jaki aparat?

Status
Zamknięty.

Asmoteusz

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam
Chciałbym kupić aparat cyfrowy. Niestety na lustrznkę mnie nie stać.. mój budżet wynosi 650 max do 700 byle nie przekraczała tej ceny. Aparat przede wszystkim potrzebny mi jest do robienie zdjęć w "plenerze" itp. Prosiłbym was żebyście pomogli mi w wyborze. Jaką markę wybrać? i jakbyście mi zaproponowali konkretne modele byłbym wdzięczny. (Zastanawiam się nad canonem, nikonem lub sonym)

Zastanawiam się nad tym: http://allegro.pl/canon-sx130-is-8gb-ladow-aku-etui-czytnik-fv-i2180555539.html co sądzicie?
Z góry dziękuje
 
B

bone1906

Guest
Sam się zastanawiam nad kupnem cyfrówki, stary aparat już dogorywa :) Ja też celuję w te 3 firmy co ty, plus jeszcze olympus, ponoć też jest dobra. Znalazłem takiego Canona , co o nim sądzisz? Cena jest w porządku i ma dodany ministatyw :)
 

lunaa

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Sosnowiec

Thornhold

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Wielkopolska
Przy tej kwocie to cudów nie będzie. Weź jakiegoś Canona PowerShota. Ja od tego modelu zaczynałem przygodę z fotografią cyfrową.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Mój Olympus jest na wykończeniu. Sprawdził się, ale lata już ma. Chciałabym kupić coś lepszego, ale bez szaleństw cenowych. No tak między 1000 a 2000. Może być ciut w lewo czy prawo. Lubię sobie fotki strzelać tam i ówdzie. Bawię się pejzażami, a także trochę makro - świat roślin i zwierząt. Później małe obróbki i takie tam. Potrafię chodzić godzinami z aparatem w ręce. Małe, relaksujące hobby. Nie jestem na bieżąco ze sprzętem fotograficznym. Ponadto wiedzę mam ogólną. Czy ktoś mógłby mi coś polecić ? Czy może ktoś ma nowszego Olympusa i jest z niego zadowolony ? Szczerze powiedziawszy, to marka mogłaby zostać, tylko model bym sobie zmieniła.
Przyglądałam się w sklepie również aparatom Nikon, Sony, Canon i jeszcze inne. Parametry porównywalne - ceny nie zawsze. Mam mętlik w głowie.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Ty mi lepiej napisz coś o aparatach fotograficznych, a nie o doładowaniach :p
 
B

bborowka

Guest
Mój Olympus jest na wykończeniu. Sprawdził się, ale lata już ma. Chciałabym kupić coś lepszego, ale bez szaleństw cenowych. No tak między 1000 a 2000. Może być ciut w lewo czy prawo. Lubię sobie fotki strzelać tam i ówdzie. Bawię się pejzażami, a także trochę makro - świat roślin i zwierząt. Później małe obróbki i takie tam. Potrafię chodzić godzinami z aparatem w ręce. Małe, relaksujące hobby. Nie jestem na bieżąco ze sprzętem fotograficznym. Ponadto wiedzę mam ogólną. Czy ktoś mógłby mi coś polecić ? Czy może ktoś ma nowszego Olympusa i jest z niego zadowolony ? Szczerze powiedziawszy, to marka mogłaby zostać, tylko model bym sobie zmieniła.
Przyglądałam się w sklepie również aparatom Nikon, Sony, Canon i jeszcze inne. Parametry porównywalne - ceny nie zawsze. Mam mętlik w głowie.

Echh mam podobnie... Ostatnio trochę też czytam o kompaktach z wymiennymi obiektywami. Widziałam coś takiego ostatnio w rękach jakichś turystów (stawiam że japońskich :D) i aparat wyglądał bardzo ciekawie - sam aparat jest maleńki, ale obiektyw przypomina już te z lustrzanek. Potem jeszcze przeczytałam test jednego z takich aparatów i jestem już prawie zdecydowana na kupno :)
Gdyby kogoś to interesowało, polecam zajrzeć tutaj: http://www.chip.pl/testy/foto-video/lustrzanki-cyfrowe/panasonic-lumix-dmc-gx1
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Skąd wiesz, że będzie dobra jeżeli znasz tylko zapowiedzi? Poczekajmy aż się pojawi na rynku, pojawią się opinie/testy zanim zaczniemy coś polecać. A pisanie takich bezsensów na siłe, byle tylko link do portalu wcisnąć jest idiotyzmem.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
oj nie martw się, że na lustrzankę cię nie stać ;) Różnie to bywa i jak sobie poszukasz po różnych stronach możesz kupić bardzo dobrej jakości aparat w niskiej cenie. Tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. Ja wiem, że w sklepie magiczna planeta bardzo często mają jakieś fajne promocje i jak będziesz miał fart to sobie kupisz świetny aparat za grosze ;)
 

paulfranco

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Nikon d3000. Słyszał ktoś coś? Czy warto dla początkującego taką lustrzankę sobie kupić?
 

DamianSlayer

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań/Wieluń
początkujący - jeśli chcesz lustrzankę i walić z niej na automacie to mija się to z celem. ja fotografii nauczyłem się na hybrydzie fujifilma z ustawieniami manualnymi. potem przeskok na lustro był już formalnością i nie skończyłem na fotach w kiblu na facebooka. polecam też jakieś tutoriale na temat robienia zdjęć na manualu. jeśli tego nie ogarniesz - to szkoda kasy na lustro, lepiej wydać 3x mniej na dobry kompakt co sam będzie łapał ostrość i resztę.
 
N

nataliapom

Guest
Bardzo fajny jest canon EOS 600D. Teraz w dodatku do wygrania na pewnasprawa.pl. Zobacz może wygrasz i zaoszczędzisz kasę. Mała konkurencja, duże szanse.
 
E

Ejan87

Guest
A taki malutki zgrabniutki NIKON COOLPIX S6200 Srebrny ?? w linku można o nim poczytać szczegółowo : http://www.magicznaplaneta.pl/nikon-aparat-nikon-coolpix-s6200-srebrny,id-28770 ... uważam, że jest wart polecenia :)
 
J

jadwinia

Guest
coś w tym jest ten aparat nie jest najgorszy, ale zależy co kto lubi. Ja wolę aparaty, do których mogę dokupować różne elementy, np. filtry lub obiektywy, a które dają bardzo ciekawy efekt na zdjęciach. Sporo takich elementów oferuje foto-tip :) lubię przeglądać co mają i myśleć nad kolejnymi zakupami ;p
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
ja bym nie patrzyła na markę tylko zakres zoomu optycznego i jasność obiektywu. firma nie wydaje mi się aż tak istotna, no ale jak ktoś w nikonach zakochany to na pewno zdecyduje się na nikona właśnie ;)
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
ja jestem zwolennikiem Panasonica, zarówno jeśli chodzi o agd, jak i o aparaty :) no ale to już jednak trochę wyższa połka, zwłaszcza najnowsza seria Lumix g wymiata, ale też troszkę trzeba za nią zapłacić. jednak moim zdaniem - warto :) dlatego ja raczej uważam, że warto trochę pooszczędzać a później kupić coś na poziomie :)
 

girll115

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
195
Punkty reakcji
2
Miasto
Bydgoszcz
Niedawno zakupiłam sobie Canon 1100D. Jest to moja pierwsza lustrzanka. Ma proste menu. Czytałam o niej na forach, ludzie polecają ją właśnie dla osób, które zaczynają fotografię z lustrzanką. Mój aparat sprawuje się dobrze. Cena jest adekwatna do jakości zdjęć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry