jaka szczoteczka do zębów

K

kargin

Guest
Od zawsze myję zęby zwykłą szczoteczką, z krótkim epizodem na szczoteczkę elektryczną. W zasadzie to mi najlepiej wychodzi - zęby mam ładne, pasta to ajona. Przy szczoteczkach bardzo duże znaczenie ma ich systematyczne zmienianie, jeśli nie zadbacie o to, to może się pojawić problem...
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Wszystko zależy od rodzaju dziąseł. Niektórym przy myciu twardą i średnią szczoteczką dziąsła krwawią.
Ja osobiście kiedyś używałam elektrycznej, a teraz jakoś wróciłam do normalnej - średniej.
 
B

bajderman

Guest
Ja mam miękką szczoteczkę, korzystam z niej od urodzenia, tzn. oczywiście wymieniam na nowe - od 6 lat pasta ajona bez fluoru. Problemów z zębami nie mam, barwa zadowalająca, po prostu systematycznie myję zęby. To wszystko. No i chodzę do dentysty ;-)
 
S

szyszana

Guest
Też mam elektroniczną, ale to działa dopiero w momencie połączenia takiej szczoteczki z pastą ajona, bo jeśli pasta jest w koncentracie, to wtedy faktycznie wyciągacie max możliwości i zwyczajnie zęby powinny być domyte, zdrowe.
 
S

szyszana

Guest
Ktoś przerzucił się w ostatnim czasie z tradycyjnej na elektroniczną? Jeśli tak, to napiszcie proszę jak dokładnie to Wam wyszło. Zauważyliście jakiekolwiek zmiany?
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Ja obenie używam szczoteczki sonicznej Philips Sonicare i jestem bardzo zadowolony - rzeczywiście lepiej doczyszcza zęby niż zwykła szczoteczka. Na wyjazdy zabieram ze sobą jednak normalną i od długiego już czasu jest to Curaprox - bardzo delikatna, idealna dla wrażliwych dziąseł jakie posiadam. O właściwiej higienie jamy ustnej można poczytać na https://www.facebook.com/pages/Panoramica-3D-Dbamy-o-z%C4%99by/450630065076247
 

JustynaCz

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
[SIZE=12pt]Ja osobiście od pół roku używam tylko szczoteczki elektrycznej i jestem naprawdę zadowolona różnicą.[/SIZE][SIZE=12pt] :) [/SIZE][SIZE=12pt]Koleżanka ma na przykład szczoteczkę soniczną (zmieniała z elektrycznej zwykłej) i nie przestaje chwalić efektów po zmianie ! [/SIZE][SIZE=12pt] :D [/SIZE]
 
Do góry