Jaką suszarkę lub pralko suszarkę wybrać?

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Witajcie,

mam ostatnio nie mały dylemat. Muszę sprawić sobie do nowego domu suszarkę lu ew. pralko-suszarkę, ale przyznam się, że zupełnie nie znam się na takich sprzętach. Nie wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze, jakie dane techniczne i dodatkowe funkcje powinna spełniać :(

Rozglądam się powoli w sklepach internetowych, ale nie mogę się na nic zdecydować bo te wszystkie opisy i dane niewiele mi mówią... Nie chcę też za dużo wydać na nią. Granica to powiedzmy 1800 zł. (max 2000 zł.). jedyne co mi się "spodobało" właśnie w sensie cenowym to ta suszarka ale zastanawiam się czy taki sprzęt nie powinien kosztować więcej? I czy kupić w internecie czy raczej w stacjonarnym sklepie?

Czy ma ktoś z Was w domu suszarkę albo pralko-suszarkę i mógłby doradzić?

Będę wdzięczna za wszelkie porady :)
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Jeżeli możesz sobie pozwolić na zakup (i postawienie w mieszkaniu) osobno suszarki, osobno pralki, to to będzie najlepszy wybór. Z bardzo prozaicznego powodu. W tradycyjnych pralko - suszarkach zwykle suszyć połowę załadunku. Czyli albo pierzesz wszystko i suszysz na dwa razy, albo suszysz tylko pół. (ani to oszczędne ani praktycze). 2000 to już całkiem sporo na suszarkę. Ja znalazłam Ta suszarkaza niecałe 1500 zł. Wydaje mi się, że w tej cenie to jednak z lepszych.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
No nie wiem czy to rozsądne rozwiązanie, najlepiej jest mieć dwa w jednym to oszczędność miejsca przynajmniej, a na przykład LG WD-1203CD ma 6 kg ładowności i 5 programów suszenia, to dla średniej rodziny w zupełności wystarczy
 
Q

qarolka

Guest
rzeczywiście chyba lepiej jest kupić jedno urządzenie, które będzie łączyło w sobie te wszystkie funkcję jak pralkę i suszarkę , bo to jest bardzo wygodne, szczególnie wtedy kiedy się ma małe mieszkanie i nie ma gdzie rozwiesić prania. Duży wybór sprzętu można znaleźć na www.medialux.pl szybka wysyłka w 24 h i nie trzeba wychodzić z domu, żeby dokonać zakupu
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Tutaj tez jest http://www.ab-net.pl/agd/pralko_suszarki/lg_wd_12330_cdp_pralka_wolnostojaca_44cm_a_-6190.html jeszcze tańsza z automatycznym wyważaniem załadunku.
 
Q

qarolka

Guest
nie wiem ile masz miejsca w domu, jeśli nie wiele to rzeczywiście dobrym rozwiązanie będzie kupić pralko-suszarkę, natomiast jeśli masz gdzie postawić taki sprzęt to może lepiej oddzielne urządzenia, mnie polecono ostatnio sklep internetowy z tanią elektronika, również tą do domu, może tam sobie wejdź i sprawdź czy maja interesujące Cię modele magicznaplaneta.pl
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Ale tam raczej nie znajdziesz LG, jak już szukać to szybciej na elecity sprzedają te modele
 
R

rozowofiolkowa

Guest
no ja też niestety mam lekki problem z tym, jaki sprzęt wybrać, ale z reguły, jak czegoś potrzebuję to robię tak, że po pierwsze sprawdzam w ofercie mojej ulubionej i zaufanej firmy, co mają do zaproponowania, a potem szukam w ofercie sklepu, bo może jest jakaś fajna promocja. Najczęściej wybieram sprzęt marki Bosch, bo do niej mam duże zaufanie, a jak już wybiorę to patrzę, co w swojej ofercie ma magiczna planeta. Bo tam po pierwsze jest bardzo duży wybór sprzętów, a po drugie często są jakieś promocje, więc można coś taniej kupić.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Też myślę, że lepsze jedno urządzenie niż dwa oddzielne, chyba, że jest sporo miejsca w domu czy mieszkaniu. Całkiem fajny ten model z elecity.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Te pralko suszarki mają cykl odświeżania parowego, który całkowicie eliminuje zagniecenia i nieprzyjemne zapachy. To dodatkowy atut pralko suszarki, dzięki któremu nawet ręczniki i kołdry wyjmuje się puszyste.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Koleżanka ma nie starą pralkę, ale jakiś model "no name", już czwarty raz pierze koc i ciągle mówi, że cuchnie czymś. Zmieniała płyn, czyściła pojemniki, ale nic nie dało. Mówiłam jej żeby się rozejrzała za czymś lepszej jakości. Czasami na raty bardziej się opłaca wziąć niż męczyć z kiepską pralką.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Pewnie źle wysuszyła. Teraz jak wprowadzono hybrydową metodę suszenia to takich przykrych niespodzianek nie powinno być. Nowa technologia Eco-Hybrid suszy do wyboru powietrzem i parą.
 

Boczek952

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wejdz na stronę zaprani.pl zapoznaj się z nią . Poczytaj sobie o najlepszych danych modelach pralek . Masz podane tutaj także ceny i opinie użytkowników . Myślę że pomogłem
 

koci

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
72
Punkty reakcji
0
Ja jestem mocni sceptyczny jeżeli chodzi o pralko-suszarkę. Zdecydowanie lepiej standardowa rozkładana suszarka, a poza tym kupić standardową pralkę. Posiadają one często funkcję ułatwiające prasowanie, jak w przypadku pralek Amica, gdzie na końcu stosowane są delikatne obroty, które zapobiegają powstawaniu zagnieceń. Prasowanie jest praktycznie zbędne.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Koci, na standardową rozkładaną suszarkę trzeba mięć sporo miejsca w łazience, a wiszące sznurki też nie dodajna uroku. Po wysuszeniu ubrań w takiej hybrydowej suszarce lg też nie ma żadnych zagnieceń no i masz czysto wszędzie bez porozwieszanych ubrań po domu, zwłaszcza o tej porze roku.
 

tadek33

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2014
Posty
21
Punkty reakcji
1
O ile sam zamysł pralko-suszarki jest ok, to ich użytkowanie jest tragiczne. Sam posiadałem 2 i są to 2 urządzenia w jednym, więc i padają 2 razy szybciej :( Jak ktoś ma darmowy prąd to fajne urządzenia, ale mi, jak widziałem zapierniczający licznik podczas suszenia, szybko twarz bladła.
 
M

maalamy

Guest
Ale chyba robią teraz je bardziej energooszczędne? Chyba już bym wolała wydać te parę złotych ale szybko coś wysuszyć niż czekać dwa dni aż wyschnie i znów prać bo źle zaczyna pachnieć
 

adamu

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
rzeczywiście, są już całkiem energooszczędne suszarki, trzeba tylko dobrze szukać :)
 
Do góry