jaki bukiet dla Panny młodej?

nikaxxxx

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
Jaki chcecie lub jaki mieliscie bukiet do ślubu :)
ja przed slubem przeszukalam kupe katalogow ;p
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
mi bardzo podobaja sie kalie, a kolor zalezy od tego jakie bede miała dodatki :)
jak znajde jakis ładny bukiet to wkleje zdjecie
 

nikaxxxx

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
oto moj bukiet...skromny...moze malo tradycyjny ale ja postawilam na orginalnosc
smile.gif


mi sie bardzo podobal...

//www.otofotki.pl/img7/obrazki/gp6728_dominika_rafal_098.jpg
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
nikaxxxx śliczny bukiet a to że nie tradycyjny to co z tego wkoncu to wyjatkowy dzien dla nas i to my musimy sie dobrze w tym dniu czuc :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
bardzo ciekawy
ja bym chciala białe tulipany, ale w grudniu to chyba nie bedzie mozliwe, wiec chce jakies białe różyczki w takim stozku
 

nikaxxxx

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
tez chcialam tulipany ale potem zobaczylam ten katalog i zmienilam zdanie :p

jedyny minus to to ze byl bardzo ciezki :p
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
świetny ten bukiet!! bardzo mi się podoba. a ile takie cudo kosztuje??
 

nikaxxxx

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
kosztował 80 zł z tym ze to po znajomosci wiec nie wiem czy normalnie tyle roz i roboty nie wyjdzie drozej...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
mi te trzecie tez sie podobaja
ale wolałabym coś mniejszego troszkę i w stożku :)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Mi 1, 5 i 8 oczywiście z wiadomego powodu... białe róże jak pisałam wcześniej ;) najbliżej ideału byłby ten ostatni właśnie :)

Może to Was zainteresuje :) ja choćby ze względu na kolor włosów niezbyt bym się do tych rad zastosowała, bo mam ciemne, ale zakochana jestem w tych białych różach ;)

Zarówno kwiaty, ich barwa oraz kształt wiązanki powinny podkreślać urodę i charakter Panny Młodej, w tym najważniejszym dla niej dniu w życiu. Każda Panna Młoda pragnie być najpiękniejsza w tym dniu, nie tylko dla ukochanego mężczyzny, ale również dla tłumnie zebranych gości, którzy pragną dzielić radość z Panną Młodą w tym uroczystym dniu.

Oprócz fryzury, makijażu i kreacji bardzo istotny jest indywidualny dobór bukietu. Punktem wyjścia jest przede wszystkim krój i kolor sukni.

Do sukien ozdobnych, szerokich, bogato haftowanych z dużą ilością falbanek czy koronek, przypominających styl barokowy, zawsze dobieramy bukiecik skromniejszy. Niezmiennie dobrze wygląda klasyczny, okrągły biedermeier, ułożony z zawsze eleganckich róż.

Kolorystyka powinna być o kilka tonów mocniejsza niż odcień sukni, tak aby kwiaty były na jej tle widoczne.

I tak: do sukni prostej, skromniejszej, ale również eleganckiej, chociaż nie zdobionej bogato, pasują bukiety śmiałe, bardziej ozdobne, np. wiązanki wydłużone, czy bukiety trochę ekstrawaganckie.

Jeśli chodzi o kształt wiązanki powinien on pasować do typu urody Panny Młodej, ważne są: kolor włosów, wzrost, sylwetka i karnacja.

Do włosów ciemnych pasują kwiaty o bardziej zdecydowanych i nasyconych kolorach.

Do włosów blond – jasne barwy kwiatów z ciemnymi akcentami.

Do włosów rudych – kolory ciepłe, takie jak brąz, złoto-żółty, lub oryginalne zielone odcienie kwiatów.

Jednym z ważnych wyznaczników jest oczywiście kolor sukni.

SUKNIA
pastelowo-różowa
KOLOR KWIATÓW
biel, różowy, ecru, liliowy

SUKNIA
ecru
KOLOR KWIATÓW
biel, czerwień, różowy, pastelowo-żółty

SUKNIA
błękitna
KOLOR KWIATÓW
biel, biel z niebieskim, pastelowy róż, ecru

SUKNIA
biała lub ecru z bordo dodatkami
KOLOR KWIATÓW
warto powtórzyć kolor bordo w bukiecie jako akcenty

SUKNIA
różowa
KOLOR KWIATÓW
biel, pastelowy róż, barwa różowa mocniejsza o 2 tonacje od odcienia sukni, ecru,
pastelowo-żółty

SUKNIA
seledynowa
KOLOR KWIATÓW
pastelowy róż, biel, ecru, pastelowy żółty

SUKNIA
biała
KOLOR KWIATÓW
wszystkie kolory dowolnie, jeżeli decydujemy się na biały bukiet – musi mieć więcej zieleni, żeby był widoczny na białym tle

Jeżeli chodzi o dobór kształtu wiązanki – sprawdź który z poniższych opisów do Ciebie pasuje. Pomoże Ci to w doborze wiązanki w ten jedyny szczególny dzień w Twoim życiu.

JEŻELI JESTEŚ:

Panną Młodą WYSOKĄ, POSTAWNĄ – do Twojej wiązanki ślubnej zalecane są większe kwiaty jak: róże, calla. Bukiet powinien być proporcjonalnie duży – 10-15 cm powyżej dłoni, zwisający na dół na 20-30 cm. Długość wiązanki powinna być proporcjonalna do jej szerokości.

Panną Młodą niedużą o DELIKATNEJ BUDOWIE – Twoja wiązanka ślubna powinna być mała, 8-10 cm powyżej dłoni. Zalecane są drobne kwiaty, np. mini różyczki czy konwalie. Oprócz tradycyjnie okrągłego bukietu biedermeier dobrze wygląda mała kula z kwiatów, zawieszona na wstążce, niesiona w ręku jak torebka.

Panną Młodą w rodzaju WYTWORNEJ DAMY – Twoja wiązanka powinna mieć wyraźną formę, np. wodospadu, wydłużonej kropli czy mufki.

Jeżeli wyglądasz DOJRZALE KOBIECO – zalecana dla Ciebie forma bukietu to okrągły biedermeier lub łuk.

Jeżeli wyglądasz MŁODZIEŃCZO – propozycją wiązanki dla Ciebie jest bukiet okrągły lub mały w postaci odwróconej kropli.

Jeżeli jesteś osobą EKSTRAWAGANCKĄ (ELEGANCKĄ, NOWOCZESNĄ) – Twoja wiązanka może mieć kształt wachlarza, kuli, łuku czy berła. Możesz też śmiało poeksperymentować z egzotycznymi rodzajami kwiatów.

Jeżeli jesteś osobą PRAKTYCZNĄ (W TYPIE SPORTOWYM) – forma Twojego bukietu powinna mieć postać kopuły lub kropli, łuku czy bransolety.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
bardzo przydatne te rady
dzięki na pewno pomysle o tym gdy bede wybierala bukiet :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
śliczny ten bukiet- taki zimowy :)

widze ze Twoja siostra jak prawdziwa królowa śniegu wyglądała
wszystko super dopasowane :)
 
Do góry