Jaką stosujemy antykoncepcję

Metody antykoncepcji

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
tutti frutti napisał:
Dziewczyny, są jakieś tabsy zmniejszające dolegliwości związane z PMSem? Co polecacie?
Ja polecam lekarza i badania hormonalne. To co dobre dla Kowalskiej czy Nowak, nie musi być wcale dobre dla Ciebie. ;) Jeśli chodzi o PMS to zwykle lekarz proponuje takie ze skróconą przerwą, w systemie 24+4, dzięki czemu masz mniejsze "huśtawki" hormonów i odczuwalnie lepsze samopoczucie. Przykładem mogą być wspomniane tu Vixpo właśnie. :)
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Zgadza się - niezależnie jaka metoda antykoncepcji to przed wszystkim badania. Ja jak zaczynałam brać pigulki lekarz nie zlecił mi żadnych badań i to był największy blad. Teraz nie moge barc tabletek i musiałam przejsc na wkładkę... Ale za kazdym razem staram sie robic komplet badan i caly czas byc pod stala kontrolą ginekologa.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Patyszka napisał:
Badania to podstawa i nie ma sie co oszukiwać, że bez nich można zacząć antykoncepcję ot tak. Dziwi mnie podejście lekarzy, ktorzy bez jakichkolwiek badań przypisują nastolatkom tabletki zakładając z góry, że skoro są młode, to nie są w grupie ryzyka. Moja siostra tak zaczeła brać tabletki bez jakichkolwiek badań i klops była o krok od tragedii z powodu zatorowości - ale nie byloby problemu gdyby lekarz wcześniej zlecił badania, to wszystko by wyszło jak na tacy. Ja zanim zdecydowałam sie na zmiane metody antykoncepcji z tabletek na krażki i pozniej na wkładke przeszłam szereg badań.
trochę to nieodpowiedzialne, trochę bardzo nawet :niepewny: no ale to się raczej nie zmieni, a my chyba dla własnego dobra powinnyśmy się o takie badania same prosić. ze skierowaniem nie ma przecież problemów z reguły żeby zrobić te podstawowe wyniki
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Nie prosić się, a wyraźnie określać oczekiwania. Lekarz nie może odmówić pacjentce skierowania na badania przed dobraniem antykoncepcji. Jeżeli miga się.. proponuję po prostu go zmienić.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
dla mnie to oczywiste, ale tak czy siak - nie tylko przy antykoncepcji hormonalnej - niestety o badania często trzeba prosić. tu zwracam tylko szczególną uwagę, bo dla nas, kobiet, gospodarka hormonalna jest szczególnie ważna
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
tutti frutti napisał:
Dziewczyny, są jakieś tabsy zmniejszające dolegliwości związane z PMSem? Co polecacie?
Tak jak dziewczyny piszą, wizyta u ginekologa na początek :) Badania, a potem ewentualne dobranie leków. Ale lekarz obowiązkowo.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Niekoniecznie, według mnie plastry ze zmniejszoną ilością hormonów są dobrym wyborem dla zapominalskich i tych co źle tolerują tabletki.
 

Paula889

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja tabletki antykoncepcyjne. Nie mam po nich żadnych skutków ubocznych. Liczyłam trochę że przy okazji chociaż trochę odrobinę powiększą mi się piersi ale nic ...
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
apra napisał:
Niekoniecznie, według mnie plastry ze zmniejszoną ilością hormonów są dobrym wyborem dla zapominalskich i tych co źle tolerują tabletki.
Na moje zapominanie wypadła najkepiej wkłądka hormonalna - załozyłam Levosert kilka miesięcy temu i jak nic sie nie będzie działo to wizyta kontrolna dopiero za pół roku... :) Jak brałam tabletki latałam do gina co 3 miesiące...
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
ten argument do mnie mocno przemawia :wink: tyle miałam sytuacji, że zwyczajnie zapomniałam o pigułce <_< nie jestem taka sumienna niestety... ale wkładka z tego co czytałam również uwalnia mniejszą dawkę hormonów
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ja miałam nawet aplikacje na telefonie przypominajaca o pigułce, ale to jak z budzikiem, wyłączałam - myśle, no wezme zaraz - coś się zadziało i jednak zdarzało sie, że nie wzięłam. A to zapomnialam wykupic recepty, potem problem z dostaniem sie do gina, a to w podrozy zginal mi blisterek i tez stres jak zalatwic szybko tabletki zagranica... no jednak taka wkladka, zakladasz na kilka lat i praktycznie zapominasz o tym stresie :)
 

Klara80

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ja biorę pigułki i nie zapominam ;-). Włączyłam sobie przypomnienie w telefonie i pomaga bo wcześniej bywało z tym różnie ...
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Patyszka napisał:
Ja miałam nawet aplikacje na telefonie przypominajaca o pigułce, ale to jak z budzikiem, wyłączałam - myśle, no wezme zaraz - coś się zadziało i jednak zdarzało sie, że nie wzięłam. A to zapomnialam wykupic recepty, potem problem z dostaniem sie do gina, a to w podrozy zginal mi blisterek i tez stres jak zalatwic szybko tabletki zagranica... no jednak taka wkladka, zakladasz na kilka lat i praktycznie zapominasz o tym stresie :)
znam ten ból :) to ewidentnie nie jest moja bajka, w przypadku wkładki chyba można sobie pozwolić na troszkę większą dozę spontaniczności :D i szczerze podziwiam skrupulatność w przyjmowaniu tabsów, biję pokłony :D
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Ja od jakiegoś czasu przyklejam plastry, wcześniej brałam tabletki i też było ok. Plaster przykleja się raz na tydzień , jeśli ktoś ma problemy z pamiętaniem o połykaniu tabletek to plastry będą dobre ;) Te , które ja mam są małe, przezroczyste i mają mało hormonów.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
ja to zawsze myślałam, że plastry są mało praktyczne :niepewny: że mogą się odklejać itd. no i nie chciałabym się afiszować ze swoją antykoncepcją w formie plastra chyba, a takiej wkładki to nie widać, problematyczna też się nie wydaje. zobaczymy jak założę :D
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
feelthevibe napisał:
ja to zawsze myślałam, że plastry są mało praktyczne :niepewny: że mogą się odklejać itd. no i nie chciałabym się afiszować ze swoją antykoncepcją w formie plastra chyba, a takiej wkładki to nie widać, problematyczna też się nie wydaje. zobaczymy jak założę :D
Stosowałam przez pewien czas plastry i nic mnie tak nie wkurzało jak wiecznie brudny plasterek... wkoło był ciągle oblepiony chociaż codziennie go przemywałam. Taka specyfika chyba kleju w czymkolwiek. Często chadzam na basen i jednak taki plaster nie do końca spełniał moje oczekiwania :) Wkładka w moim wypadku również góruje póki co - zobaczymy jak będzie dalej :)
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Ja od jakiegoś czasu biorę tabletki. Miałam koszmarne wahania nastroju i mój ginekolog wziął pod uwagę i to przy doborze odpowiednich pigułek. Powoli zaczynam odczuwać pozytywne skutki, chyba poziom hormonów zaczyna się normować. :)
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
chica_o napisał:
Ja od jakiegoś czasu biorę tabletki. Miałam koszmarne wahania nastroju i mój ginekolog wziął pod uwagę i to przy doborze odpowiednich pigułek. Powoli zaczynam odczuwać pozytywne skutki, chyba poziom hormonów zaczyna się normować. :)
Zarówno przy wkładce czy przy tabletkach trzeba miec świadomość, że tak czy siak to ingerencja w organizm poprzez hormony i może on róznie zareagowac, ale trzeba dac sobie czas na przyzwyczajenie...
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
samba_mamba napisał:
Dziewczyny, są jakieś tabsy zmniejszające dolegliwości związane z PMSem? Co polecacie?
Ja polecam lekarza i badania hormonalne. To co dobre dla Kowalskiej czy Nowak, nie musi być wcale dobre dla Ciebie. ;) Jeśli chodzi o PMS to zwykle lekarz proponuje takie ze skróconą przerwą, w systemie 24+4, dzięki czemu masz mniejsze "huśtawki" hormonów i odczuwalnie lepsze samopoczucie. Przykładem mogą być wspomniane tu Vixpo właśnie. :)
Zgadzam się bez dwóch zdań, że lekarz w te rozważania musi być zaangażowany i też oczywiście badania są niezbędne. Tak tylko chciałam się zorientować ogólnie co dziewczyny sobie chwala.
 
Do góry