Jaki amortyzator?

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Eeee do jazdy na tylnym kole przy jednoczesnym niedotykaniu ziemi przez przednie koło amortyzator nie jest w ogóle potrzebny...

Co do firm: Suntour, Rox Shock, : Manitou.
Jeszcze sprecyzuj do jakiego roweru ten amortyzator Ci potrzebny. Ale sądzę, że do zwykłego górskiego. Za ok 300zł znajdziesz coś akurat nadającego się dla amatora jazdy po góry.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Bo profesjonalista nie pyta się na ogólnotematycznym forum, o amortyzator do roweru ;) Nie, no. Tak tylko wywnioskowałem...

Amortyzator służy do tłumienia drgań, płynniejszego pokonywania nierówności w terenie...
Do podniesienia przedniego koła ten element nie jest w ogóle potrzebny - no chyba, że w fazie opuszczania koła na ziemię. Wystarczy ustawić przełożenia na powiedzmy 1:3 przytulić się do kierownicy, nastepnie szarpnąć kierownicą i odsunąć się w tył. Tyle. Koło jest w górze, jedziemy na tylnym.

Buty SPD poprawiają znacznie komfort i technikę jazdy na rowerze i ułatwiają podrzucenie ale koła tylniego. Tak, że idzie komfortowo wskakiwać na krawęzniki podnoszcząc prawie jednocześnie przednie i tylne koło w powietrze.
 

Zbyszek50

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Hehe. Chyba troche zeszliscie z głównego tematu :) Zerknij na rower.com.pl Jest cały osobny dział z amortyzatorami. Ceny bardzo korzystne, sklep sprawdzony przeze mnie. Potrafią zadbać o klienta, więc do dzieła. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdraawiam kolege rowerzystę
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
kupowałem amorka na rower.com.pl fajny sklep, fajni ludzie tam pracują. mają ogromny wybór sprzętu wszystkich najlepszych marek i super niskie ceny w porównaniu z innymi sklepami, a przeszukałem ich tysiące :D Generalnie polecam. Laik może śmiało pytać, na pewno doradzą coś
 

mimal

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Na pewno nie manitou bo najtańsze modele zaczynają się od 700 zł.Z tańszych amorów to nie kupuj syfu typu Zoom, a co do firm które jako tako idzie uznać za takie które mają tam jakieś dobre "tańsze amory" to:Suntour, rock shox, i rst, przy czym rst i rock shox to solidna firma która wiadomo produkuje amory do różnych rodzajów MTB a Suntour to cały sprzęt ma najniższopółkowy
 
Do góry