jaki bukiet dla Panny młodej?

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
moja kuzynka będzie miała z róż herbacianych robiony..
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
to ja dodam do tematu jeszcze coś takiego:


Jaki typ bukietu wybrać

Z bukietem ślubnym jest tak jak ze strojem - nie wszystkim jest ładnie w tym samym. Dlatego bukiet trzeba dobrać do swojej urody, figury i całego stroju. Oglądając bukiety ślubne na zdjęciach łatwo się zachwycić i stwierdzić: ten i żaden inny. Zwłaszcza, że na zdjęciach widać zwykle tylko bukiet na białym tle sukni. W rzeczywistości "tłem" bukietu jest cała postać Panny Młodej. W wyborze bukietu warto kierować się tym, jak bukiet dopełni całą kreację i czy podkreśli naszą urodę.

Po pierwsze figura

Kluczem są proporcje. Jeśli jesteś drobna, wybierz niewielki, delikatny bukiet, jeśli jesteś postawna, bukiet powinien być większy i bardziej zdecydowany. Najwięcej opcji do wyboru mają jak zwykle osoby o przeciętnej figurze - średnim wzroście i średniej tuszy.

Po drugie strój

Bukiet jest częścią ślubnej kreacji i powienien z nią współgrać. Tak jak w przypadku innych ślubnych dodatków obowiązuje zasada równowagi: prosta suknia może być tłem dla efektownych dodatków, a strojna suknia wymaga skromnych dodatków, inaczej groziłby nam "efekt choinki". Efektowne bukiety kaskadowe najlepiej będą się prezentować na tle prostych, gładkich sukien, natomiast jednokolorowe wiązanki ładnie dopełnią strojne suknie w stylu balowym.

Oczywiście, bukiet nie towarzyszy Pannie Młodej w trakcie całego przyjęcia weselnego, zwłaszcza w tańcu. Może warto na czas tańców zastąpić kwiatem we włosach zarówno bukiet jak i welon - bedzie wygodniej i równie efektownie.

Po trzecie styl

Modne Panny Młode decydują się na konsekwentną stylizację ślubnej kreacji, a nawet całej oprawy ślubu i wesela. Bukiet ślubny jest jej częścią. Do stylu retro najlepiej będzie pasował klasyczny biedermeier. Kreacja nowoczesna, np. suknia o zdecydowanej geometrycznej formie bedzie wyglądać dobrze z bukietem typu "berło", czyli naręczem ciasno związanych kwiatów o długich łodygach, bez przybrania. Do prostej sukni w stylu sielankowym (coś a la Zosia z "Pana Tadeusza") najlepiej będzie pasować luźna, ozdobiona wstążkami wiązanka z kwiatów jakie można wychodować w naszym klimacie we własnym ogrodzie.

Po czwarte kolorystyka

Jasna blondynka w białej sukni i welonie z bukietem herbacianych róż? Zbyt blado. Z bukietem purpurowych róż? Zbyt kontrastowo. Najlepiej wyglądałyby w tym przypadku kwiaty w tonacji różowej, błekitnej, lub jasnopomarańczowej. Teoretycznie. Bo dopóki nie wiemy jaka jest tonacja bieli sukni, trudno będzie dobrać właściwy kolor bukietu.

Większość z nas zna swój typ urody i wie w jakiej kolorystyce jest nam do twarzy, zgodnie z tą wiedzą wybieramy ślubną kreację. Biel bieli nierówna i zwykle gołym okiem widać czy biel sukni wpada w ecru, błekit, róż czy fiolet. Kolorystyka bukietu powinna współgrać z tonacją całego stroju.

Po piąte wygoda

Bukiety kaskadowe, długie wstążki i girlandy z pojedynczych kwiatów wyglądają pięknie, ale są niewygodne. Jeśli będziesz miała na sobie suknię z trenem, długi welon i rozłożysty bukiet, trudno Ci będzie poradzić sobie ze wszystkim na raz. W takim przypadku lepiej zdecydować się na poręczniejszy bukiet niż denerwować się w trakcie ceremonii, albo co gorsza zaliczyć jakąś wpadkę.

Po szóste Pan Młody

Moda to zwykle żywioł Panny Młodej i to jej kreację podziwiają goście, dlatego Pan Młody znalazł się w tym artykule na ostatnim miejscu. Jednak nie zapominamy o nim, bo w butonierce Pana Młodego powinna się znaleźć kompozycja nawiązująca do bukietu ślubnego wybranki. Warto pamietać o tym wybierając kolorystykę bukietu - kwiaty powinny prezentować się ładnie również w klapie ślubnego stroju mężczyzny.
źródło: //www.weselinka.pl/jaki-typ-bukietu-wybrac
smile.gif
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja miałam taki


wszystko było super dopasowane, bo suknie miałam z wstęgą i kokardą w kolorze kwiatów :)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Wybieramy bukiet ślubny

Ślub - Bukiet ślubny

Wiązanka ślubna stanowi ozdobę i dopełnienie wystroju sukni ślubnej. Musimy odpowiednio dobrać kolor kwiatów, ich rodzaj i kształt wiązanki. Bukiet ślubny powinien pasować do koloru cery, włosów panny młodej, sukni i biżuterii ślubnej.

Najczęściej zamawianymi kwiatami są róże (coraz rzadziej wybierane), storczyki, dalie, konwalie i lilie. Ostatnio dużą popularnością cieszą się również goździki. Dopełnieniem bukietu może być gipsówka, groszek ozdobny, liście bluszczu i świeże zioła takie jak mięta, tymianek i szałwia.

Elegancji i wytworności dodadzą kwiatom atłasowe wstążeczki, perły, ozdobne kryształki i piórka.

Oryginalnym dodatkiem do ślubnego bukietu mogą być małe zawieszki np. serduszka własnoręcznie wykonane z masy solnej, zdobione kolorową i złota farbą akrylową oraz błyszczącym lakierem.

Kwiaty w bukiecie ślubnym nie mogą brudzić. Nie wybieraj roślin z obfitym pyłkiem który może przybrudzić biały materiał sukni. Ryzykowne jest również użycie gałązek z owocami np. porzeczki.

Jeśli planujemy wystrój sali i kościoła z dużą ilością żywych roślin, warto zwrócić uwagę by kwiaty będące częścią wystroju współgrały z bukietem ślubnym.

Bukiet ślubny a pora roku

Rodzaj i kolor kwiatów na przyjęciu weselnym zależy od pory roku.

W miesiącach letnich, gdy jest bardzo ciepło nie powinno się wybierać kwiatów szybko więdnących pod wpływem wysokiej temperatury np. tulipanów, oraz o zbyt intensywnym, duszącym zapachu np. lilii.

W zależności od pory roku różnią się również ceny kwiatów i ich dostępność. Wspomniane wyżej tulipany będą na pewno tańsze w kwietniu niż w grudniu.

Latem możemy pozwolić sobie na ekstrawagancki bukiet z polnych kwiatów i ziół lub słoneczników z dodatkiem np. naturalnej rafii. Wiosną możemy wybrać romantyczny bukiet z konwalii, stokrotek, niezapominajek, lub pełen wiosennej świeżości bukiet z narcyzów, hiacyntów i tulipanów.

Jesienią możemy ubrać bukiet w ciepłych tonacjach z zastosowaniem rubinowych liści drzew i kłosów zboża.

Zimą możemy nawiązać kolorystyką do świąt Bożego Narodzenia, czyli wybrać kwiaty w kolorze czerwieni z ciemnozielonymi liśćmi i złotymi dodatkami (np. złota wstążka, koraliki, ozdoby w kształcie małych gwiazdek).

Bukiet ślubny a sylwetka panny młodej

Wybierając bukiet ślubny należy zwrócić uwagę na wzrost i sylwetkę panny młodej.
Bukiety okrągłe są odpowiednie dla drobnych i szczupłych panien młodych. Bukiety ze zwisającymi kwiatami, łodygami i trawami, na kształt trójkąta pasują do pań o obfitszych kształtach. Drobne kobiety, jak i wysokie powinny wybierać nieduże wiązanki. Kwiaty nie powinny przysłaniać całej sukni.

Kolorystyka bukietu ślubnego

Tradycyjne kolory wiązanek ślubnych to biel i ecru. Nowoczesne trendy w kolorystyce kwiatów weselnych coraz częściej kierują się ku mocniejszych i zdecydowanych kolorach: czerwienie, pomarańcze, niebieskości i róże.

Jeśli na sukni i w biżuterii ślubnej występuje kolorowy motyw, to dobrze byłoby go również powtórzyć w bukiecie. Nie powinno się dobierać białych kwiatów do sukni w kolorze ecru, gdyż materiał może wówczas sprawiać wrażenie szarego i przybrudzonego.

Tradycyjna wiązanka czy bukiet na mikrofonie florystycznym

Kwiaty mogą zostać osadzone na specjalnym uchwycie do układania kwiatów – mikrofonie, który zawiera ażurowe dno i gąbkę florystyczną nasączona wodą, najlepiej z odżywką do kwiatów ciętych. Mikrofon florystyczny ułatwia stworzenie kuli z kwiatów i znacznie przedłuża żywotność roślin. Po utworzeniu bukietu florystka maskuje uchwyt mikrofonu za pomocą wstążki. Bardzo ważne jest, by spod kwiatów nie prześwitywał plastik i gąbka florystyczna.

Możemy też wybrać tradycyjną wiązankę, w której kwiaty związane są w bukiet wstążką. Taki sposób prezentacji roślin wydaje się być bardziej naturalnym, choć z pewnością mniej trwałym, gdyż kwiaty szybciej więdną, zwłaszcza w ciepłe dni i podczas długiego trzymania wiązanki w dłoniach.

Kiedy zamówić kwiaty

Na spotkanie z florystyka warto wybrać się kilka tygodni przed terminem ślubu, zamówienia kwiatów należy dokonać minimum dwa tygodnie przed weselem. Najlepiej zabrać ze sobą zdjęcie sukni, próbkę materiału z którego jest wykonana i elementów ozdobnych takich jak perełki, guziczki, złocenia. Florystka pomoże nam wówczas dobrać bukiet do sukni.
Źródło: //www.kobieta.info.pl/bukiet-lubny/276-wybieramy-bukiet-lubny




Symbolika kwiatów

AMARYLIS - kokieteryjność
Aster – ukryta myśl
Aksamitka – bliskość, przeznaczenie
Azalia - szacunek, podziw, wstrzemięźliwość
Barwinek – zwątpienie, szkolna przyjaźń
Berberys - bystrość
Begonia – szczera przyjaźń
Bez – tęsknota, niepewność, zachwyt, zauroczenie, niewinność
Bratek – braterstwo, pamięć, wsparcie, harmonia uczuć
Chryzantema – pamięć, wierność
Dalia – serdeczność, radość, niestałość w uczuciach
Fiołek – miłość, wierność
Forsycja – uczuciowość, namiętność
Frezja biała – miłość, delikatność
Frezja czerwona – radość ze spotkania
Frezja różowa - flirt
Fuksja - wrogość
Gerbera - szacunek
Goździk – gorące uczucia, podziękowanie
Groszek pachnący – brak wiary w uczucia, niepewność
Hiacynt – radość, zabawa
Hortensja – zazdrość, przygnębienie
Irys – namiętność, przelotna miłość, niestałość uczuć, podziw
Jaskier - niewdzięczność
Jaśmin – tęsknota za uczuciem
Kaczeńce – zdrada
Kamelia – chłód, obojętność
Konwalia – zgoda, pamięć
Lawenda – brak zaufania, nieuchronność przeznaczenia
Lewkonia – przyjaźń
Lukrecja – niezgoda, sprzeciw
Lilia – godność, szacunek, powaga, czystość, cnota
Lwia paszcza – gadatliwość
Łubin – huśtawka nastrojów, przesyt, pretensja
Mak – mężność, rycerskość, przelotna namiętność
Mieczyk – świeżość uczuć, rozwaga
Mimoza – wrażliwość
Mniszek lekarski – wrogość, złe intencje
Nasturcja – życzliwość, płomienna miłość
Niezapominajki – wierność, stałość w uczuciach
Orchidea – potajemna miłość, sekret
Pelargonia – pragnienie szczęścia
Piwonia – opiekuńczość
Przebiśnieg – fantazja, świeżość, pomysłowość
Rumianek - oddanie
Róża biała – miłość, wierność, niewinność
Róża czerwona - namiętność, pożądanie, miłość
Róża kremowa – namiętność
Róża żółta – czułość, zazdrość
Stokrotka – niewinność, tęsknota, radość ze spotkania
Storczyk – zazdrość, gorące uczucia
Tulipan – porozumienie, zgoda
Źródło: //www.kobieta.info.pl/bukiet-lubny/278-symbolika-kwiatow
 

Kasia Nemezis

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Śliczne te wasze bukiety. Nikaxxxx twój był fantastyczny! Idealnie dopracowany , a mnóstwo roboty przy takim bukiecie. Naprawdę, zrobił na mnie wrażenie!
Tych porad dotyczących wyboru strasznie dużo wkleiłyście, a mnie się zdaje, że najważniejszym kryterium wyboru jest to czy przyszłej Pannie Młodej bukiet się po prostu podoba. Jak zobaczysz jakiś i się w nim zakochasz to nawet jak trochę mija się z "zasadami" to i tak da ci najwięcej radości, a oto chyba chodzi - żeby Panna Młoda niosąc go w dłoniach promieniała ze szczęścia.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
A ja tam nie patrzę na symbolikę kwiatów podobają mi się i już. Do swojego ślubu zamawiałam z butiku florystycznego Amarant. Zrobili mi piękny pastelowy bukiet, dopasowali bukieciki do wazoników na salę, bukiet świadkowej itp. Miałam wszystko zgrane kolorystycznie, ale kwiaty były różne. Wyglądało to przepięknie.
 

katee

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2017
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja będę miała bukiet z róż - różowych, pomarańczowych i ecru ;)
 

szwiergotka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
50
Punkty reakcji
2
Amarant ma bardzo bogatą ofertę - kwiaty gdzie tylko chcesz i jak chcesz - bukiety, wianki, stroiki na stoły, auta, sale
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Każdy bukiet powinien być wyjątkowy, ale to już kwestia gustu :) U mojej siostry właśnie amarant robił oprawę kwiatową całego ślubu, było wyjątkowo. Warto jednak oddać to w rece profesjonalistów i być spokojnym że wszystko będzie na czas :D
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Te które panna młoda najbardziej lubi. Dla mnie to oczywiste. Lubię naturalne, romantyczne, nieco wiejskie bukieciki
 
Do góry