Jaką stosujemy antykoncepcję

Metody antykoncepcji

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
samba_mamba napisał:
@melissaa dobrze dobrana antykoncepcja nie powoduje tycia. Źle dobrana może powodować zatrzymywanie wody albo wzrost łaknienia, ale to nie jest tak, że tyjesz od plastrów czy pigułki. To mit. W takim przypadku idzie się do lekarza i ponownie dobiera antykoncepcję po prostu.
Ja to się zawsze śmieję, jak słyszę, że ludzie tyją od antykoncepcji. Widać u mnie jest odwrotnie :) Podobno niektóre dziewczyny mają większe piersi, ja nic takiego u siebie nie zauważyłam, ale może właśnie dlatego, że chudnę. Mam jednak świadomość, że to z diety, a nie z tabletek....
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
tyć od tabletek można, ponieważ przy leczeniu hormonalnym często zdarza się zatrzymywanie wody w organizmie, ja też tak miałam, ale wtedy lekarz zmienił mi tabletki na vibin, woda zeszła, i wtedy naprawdę czuć różnicę, bo ciało jest po prostu inne, ale reszta kilogramów zależy ode mnie :)
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
majszka napisał:
tyć od tabletek można, ponieważ przy leczeniu hormonalnym często zdarza się zatrzymywanie wody w organizmie, ja też tak miałam, ale wtedy lekarz zmienił mi tabletki na vibin, woda zeszła, i wtedy naprawdę czuć różnicę, bo ciało jest po prostu inne, ale reszta kilogramów zależy ode mnie :)
Tycie to przyrost tkanki tłuszczowej, a ty mówisz o zatrzymaniu wody w organizmie, to różne sprawy. Od tabletek tłuszczu nie przybywa :)
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
no nie, ale efekt podobny :) można w każdym razie to kontrolować, albo przy tabsach brać jakieś suplementy albo dobrać tak aby nie było tego problemu :)
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Mi lekarz mówił, że wkładka nie powoduije zatrzymywania wody w organiźmie, więc tym się nie martwie. A co do tych suplementów, to chyba nie jestem przekonana tak w 100% mimo wszystko.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Co do przekonania, to wszystko zależy od doświadczeń, albo tego czy antykoncepcja została odpowiednio dobrana do danej osoby. Warto pamiętać o tym, aby robić badania, bo bez tego ani rusz. Ja nie badałam sie na początku i tak doszło do tego, ze po tabletkach mam problemy z wątrobą. Teraz zmieniłam metodę antykoncepcji na wkładkę, która omija wątrobę i jest lepiej.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
też wątrobę przećwiczyłam mocno, ale u mnie motorem do zmiany metody antykoncepcyjnej na wkładkę hormonalną były bardziej bolesne i obfite krwawienia, bo to już było nie do zniesienia wręcz
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Dlatego zanim podejmie się decyzje o antykoncepcji dobrze jest zrobić wszelkie badania i nie dać się zwodzić lekarzom, żeby przepisali jakąś formę antykoncepcji bez badań. Ja zanim zdecydowałam się na wkładkę drobiłam różne badania i długo rozmawiałam z moim ginekologiem o plusach i minusach.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Antykoncepcja przede wszystkim musi byc dobrana do danego przypadku i poprzedzona badaniami. Dobrze kiedy mamy świadomość, że jest wybór wielu metod i można konkretną dostosować do siebie. Ja szukałam odpowiedniej i w końcu trafiłam na to, z czym jest mi wygodnie - wkładka levosert - taka antykoncepcja na kilka lat i bardzo wygodna. Zakładasz raz i później kontrola raz do roku.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
w sumie takie porównanie, które dała mi antykoncepcja przed levosertem też jest ważne, bo przynajmniej teraz mam świadomość, jak dobrze można się czuć, jeśli antykoncepcja współgra z organizmem :)
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ja przy Levosercie nie zauważyłam nic niepokojącego, a co najważniejsze żadnego przybierania na wadze czy zatrzymywania wody w organizmie dlatego uważam, że to najlepsza z metod jakie do tej pory stosowałam.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
szczerze, to ja się trochę bałam, że przy zmianie metody antykoncepcyjnej na wkładkę kilogramów mi przybędzie, a udało się nawet je zgubić :) więc w tym wypadku to taki trochę mit o tym tyciu
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
W przypadku wkładki nie ma takich obaw, ja jestem przykładem, że absolutnie się nie tyje, a nawet chudnie.
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Niestety plasterki Lisvy zostały wycofane :( Poszłam i oddałam moje dwa ostatnie opakowania do apteki, a od swojego gina dostałam zamiennik.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
oj :( no to chociaż dobrze, że przyjmują je z powrotem. ja to się cieszę z wkładki nawet z tak prozaicznego powodu, że chociaż odpadają mi te wizyty, recepty i kupowanie co i rusz nowego pakietu anty :) jest raz, a dobrze!
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Trochę obawiam sie wkładek, póki co przeszłam na Vixpo zażywam je w systemie 24+4,ale lekarz wybral mi te tabletki ze względu na moje dolegliwości związane z PMS
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
ja mam teraz belarę i myślę, że to dobry wybór- na razie czuję sie świetnie i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych
 
Do góry