Jaki ekspres do kuchni?

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Jaki polecacie ekspres do kuchni? Waham się pomiędzy takim na kawę mieloną a takim na saszetki. Każdy kija ma dwa końce: saszetkowa kawa może jest i droższa, ale za to nie ma wszędzie kawowego syfu i fusów. A ekspres ma być do biura, więc zależy mi na czystości. Radźcie.
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Jedne z lepszych ekspresów do kawy robi firma Senseo. Będzie ci ta marka odpowiadała jesli jesteś zainteresowana kawą z niesyfiących się saszetek. Zresztą wejdź na stronkę caffetea.pl i poprzeglądaj sobie kawy i ekspresy. Pewnie coś dla siebie wybierzesz.
A ekspresy senseo są naprawdę ładne.
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Ja mogę ci polecić ekspres ciśnieniowy. Bo wiesz jak kupisz taki na saszetki możesz mieć problem z zakupowaniem odpowiednich wkładów. Jeśli chodzi o firmę, którą mogę ci polecić to jest Bosch, albo elektrolux... na magicznaplaneta.pl widziałam bardzo fajne i niedrogie ekspresy;) może ty też tam zajrzysz i zobaczysz, czy coś tobie będzie odpowiadać:)
 

Kisio

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Myślę,że najlepszym rozwiązaniem jest ekspres ciśnieniowy( sama mam taki), to bardzo ułatwia życie- jest niezwykle praktyczny. Pomyśl o takim modelu http://www.torres.pl/produkt-electrolux-eea-110-crema-35717.html Nie jest drogi no i firma sprawdzona
 
P

papryka9

Guest
Ten, który polecasz jest o.k,ale mnie nie zachwyca. Ja mam taki http://www.moderni.pl/towar-10019586-ekspres_russell_hobbs_glass_.html nie był drogi( bardzo ważne) ,ale rewelacyjnie pasuje do moich potrzeb. Kiedy wstaję rano i i zaparzam sobie w nim kawę mam chęć do życia. Dzień trzeba mocno zacząć:)
 

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Raczej;) Ja też bez kawy nie wrzucam biegu. Moim zdaniem najlepsza kawka to Lavazza i różna egzotyczne peruwiańskie i etiopskie mieszanki. A dobre ekspresy robi Zelmer, Bosch. Taki ekspres, to świetna inwestycja, naprawdę warto.
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Ale kawa ziarnista jest o niebo lepsza od mielonej i od takiej w saszetkach!! Saszetki co rpawda mają różne smaki, wszystko spoko, ale ekspres na kawę ziarnistą jest da best! Można kupić sobie ulubioną kawę, smakową itp. I ta kawa ma najlepszy aromat, zapach i wszystko. Spoko ekspres jest taki. Wsypujesz ziarna kawy, ekspres mieli je na bieżąco i wychodzi mega pyszna i świeża kawka :)
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
wybór ekspresu do kawy jest uzależniony od tego, jak często z niego korzystamy, bo jak nie za często, to nie ma sensu przepłacać. Ale jakby ktoś szukał dla siebie dobrego ekspresu może śmiało zajrzeć na stronę magicznej planety.
 

joaja2

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dla mnie dobry ekspres do kawy to podsawowe urządzenie w kuchni, nic nie wprawia mnie w tak dobry nastrój jak poranna kawa z ekspresu, kiedyś korzystałam z kafeterki i muszę przyznać, że też kawa jest pyszna
 
J

jagnam

Guest
Podbijam temat. Szukam obecnie czegoś porządnego. Jakiej firmy ekspres polecacie?
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
Wraz z żoną sprawiliśmy sobie 2 lata temu pierwszy ekspres ciśnieniowy - DeLonghi Cafe Torso i od tego czasu jest użytkowany dość intensywnie :)
Kosztował wtedy coś około 1300 zł. Także to raczej niższa półka jeśli chodzi ekspresy ciśnieniowe. Mogę go jednak śmiało polecić, ale gdy będziemy szukać następnego to na pewno z z przeźroczystym pojemnikiem na kawę od góry, zawsze widać czy jest kawa, w naszym natomiast bywa tak, że chcemy przygotować kawę a brak jej w zasobniku. Ekspres natomiast mimo to przeprowadzi proces parzenia kawy bez kawy :pokrecony: Jeśli chodzi o spienianie mleka to część ekspresów posiada zasobnik na mleko a część tylko końcówkę spieniającą mleko w filiżance z kawą, wydaje mi się że drugie rozwiązanie jest lepsze. Utrzymanie pojemnika na mleko w czystości będzie wymagało codziennych zabiegów a w drugim przypadku pozostaje umyć tylko końcówkę spieniającą. Jeśli jeszcze zwróciłbym na coś uwagę to na pojemność pojemnika na wodę, podczas imprez rodzinnych bywa że dwukrotnie musimy go uzupełniać. Przy codziennym użytkowaniu dla 2 osób jest ok.
 
M

martinx

Guest
Ekspresy z pojemnikami na mleko są srednio wygodne. Obecnie praktycznie wszystkie mają pojemnik ale jest z tym trochę roboty. Trzeba go czyścić i zawsze trochę mleka zostaje na dole. My jakiś czas temu kupiliśmy sobie nowy ekspres. Konkretnie model Krups ea 9010. Ekspres ma końcówkę spieniającą mleko w filiżance i rozwiązanie jest mega wygodne. Korzystamy z tego obecnie z żoną praktycznie codziennie. Rano jak nie mamy ochoty na kawę to można za jego pomocą podgrzać oraz spienić mleko ( jest znacznie smaczniejsze). Ekspres nie był taki tani bo kosztował nas 4300 zł ale za to robi prakycznie wszystkie rodzaje kaw. Latte, cappuccino oraz kawy czarne. Praktycznie tak jak w restauracji.
Jest wygodny w czyszczeniu. Wprawdzie nie ma na górze przezroczystej pokrywki na kawę ale jak brakuje kawy to od razu na wyświetlaczu się to pokazuje ( tak samo jak informacja o tym kiedy wyrzucic fusy oraz kiedy dolać wody).
Na dole fota jak robiłem sobie rano kawę red eye.
3842977_WP_20151202_006.jpg
 
A

amalane

Guest
Fajny ale mnie nie byłoby na taki stać ! Zdecydowałam się na ekspres na kapsułki bo był o wiele tańśzy. Poza tym jesteśmy tylko z mężem oraz tak dużo kawy sobie nie robimy. Ekspres kapsułkowy zupełnie nam wystarcza.
Mamy model Krups Piccolo. Kupowaliśmy w sklepie rtv Euro agd. Obecnie jest tam duża promocja na te modele ekspresów bo ekspres można kupić sobie za niecałe 200 zł ( czyli taniej niż w firmowym sklepie Krupsa) oraz wziąć na raty z czego skorzystałam.
Kupuję tam również kapsułki ( kaw jest może z 20 rodzajów....).
 
Do góry