jaka szczoteczka do zębów

pakik

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
czy to prawda że najlepeij jest czyścić zęby szczoteczką elektryczną? Zastanawiam się jaką wybrać, ceny sa różne, ne wiem czy to zależy od firmy czy po prostu te droższe są lepsze tzn. lepiej czyszczą, którą wybrać dentystak mi mówiła że najlepsze są te co regulują siłę nacisku http://www.megamarke...teczki-do-zebow
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Najlepiej jest czyścić szczoteczką dopasowana do swoich zębów i dziąseł. Można poradzić się u swojego stomatologa. Do tego dokładnie dobierając pastę i nie zapomnieć i nitce. A to, czy to będzie elektryczna czy ręczne działanie, to już najmniej istotny problem.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Po wydaniu ponad tysiąca na dentystę stwierdziłem, że nie warto oszczędzać i kupiłem najnowszą oralb triumph 5000 (model D34), dałem ponad 500zł za szczoteczkę, końcówki, lepszą pastę d zębów i jeszcze jakieś bajery co i tak wychodzi taniej niż wyleczenie jednego zęba.

W sumie nie żałuję, nauczenie się obsługi i techniki trochę zajeło, ale się przyzwyczaiłem i polubiłem taką szczoteczkę, co więcej, po około dwóch tygodniach użwania zaczął odpadać kamień nazębny i ogólnie po wyszczotkowaniu zębów po prostu czuć, że są czyste.

Jest to wersja z dodatkowym wyświetlaczem, który przydaje się tylko na początku lecz i wersja bez tego wyświetlacza była by ok, zatem model proffesional care 3000 (D20), niby to samo tylko bez bajerów, też wystarczająca, lub teraz nowość to model 4000, który jest bez dodatkowego wyświetlacza i dodatkowych trybów. Do modeli z niższych półek nie jestem przekonany, wolę kupić raz a porządnie. Użytkownicy, którzy używają szczoteczek starszych typów mnie przekonali, że lepiej kupić raz a dobrze,ponieważ mówią, że mają jedną szczoteczkę na całą rodzinę, która im już służy parę lat.

Do modeli typu sonicznego też jakoś nie jestem przekonany, wolę się nie dowiedzieć po jakimś czasie, że te fale są szkodliwe.


Zwolennicy manualnych szczoteczek twierdzą, że szczotkując prawidłową techniką można osiągnąć ten sam rezultat, do czego również nie jestem przekonany. Kamień od manualnej mi nigdy nie odpadł ;)

Oczywiście nie zrezygnowałem całkowicie ze szczoteczek manualnych. Kupiłem na próbę szczoteczkę curaprox , która jest strasznie zachwalana, jak dla mnie jest zbyt delikatna, fajnie zbudowana, fajnie się używa lecz jednak czegoś brakuje.
Drugą szczoteczkę manualna jaką posiadam jest gratis do pasty whiteglow i ta szczoteczka jest jak dla mnie rewelacyjna, po prostu się czuje, że zemy są umyte. Oczywiście to tylko takie subtelne odczucie, każdy czuje inaczej.
 
T

tuks

Guest
Szczoteczka elektryczna wymaga również odpowiedniej pasty - bo sama szczoteczka to nie wszystko.
Co ciekawe - na normalnych pastach szczoteczka nie będzie działała na maxa, za to na paście w koncentracie, będzie śmigała aż miło. Wypróbujcie sobie jak wasza pasta będzie myła zęby na ajonie - różnica jest ogromna ;-)
 
K

kabol

Guest
Może i myje dokładniej, ale zakładając, że potrafi się to robić i myje się odpowiednią pastą - to musi być pasta w koncentracie. Porównajcie sobie efekty standardowego mycia waszą pastą i pastą w koncentracie - ajona. Różnica może was z lekka zaskoczyć ;-)
 
R

rabunia89

Guest
Ale te różnice będą zauważalne dopiero po kilku tygodniach, a nie od razu, więc też nie przesadzaj.
Rzeczywiście jest różnica, jeśli myje się pastą w koncentracie i pastą normalną, ale to musicie sami sobie porównać.
 
K

kabol

Guest
W jednym temacie piszesz, że to dziwne, a w drugim, że różnica jest, więc o co tak naprawdę chodzi?
Możesz mi wyjaśnić? ;-)
 
R

rabunia89

Guest
O tym, że różnica jest, ale to dziwne - sam przyznaj. Kto by się spodziewał, że szczoteczka elektryczna może różnie działać w różnych sytuacjach. Nie uważasz, że brzmi to z lekka niewiarygodnie? Ale to prawda - testowałam. Pewnie wiele jeszcze zależy od tego, jaką sie posiada szczoteczkę.
 
K

kabol

Guest
Nie sądzę - bo na pewno nie robi żadnej różnicy cena, może ewentualnie moc szczoteczki, ale również aż tak bardzo bym jej nie zawierzał ;-)
Testujcie na sobie - efekty naprawdę szybko są widoczne.
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
I pamiętajcie tylko ajona myje dokładnie. Sory ale mnie rozwlacie takimi tekstami, przecież jest wiele past i każdy ma prawo wybrać sobie tę swoją. Myję i "zwykłą| pastą i koncentratem, jakiś różnic nie widzę.
 
K

kabol

Guest
Na pewno nie tylko - kwestia tego z jakiej pasty się korzystało. Porównaj sobie dwie pasty - taką w koncentracie i taką normalną, gęstą, skorzystaj ze szczoteczki elektrycznej. Różnica naprawdę będzie widoczna.
 
K

kargin

Guest
Zwyczajna - wystarczy, aby tylko miała miękkie włosie. Wymieniajcie ją co trzy miesiące i koniecznie myjcie metodą wymiatania. Dużo powinno zmienić też zastosowanie odpowiedniej pasty, u mnie to ajona - wydaje mi się, że to dzięki niej utrzymuję zęby w tak dobrej kondycji.
 
R

Righteousness

Guest
Nie musi byc miekka, to zalezy od zebow i dziasel. Mi dentysta nawet zalecal twardsze. Poza tym miekkie sa za miekkie jak dpa mnie.
 
K

kargin

Guest
To zależy od stopnia miękkości ;-) Miękkość dobierasz pod własne wymagania - jeśli potrzebujesz twardszej to ją zmieniasz, ale generalnie to przy miękkich szczoteczkach nie ma ryzyka podrażnienia dziąseł i np. doprowadzenia do ich krwawienia. Rozumiesz?
 
R

Righteousness

Guest
Dlatego napisałem, że wolę twarde. I tak, rozumiem doskonale różnice pomiędzy nimi ;)
 

barbarcia

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
kargin napisał:
Zwyczajna - wystarczy, aby tylko miała miękkie włosie. Wymieniajcie ją co trzy miesiące i koniecznie myjcie metodą wymiatania. Dużo powinno zmienić też zastosowanie odpowiedniej pasty, u mnie to ajona - wydaje mi się, że to dzięki niej utrzymuję zęby w tak dobrej kondycji.
Racja, zwyczajna tez bedzie dobra, ale trzeba ją dopasowac pod siebie i wymieniać ją co jakiś czas (ja średnio co 5-6 tygodni). W sumie aby utrzymac zęby to trzeba jednak dbać o profilaktykę i zaglądac od czasu do czasu dentysty, bo samo szczotkowanie nie wystarczy. Ja staram się myć zęby 2 razy dziennie, a między posiłkami stosowac gumę do żucia. I jak na razie jestem zadowolona ze swoich ząbków.
 
Do góry