jaka szkoła po gimnazjum?

jeladyy

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Jestem w 3 klasie gimnazjum zastanawiam się czy wybrać się do szkoły wyższej o profilu humanistycznym czy wojskowym tzw.paramilitarne.
Jakie zawody są po tych kierunkach?Jakie najlepeiej płatne?Jakie zapotrzebownie są na zawody po tych kierunkach?
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Musisz się dowiedzieć jakie przedmioty dodatkowe kryją się pod tymi nazwami. Czym się bardziej interesujesz - his-wos, mat-fiz-che, che-bio, pol-ang czy niczym? : )
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
pod humanistycznym kryje się zazwyczaj język obcy, j.polski, historia i wos, zaś na profilu wosjkowym głównie jest to PO, wf i wos/hitoria chociaz zdarza sie też że jest biologia i chemia.. także zalezy to od szkoły.
po liceum o prof hum należałoby iść na studia. moim zdaniem w takim kierunku nie ma wysokich zarobków i zawsze będziesz zależny od pracodawcy. Po prof wojskowym nie jesteś żołnierzem(tu często tkwi błąd), ale aby iść w takim kierunku też musisz skończyć studia.
co chcesz robić w życiu, w czym się dobrze czujesz sam musisz zadecydować.
 

stenciu

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
68
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Ja radziłbym Ci wybrać się na profil wojskowy. Sam jestem w drugiej klasie liceum o profilu "Bezpieczeństwo publiczne" coś jak klasa policyjna, mamy rozszerzoną geografię,j.Polski i jeszcze przedmioty o tym bloku. Nie koniecznie skończywszy tą klasę musimy iść w kierunku policyjnym, ale jest to pewne ułatwienie dostania się do szkoły policyjnej. Mogę iść również w kierunku wojskowym również mam ułatwienie. Jeżeli wybierałbyś się do wojska to radziłbym ci ukończyć szkołę oficerską, jeżeli uda Ci się ją skończyć to życie masz umilone. Od wojska otrzymasz dużą wypłatę, zakwaterowanie a nawet samochód :D.. Peace
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Nie koniecznie skończywszy tą klasę musimy iść w kierunku policyjnym, ale jest to pewne ułatwienie dostania się do szkoły policyjnej
Chyba nie.
Aby dostać się do policji to musisz najpierw złożyć podanie w komisariacie policji. Trzeba mieć średnie wykształcenie, ob polskie, niekaralność i oczywiście trzeba zdać test wiedzy ogólnej i test sprawnościowy. Później jeżeli, cię przyjmą to możesz pójść do Wyższej Szkoły Policyjnej (wymagana Matura). Tak więc nie wiem jaki wpływ na karierę policjanta ma większe wiedza na temat rodzajów gleb w Peru i podziale skałek.
 

stenciu

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
68
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Słuchaj.. jestem w tej klasie i wiem, żeby iść do Wyższej szkoły policyjnej wcale nie trzeba być policjantem.. A te ułatwienie to w sensie ze inaczej patrzą na takie osóbki oraz masz większą wiedzę od pozostałych..
 

Phoe

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Profil liceum nic nie daje. Żeby dostać się dalej trzeba zdać dobrze maturę z określonych przedmiotów - bo na maturę patrzą a nie na świadectwo. Więc to doprawdy nie jest to takie istotne. Ja skończyłam Zespół Szkół Ekonomicznych - miałam takie przedmioty jak przedsiębiorstwo, ekonomia, grafika komputerowa. I wyobraźcie sobie, że dostałam się na Filologię Polską. Dodatkowo moje koleżanki, które zdawały papiery na ekonomię obeszły się smakiem - nie przyjęli ich. Dlatego matura jest najważniejsza a nie profil liceum.
 
Do góry