jaki aparat?

Status
Zamknięty.

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
ja od wielu lat działam na canonie 350d i jestem zadowolona, także myślę że nie ma sensu na początek kupować nie wiadomo jak superowego korpusu. lepiej trochę kasy zostawić na dokupienie szkieł. popatrz sobie w foto-tipie jaki jest wybór obiektywów, no i oczywiście z jakim kosztem trzeba się liczyć. mało istotne jakie pudło kupisz, grunt to mieć zestaw przyzwoitych szkiełek :)
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
a ja zastanawiam się teraz nad jakimś rybim okiem... na razie na oku mam model h-f008, który w zasadzie spełnia moje wszystkie wymagania, ale u mnie jednak proces decyzyjny zawsze trochę trwa ;)
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
ja zawsze muszę się przespać z myślą o nowym obiektywie, to prawie jak decyzja o posiadaniu potomstwa ;) a serio, nowe szkło to jednak spory wydatek, lepiej się wstrzymać i przemyśleć sprawę niż potem żałować i na gwałt szukać komu by tu opchnąć nowiutki, acz niepotrzebny sprzęt... ja odkryłam, że ten foto-tip teraz ma sklep stacjonarny. też fajnie, obczajkę robisz na stronie, a potem testujesz sobie szkło u nich na miejscu. wygodna sprawa, kurczę :)
 
N

Nina M.

Guest
Coś z Lumixów? Takie modele jak GX1 akurat jakością przystają do ceny, więc możliwości są spore.
 

wachlarz

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
nikon d300 lub canon 1100d ewentualnie zawsze mozesz szukac na aukcjach lepszych aparatow ale uzywanych, ja tak wlasnie robie, zmieniam na lepszy ale uzywany :)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
A co, nie da sie? ;>


zainteresowało mnie to...widuję u fotografów ślubnych w Poznaniu Canony, niekiedy Nikony...Sony jeszcze nie widziałem.
Wygodne to, mieć aparat w taki,m systemie jaki mają znajomi...dosyć często pożyczam coś (obiektyw, lampa) innym i odwrotnie
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
jakoś nie mam przekonania, czy w tym środowisku wszyscy tak chętnie użyczają sobie sprzętu :) ktoś kiedyś mi nawet porównał aparat do małżonki i samochodu - ma się je tylko i wyłącznie na własność, żadnego pożyczania ;)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
mam szczęście żyć w innym świecie :).

tzn. żony nie pożyczam ;) ale lampę, obiektyw dosyć często
 
Status
Zamknięty.
Do góry