Jaki film ostatnio zobaczyliście?

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Resident Evil: Afterlife - początek przekoloryzowany. Wątek główny może być, było kilka ciekawych scen. Koniec z kolei przypominał mi Matrix. Nie jestem fanem serii. Nie podobał mi się ten film. 4/10
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
"Trzy dni" - pewien facet gdy był dzieckiem padł ofiarę zwyrodnialca który wieszał dzieci jednak udało mu się przeżyć. Po wielu latach morderca wraca i wiesza kolejne dzieci. To wszystko zbiega się z końcem świata który ma nastąpić po uderzeniu olbrzymiego meteorytu. Z zaciekawieniem go oglądałam bo film nie ma wielkiego bohatera który próbuję ratować cały świat, jest jeden mężczyzna który pomimo tego, że wie że za kilka godzin wszyscy zginą próbuję ratować dzieci, swoich siostrzeńców z rąk mordercy.

Oooo wydaje sie ciekawy, dzieki za opis, moze obehrze ! :)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
'Jak zostać Królem" - sredni. Da się oglądać, ale nie specjalnie wciąga. Ot taka tam sobie prosta historyjka. Film wyróżnia się chyba jedynie bardzo dobrym aktorstwem.
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Harry Brown - film o byłym komandosie, który postanawia rozprawić się z bandą chuliganów osiedlowych - zabili jego jedynego przyjaciela, więc czas na zemstę. Historia trochę przerysowana, ale da się oglądać. 6/10

La Verguenza - młode małżeństwo chce adoptować chłopca, jednak sprawia on problemy wychowawcze. Nuda. Nie polecam! 1/10

Eksperyment (wersja amerykańska) - dla mnie strasznie męczące tylko i wyłącznie przez Foresta Whitakera. Nie lubię tego aktora, dlatego ciężko mi się ten film oglądało. Natomiast Adrien Brody zabrał naprawdę dobrze. 6/10

Wszystko co kocham - nie przepadam za polskim kinem, dlatego też bardzo długo za ten film się zabierałam. Cieszę się kiedy film mnie zaskakuje - tym bardziej polski. To naprawdę bardzo dobry film. Przyjemnie dźwięki pianina i gitary, dobra gra aktorska, fajny scenariusz sprawiają że daję 9/10

 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Wczoraj w kinie z ukochanym ogladalam thiller /dramat "Sanctum 3D".
Krotki opis
Grupa płetwonurków wyrusza na ekspedycję do największego systemu jaskiń na świecie. To ostatnie nieodkryte miejsce, nazywane matką wszystkich jaskiń. Zabójcze piękno głębin kryje w sobie wielkie niebezpieczeństwo – jeden błąd może spowodować nieodwracalne skutki. Nikt nie dowie się, że ktokolwiek, kiedykolwiek tam był. Kiedy tropikalna burza zmusi ich do zejścia coraz niżej, rozpocznie się walka z szalejącym żywiołem, niebezpiecznym terenem i panicznym strachem. Czy przetrwają i znajdą drogę do morza, czy zostaną uwięzieni w jaskiniach na zawsze?

To tak. Uwazam, ze fabula ciekawa, ponadto bardzo podobala mi sie gra aktorska i kreacje, ktore prezentowali np relacje syna z ojcem, zatwardzialosc ojca i to, ze wydawal sie zlym czlowiekiem, lecz to byla tylko skorupa, a pod nia byl wrazliwy, dobry, fantastyczny czlowiek , z pasja, jaka byly jaskinie, ciekawa postac jego syna, ktory byl bardzo odwazny, no i para narzeczonych, ona troche panikara, on odwazny, lubiacy jaskinie, lecz potem przeobrazil sie troche w takiego egoistycznego potwora, chociaz jakby zastanowic sie wiecej to nic dziwnego w takiej ekstremalnej sytuacji w jakiej znalezli sie bohaterowie.
Film wedlug mnie trzymal w napieciu, mimo kilku nudnych momentow, na ktorych rzeczywiscie nie skacze serce do gory i nie ma wyzszych uczuc, lecz poza tym ok, adrenalina jest i ciekawie to ukazane. Pare momentow tez dosc przerazajacych jesli mozna to tak ujac. Momenty tez byly pewne wzruszajace - jak dla mnie. Dialogi ok. Sceneria ciekawa - Papua Nowa Gwinea. Bardzo ladne widoki. Tylko pare nielogicznosci w filmie, ktore sa widoczne. Jednak ocene dam wysoka 8 / 10 :)
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Nie do pomyślenia- beznadziejny. Kiczowaty patos, nudny, nieprzemyślany, wszyscy są źli oprócz szlachetnego terrorysty i agentki Brogy... Nie polecam :/
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Zielona mila - bardzo dobry film, nie wiem czemu wcześniej go nie obejrzałam ;) . 3 godziny z życia ale bynajmniej nie stracone. Dobra fabuła a poza tym wzruszający ;). Bardzo polecam!

Dzieci Ireny Sendlerowej - film o kobiecie, która wyprowadzała żydowskie dzieci z getta mimo że narażała swoje życie. Co tu dużo mówić, dobrze że są takie filmy o taki ludziach. Dają do myślenia o życiu bo w końcu cóż takiego my robimy w dzisiejszych czasach w porównaniu do takich bohaterów jak p. Irena. Jedyne co mnie uraziło w tym filmie to to, że Sendlerową grała Anna Paquin, jakby nie było polskich aktorek... no i ten dubbing to masakra ale film warto zobaczyć :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ojciec Chrzestny - Genialny film. Genialne aktorstwo. Genialna fabuła. To trzeba zobaczyć.
Blair Witch Project - chyba każdy zna ten film. dla fanów horroru pozycja obowiązkowa.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Gressil, jak nie raz pisalam jestem wielka fanka horrorow i obejrzalam ich juz wiele, nie ma praktycznie pozycj ktorej bym nie widziala lecz Blair Witch Project nie przypadl mi do gustu. Ja nie lubie horrorow , ktore sa zrobione jak film dokumentalny, ogladalam inny , gdzie koncepcja byla podobna i tez nie spodobal mi sie. Widocznie tak juz mam ;) Choc fakt.. takie filmy wielu ludziom podobaja sie , pewnie dlatego, ze jest taka swiadomosc, ze moze to zdarzylo sie naprawde ;)
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Chętni na kasę - Grupa obrabiająca banki przymierza się do skoku na transport z pieniędzmi w centrum L.A. Na plus jest obsada, pomysł lekko oklepany ale przynajmniej dobrze zrealizowany, muzyka też git, film miał kilka momentów które były zwyczajnie "cool". Film akcji który bez wstydu można polecić, nareszcie!
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Wczoraj pozna noca do rana :D (heh znow usypiam o 5) "Drag me to hell" . Moga dac 7/ 10 , bo nawet milo mi sie to ogladalo, fajny motyw klatwy cyganskiej, lecz tez bylo troche momentow, ktore bardziej smieszyly niz straszyly. No, ale ogolnie dobre role aktorskie, wciagajaca fabula, wiec ok.


Ogladalam tez film "Skrot" http://www.filmweb.pl/film/Shortcut,+The-2009-492024 ---> to link
dla mnie 6/10 , nienajgorsze role aktorskie, gra aktorow, dosc ciekawa historia o dwoch braciach, jeden zly, drugi dobry, lecz ten dobry poswieca sie dla niego robiac straszne rzeczy, bo bardzo go kocha... ciekawa sceneria. Zaskakujace zakonczenie , wiec to na plus. Tylko chwilami byla nuda i za wolna akcja, stad nizsza ocena.
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
127 hours - jakoś w piątek kumpel mi podrzucił, film cudo. Jak będzie w kinach to idę bo klimat i zdjęcia świetne. 9/10
Bazyl. Człowiek z kulą w głowie- wczoraj z bracholem zassaliśmy z enkowej kolekcji filmów. Mam ambiwalentne odczucia bo film jest przedziwny. Komedia ale o orginalnym scenariuszu, kiedyś ktoś powiedział o tym filmie że to świrowanie na ekranie i jest to celne określenie. Ale daję mu 6/10.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
127 hours - jakoś w piątek kumpel mi podrzucił, film cudo. Jak będzie w kinach to idę bo klimat i zdjęcia świetne. 9/10
Bazyl. Człowiek z kulą w głowie- wczoraj z bracholem zassaliśmy z enkowej kolekcji filmów. Mam ambiwalentne odczucia bo film jest przedziwny. Komedia ale o orginalnym scenariuszu, kiedyś ktoś powiedział o tym filmie że to świrowanie na ekranie i jest to celne określenie. Ale daję mu 6/10.

Ja ostanio poszłam na och karol 2 i powiem że nie żałuje że poszłam na ten film lekki i przyjemny do oglądania polecam
 

Mechatronik

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ostatnio oglądałem dosyc dobra komedie polska. Moze ktos slyszal. U Pana Boga w Ogródku oraz U Pana Boga za Miedza. Wg mnie dobre komedie na zrelaksowanie sie, polecam ;)


Pozdro
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
127 hours - jakoś w piątek kumpel mi podrzucił, film cudo. Jak będzie w kinach to idę bo klimat i zdjęcia świetne. 9/10
Bazyl. Człowiek z kulą w głowie- wczoraj z bracholem zassaliśmy z enkowej kolekcji filmów. Mam ambiwalentne odczucia bo film jest przedziwny. Komedia ale o orginalnym scenariuszu, kiedyś ktoś powiedział o tym filmie że to świrowanie na ekranie i jest to celne określenie. Ale daję mu 6/10.

"127 godzin" - również mi się podobało i polecam. Moim zdaniem trudno byłoby zrobić lepszy film na podstawie tej historii.
Moja ocena: 8/10.

Co do Bazyla - nie większe swirowanie niż w przypadku wielu innych komedii, a tu jest trochę tej oryginalnosci. Dodatkowo - kilka pomysłów całkiem fajnych.
Film ok, również 6/10 bym dał.

21 gram. Ciekawy i poplątany film psychologiczny.
Bardzo lubię. Poplontany, ale w taki sposób, że z biegiem czasu wszystko się wyjasnia. A więc dzięki temu - tylko jest ciekawiej.
Inne filmy tego reżysera też warto zobaczyć (podobne, choć mniej poplątane):
"Amores Perros" i trochę słabszy "Babel"
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
(21 gram) Bardzo lubię. Poplontany, ale w taki sposób, że z biegiem czasu wszystko się wyjasnia. A więc dzięki temu - tylko jest ciekawiej.
Inne filmy tego reżysera też warto zobaczyć (podobne, choć mniej poplątane):
"Amores Perros" i trochę słabszy "Babel"
Akurat w ostatnich dniach oglądałem tą trójkę i w takiej samej kolejności bym je ocenił :)
 

thinker

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Opole
Ostatnimi czasy zatęskniłem za starszymi filmami sf, tak więc dziś obejrzałem: "Piąty element", "Łowcę androidów" oraz "Solaris".
 

Solarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
A ja ostatnio miałam ochote na azjatyckie klimaty, więc obejrzałam Dom latających sztyletów- akurat był na MGM HD, oraz, z własnych zbiorów- Przyczajony tygrys, ukryty smok i Zawieście czerwone latarnie. Nie ma to jak dobre azjatyckie kino :).
 
Do góry