Jaką stosujemy antykoncepcję

Metody antykoncepcji

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
apra napisał:
Trochę obawiam sie wkładek, póki co przeszłam na Vixpo zażywam je w systemie 24+4,ale lekarz wybral mi te tabletki ze względu na moje dolegliwości związane z PMS
a tak w sumie z czystej ciekawości to czego obawiasz się w temacie wkładki? też się początkowo niepewnie czułam, jak ze wszystkim co dla mnie nowe :) ale z perspektywy czasu tu akurat nie ma sę zupełnie czego obawiać
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Każdą antykoncepcję trzeba po dokładnych badaniach ustalić z lekarzem i to lekarz decyduje co dla nas jest najlepsze czy tabletki czy jeszcze jakaś inna forma antykoncepcji. Każda z nas jest inna i potrzebuje takiej antykoncepcji po której będzie czuła się dobrze.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
w zupełności się zgadzam :) przed założeniem wkładki miałam zrobione chyba najbardziej gruntowne badania w moim życiu :D akurat złożyło się to ze zmianą lekarza, więc może to stąd taki powiew świeżości był!
 

daga80

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2017
Posty
29
Punkty reakcji
1
Ja biorę tabletki i na szczęście nie mam żadnych skutków ubocznych (chociaż większe piersi to by się przydały ;-)). Oczywiście to nigdy nie jest 100 procent pewności czego jestem najlepszym przykładem bo moja Mama brała tabletki i jestem ;-D
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Zdarza się, bo żadna metoda poza wstrzemięźliwością nie gwarantuje na 100%, ale... pigułka nadal ma tę najwyższą skuteczność, więc Twój wybór jest ok. :)
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Nie mogę jeszcze wziąć udziału w ankiecie, bo jestem nowa, ale to w takim razie napisze jak jest u mnie. Biorę tabletki od kilku lat z przerwami na badania. Teraz biorę Vibin i moim zdaniem tabletki to jedna z najlepszych form antykoncepcji.
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
Ja mam wkładkę hormonalną levosert.

feelthevibe napisał:
w zupełności się zgadzam :) przed założeniem wkładki miałam zrobione chyba najbardziej gruntowne badania w moim życiu :D akurat złożyło się to ze zmianą lekarza, więc może to stąd taki powiew świeżości był!
Oooo tak z tymi badaniami też się zdziwiłam bo nigdy wcześniej aż tak dokładnych nie miałam :)
 

kingoscb

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2017
Posty
7
Punkty reakcji
7
Prezerwatywy, bo są chyba najskuterczniejsze, szybko można je odstawić i są łatwo dostępne. Minusem jest bariera między skórą, ale teraz lateks robią coraz cieńszy ;)
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
kingoscb napisał:
Prezerwatywy, bo są chyba najskuterczniejsze, szybko można je odstawić i są łatwo dostępne. Minusem jest bariera między skórą, ale teraz lateks robią coraz cieńszy ;)
No prezerwatywy moim zdaniem, jak się uważa, to najlepsze są i bezkonkurencyjne. Byle używać ich w granicach rozsądku i rozważnie.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Zależy jak na to spojrzysz. Pigułeczki maja swoje dobre strony, prezerwatywy również. Wszystkiego należy używać rozważnie i z dystansem. Ja nigdy nie namawiałem swojej kobiety, żebyśmy zmienili jakoś sposób zabezpieczania się, prezerwatywy aktualnie w zupełności nam wystarczą i jest to bardzo dobry sposób.
 

snookie80

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2017
Posty
19
Punkty reakcji
4
Ja niestety nie mogę brać pigułek bo bardzo się po nich źle czuję :-(. Szkoda bo to spora wygoda. Zostały prezerwatywy bo do plastrów nie wiem czemu ale jakoś nie jestem przekonana.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Fanita napisał:
Oooo tak z tymi badaniami też się zdziwiłam bo nigdy wcześniej aż tak dokładnych nie miałam :)
No badania zarówno do wkładki jak i do tabletek sa takie same. Ja jak lekarz mi te Vibin przepisywał pamiętam, że miałam badania krwi standardowe, ale też testy wątrobowe, badanie tarczycy i oczywiście USG ale nie tylko standardowe, ale i USG piersi. Wy też takie badania miałyście?
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
snookie80 napisał:
Ja niestety nie mogę brać pigułek bo bardzo się po nich źle czuję :-(. Szkoda bo to spora wygoda. Zostały prezerwatywy bo do plastrów nie wiem czemu ale jakoś nie jestem przekonana
A nie zastanawiałaś sie nad wkładką hormonalną np. levosert? Moja siostra sobie taką założyła bo miała to samo co Ty po tabletkach i jest mega zadowolona.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
U mnie pigułki, nie narzekam. Dobrze się czuję, zero skutków ubocznych. Chociaż wcześniej różnie bywało, nie na każde hormony dobrze reaguję, dlatego nie zdecydowałabym się na wkładkę, bo szkoda kasy, gdybym po 2-3 miesiącach musiała ją wyciągać.
 
Do góry