻAŁOWALIŚMY. Jeśli ktoś oglądał "Efekt motyla" to "Obłęd" jest na podobnej zasadzie... Nie Dało Się Oderwać Oczu Od Ekranu ... kino robi swoje. Moja siostra była jakiś czas temu na filmie pt "Bliżej" i szczerze żałowała... - podobno tytuł w ogóle nie jest adekwatny do treści no ale cóż... pełno w nim podobno brzydkich rzeczy.... a szczególnie dużo niecenzuralnych słów ... no i można zasnąć - OPINIA MOJEJ SIOSTRY - warto sprawdzić?

Niewybaczalną i polecam z całego serca
 

Ordomaleus

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2022
Posty
22
Punkty reakcji
3
Oglądałem dokument o Tedzie Kaczyńskim, bardzo ciekawy aczkolwiek za dużo agentów FBI (glowies) się tam wypowiadało
 

Bagietka

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2022
Posty
31
Punkty reakcji
0
Sługi Wojny, genialny film. Jest na 1 miejscu w TOP10 player.

 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Zaułek Koszmarów.
Jednak dość długi wstęp trochę nudzi.
Emocje to ostatnie chyba ponad pół godziny
 
Do góry