Jaką stosujemy antykoncepcję

Metody antykoncepcji

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Dorota Kepner

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Przy takiej wkładce nie ma się okresu? To rzeczywiście musi być wygodne, aż dopytam mojego ginekologa na kolejnej wizycie o to, bo własnie rozważam kontynuację antykoncepcji hormonalnej po ciąży.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Dokładnie - można nie mieć okresu, albo tylko delikatne plamienia. Taka wkładka polecana jest własnie przy leczeniu bolesnych i długich menstruacji. Biorąc pod uwagę, że zakłada się razna kilka lat - to też wygoda, bo przy innych formach antykoncepcji trzeba odwiedzać ginekologa nawet co miesiąc, a przy wkładce jeśli nic sie nie dzieje wystarczą wizyty kontrolne co roku.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
brak okresu w perspektywie rzeczywiście jest zachęcający, mi już dokuczają tabletki i marzy mi się zmiana
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Tak - zanik miesiączki to na prawdę duzy plus jesli chodzi o funkcjonowanie - zwłaszcza latem :) Niestety nie zawsze jest pewność, że u wszystkich to nastapi, ale na pewno u większości. Krwawienia są na pewno mniejsza, albo tylko plamienia - ale najczęściej w ogole nie ma nic.
 

LadyJ89

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
UK
Ja zmieniłam z microgynon na levest i zapomniałam co to jest okres :D odstawię tylko pózniej jak będę chciała sie starać póki co nie planuje
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
A ja właśnie wracam do antykoncepcji po dość długiej przerwie. Dzieci urodziłam, wykarmiłam, można powiedzieć, że "wstępnie odchowałam" i czas pomyśleć o sobie :) Po konsultacji z ginekologiem mój wybór padł na Vibin. Dziś czwarty dzień biorę, na razie wszystko ok, cena mnie pozytywnie zaskoczyła (niecałe 30 zł płaciłam).
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
a z tą wkładką nie taniej wychodzi jak bym kupiła na własną rękę w aptece i tylko iść na założenie?
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Nie każdy może mieć wkładkę, to o pierwsze. Po drugie bardziej odpowiada mi sposób działania i przyjmowania doustnych tabletek antykoncepcyjnych, a 30 zł za komfort i zabezpieczenie to nie jest jakaś wygórowana suma :) Najważniejsze, żeby nie decydować na własną rękę, ale skonsultować się z lekarzem, bo w sumie to on wie najlepiej co dla naszego zdrowia będzie najlepsze
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wkładkę można kupić w aptece po tym jak lekarz wypisze receptę - moja (levosert) kosztuje 330zł. Ja akurat założyłam u lekarza i od razu u niego kupiłam to zapłaciłam 700zł razem z wizytą i badaniem za wszystko. A co do opłacalności to wbrew pozorm wychodzi taniej niż tabletki - rocznie na tabletki wydaje się ok 300zł plus policzyc wizyty po recepty itepe to przez 3 lata wyjdzie ponad tysiaka - nawet bliżej 2 tysi bym stawiała jak co 3 miesiace przynajmniej trzeba isc na wizyte po recepty. - no chybaże na nfz to bezpłatnie, ale swoje w kolejkach tez wystać trzeba i na te wizyty czas tracić. A moja wkładka na 3 lata plus 3 wizyty kontrolne jak nic sie nie bedzie działo to tysiąc zł no i komfort, że nie musze co rusz do gina biegac po recepty i codziennie o tabletkach pamietac :) Takie to dla mnie plusy.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Rozumiem Twoje plusy. Jednak tabletki można odstawić z dnia na dzień, a wkładki już nie. Poza tym, wkładki chyba nie poleca się kobietom, które nie rodziły. Tak czy tak, cieszmy się, że jest taki wybór różnorodnych środków antykoncepcyjnych, że każda z nas może przy pomocy lekarza wybrać to co dla niej najlepsze i najbardziej komfortowe :)
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
z tą wkładką to trochę przekłamanie jakieś panuje, bo byłam u ginekologa w tej sprawie i mówił, że można ją stosować i u kobiet, które jeszcze nie rodziły i u tych, co dzieci już mają :)
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
feelthevibe napisał:
z tą wkładką to trochę przekłamanie jakieś panuje, bo byłam u ginekologa w tej sprawie i mówił, że można ją stosować i u kobiet, które jeszcze nie rodziły i u tych, co dzieci już mają :)
Powiem szczerze, na wkładkach się nie znam, ale jak szukałam na ten temat informacji w internecie, to wszędzie jest napisane, że poleca się ją przede wszystkim kobietom, które już rodziły, ponieważ przy jej zakładaniu może dojść do niewielkiego uszkodzenia macicy, co może mieć wpływ na przyszłe ciąże. Jak moja znajoma była z nastoletnią córką u ginekologa (18 lat), to jedyną formą antykoncepcji jaką jej lekarz zaproponował była antykoncepcja doustna, nic innego nie wchodziło w grę. Dostała zresztą też Vibin, ale w wersji mini, czyli dla kobiet, które nigdy nie stosowały antykoncepcji.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja jak miałam 19 lat i poszłam pierwszy raz do ginekologa, to też dostałam tabletki. Głównie na swoje dolegliwości. I teraz innej antykoncepcji sobie nie wyobrażam. Biorę Vixpo i czuje się o niebo lepiej :) Cieszę się, że poczytałam tutaj trochę o tabletkach i pogadałam ze swoim ginekologiem :D
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wkładki faktycznie nie poleca się nastolatkom, ale nie jest też tak, że nie mogą jej zakładać kobiety które nie rodziły - ze spiralą owszem nie powinno się, ale taka wkłądka hormonalna nie ma wiekszych przeciwskazań u dorosłej kobiety.
 

Lila880

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2016
Posty
44
Punkty reakcji
0
Ja stosuję tabletki antykoncepcyjne i jak na razie jest wszystko w porządku.
 

Pepitka

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
74
Punkty reakcji
0
KarolowaOla - A lekarz nie proponował Ci Vibinu mini? Siedzę mocno w temacie i często jako pierwszą antykoncepcję ginekolog proponuje właśnie te tabletki. Dobrze się sprawdzają u młodych dziewczyn, ze względu na prosty schemat stosowania 21+7. No i są zwyczajnie dobre. Miałaś jakieś problemy z PMS'em, skoro lekarz przepisał Vixpo? A zlecił Ci wszystkie badania przed przepisaniem? Bo to też ważne, szczególnie w tak młodym wieku.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
ja zaczęłam szukać alternatywy bo trochę wątroba mi zaczęła wysiadać od antykoncepcji doustnej. też specjalistką w temacie nie jestem, ale jak mi lekarz robi badania, analizuje wyniki i proponuje taką fromę antykoncepcji to chyba mam podstawy by mu zaufać :wink:
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Badania to podstawa i nie ma sie co oszukiwać, że bez nich można zacząć antykoncepcję ot tak. Dziwi mnie podejście lekarzy, ktorzy bez jakichkolwiek badań przypisują nastolatkom tabletki zakładając z góry, że skoro są młode, to nie są w grupie ryzyka. Moja siostra tak zaczeła brać tabletki bez jakichkolwiek badań i klops była o krok od tragedii z powodu zatorowości - ale nie byloby problemu gdyby lekarz wcześniej zlecił badania, to wszystko by wyszło jak na tacy. Ja zanim zdecydowałam sie na zmiane metody antykoncepcji z tabletek na krażki i pozniej na wkładke przeszłam szereg badań.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Dziewczyny, są jakieś tabsy zmniejszające dolegliwości związane z PMSem? Co polecacie?
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Pepitka napisał:
KarolowaOla - A lekarz nie proponował Ci Vibinu mini? Siedzę mocno w temacie i często jako pierwszą antykoncepcję ginekolog proponuje właśnie te tabletki. Dobrze się sprawdzają u młodych dziewczyn, ze względu na prosty schemat stosowania 21+7. No i są zwyczajnie dobre. Miałaś jakieś problemy z PMS'em, skoro lekarz przepisał Vixpo? A zlecił Ci wszystkie badania przed przepisaniem? Bo to też ważne, szczególnie w tak młodym wieku.
Na poczatku owszem :D Dostałam takie i nawet bardzo dobrze się sprawdzały. Teraz mam juz (niestety) 27 lat więc zmienil mi tabletki właśnie ze względu na PMSy. Vixpo poradzil sobie z nim genialnie :)
 
Do góry