Jaką stosujemy antykoncepcję

Metody antykoncepcji

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Patyszka napisał:
Ja od jakiegoś czasu biorę tabletki. Miałam koszmarne wahania nastroju i mój ginekolog wziął pod uwagę i to przy doborze odpowiednich pigułek. Powoli zaczynam odczuwać pozytywne skutki, chyba poziom hormonów zaczyna się normować. :)
Zarówno przy wkładce czy przy tabletkach trzeba miec świadomość, że tak czy siak to ingerencja w organizm poprzez hormony i może on róznie zareagowac, ale trzeba dac sobie czas na przyzwyczajenie...
podobno pierwszych kilka miesięcy może być takich różnych, zanim organizm się przyzwyczai. nawet na ulotce wkładki piszą, że 2-3miesiące na unormowanie się trzeba sobie dać
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
feelthevibe napisał:
Ja od jakiegoś czasu biorę tabletki. Miałam koszmarne wahania nastroju i mój ginekolog wziął pod uwagę i to przy doborze odpowiednich pigułek. Powoli zaczynam odczuwać pozytywne skutki, chyba poziom hormonów zaczyna się normować. :)
Zarówno przy wkładce czy przy tabletkach trzeba miec świadomość, że tak czy siak to ingerencja w organizm poprzez hormony i może on róznie zareagowac, ale trzeba dac sobie czas na przyzwyczajenie...
podobno pierwszych kilka miesięcy może być takich różnych, zanim organizm się przyzwyczai. nawet na ulotce wkładki piszą, że 2-3miesiące na unormowanie się trzeba sobie dać



Od niedawna rozważam zmianę tabletek na wkładkę. Mimo przyjmowania hormonów ciągle mam bolesne miesiączki i po ostatniej wizycie u ginekologa okazało się, że badania krwi mam też kiepskie. Ginekolog zaproponował przejście na wkładkę. Pamiętam swoje początki z tabletkami, kilka razy musiałąm zmieniać, ciągle coś było nie tak, a co bedzie jak z wkladka bede sie źle czuła?
 

Pepitka

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
74
Punkty reakcji
0
A wiecie co mi się marzy? Kraj, w którym ludzie płacą lekarzom za bycie zdrowym :p Kurczę, ile to by zmieniło. Lekarzowi wtedy realnie zależałoby na znalezieniu przyczyny dolegliwości czy chorób, a nie na odpieprz się - recepta na przeciwbólowe i do domu. Ech. Pomarzyć dobra rzecz :p
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Pomarzyć zawsze można :) ale ciekawe marzenie przyznam :D
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
melissaa napisał:
Ja od jakiegoś czasu biorę tabletki. Miałam koszmarne wahania nastroju i mój ginekolog wziął pod uwagę i to przy doborze odpowiednich pigułek. Powoli zaczynam odczuwać pozytywne skutki, chyba poziom hormonów zaczyna się normować. :)
Zarówno przy wkładce czy przy tabletkach trzeba miec świadomość, że tak czy siak to ingerencja w organizm poprzez hormony i może on róznie zareagowac, ale trzeba dac sobie czas na przyzwyczajenie...
podobno pierwszych kilka miesięcy może być takich różnych, zanim organizm się przyzwyczai. nawet na ulotce wkładki piszą, że 2-3miesiące na unormowanie się trzeba sobie dać



Od niedawna rozważam zmianę tabletek na wkładkę. Mimo przyjmowania hormonów ciągle mam bolesne miesiączki i po ostatniej wizycie u ginekologa okazało się, że badania krwi mam też kiepskie. Ginekolog zaproponował przejście na wkładkę. Pamiętam swoje początki z tabletkami, kilka razy musiałąm zmieniać, ciągle coś było nie tak, a co bedzie jak z wkladka bede sie źle czuła?



w najgorszym wypadku wkładkę przecież można usunąć. jeśli rzeczywiście będziesz się źle czuć, chociaż nie słyszałam chyba o takim przypadku, by samopoczucie było złe do tego stopia by wyjmować. wtedy jedyne co tracisz to pieniążek
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Taka wkładka na prawdę wydaje się być wygodna, ale gdybym miała ją usunąć, to trochę przeraża mnie wizja wywalenia kilku stówek w błoto. A nie wiecie czy można taką wkładkę na nfz założyć?
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
gdzieś dziewczyny pisały, że podobno się da ale trzeba się dobrze nachodzić w tej sprawie :) nfz jak zawsze, ciężka sprawa
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
U mnie plastry okazały się dobrym wyborem. Mają mniej hormonów niż inne to i dobrze się czuję. Według mnie to bardzo wygodna metoda antykoncepcji, tym bardziej, że plastry sa okrągłe i mało widoczne.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Jak się trafi na ginekologa z powołania, a nie konowała, który pracuje tylko .żeby się "nachapać" to i na NFZ zakładaja takie wkładki - ale samemu trzeba kupić tylko założenie może wejsc w grę. Gdzieś w ustawie nawet podobno jest, trzebaby się było dobrze doszukać no i pewnie nachodzić za takim lekarzem, który to zrobi... jest wiec szansa, ale trzeba się postarać.

Lekarz powinien przede wszystkim być zaangażowany, to jego rola. Ja trafiłam na cudownego ginekologa z powołania, który zawsze wszystkie wątpliwości rozwieje, a jak trzeba wysyła na konkretne badania. Obowiązkowo kontrole co roku. Jak miałam problem z antykoncepcją, bo siadała mi wątroba, bo poprzedni lekarz zawalił sprawę - to od razu pomógł wyszykać odpowiedniej metody dla mnie i zanim podjęlam decyzję nawet dzownilam do niego kilka razy z pytanami i zawsze chętnie odpowiadal jak miał czas. Postawiliśmy na wkładkę i bardzo się ciesze z podjętej "wspólnie" decyzji.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
podejrzewam, że niewielu z własnej woli i bez łaski na nfz założy wkładkę. pewnie prędzej zaproszą do siebie prywatnie na założenie
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
feelthevibe napisał:
podejrzewam, że niewielu z własnej woli i bez łaski na nfz założy wkładkę. pewnie prędzej zaproszą do siebie prywatnie na założenie
Obawiam się, że taka jest smutna prawda. Taki biznes jakby to pewnie rzekł ginekolog... a swoją drogą, może warto stworzyć taką listę ginekologów z powołania (którzy założyliby np. wkladke na nfz)- a może gdzieś taka lista jest? Macie jakieś namiary? Jakieś pomysły?
 

chuckchuck

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2015
Posty
121
Punkty reakcji
0
Ja oprócz antykoncepcji chciałam jeszcze podreperować sobie cerę, od wieelu lat męczę się z trądzikiem osób dorosłych, a antybiotyki przyjmowałam miesiącami i w końcu powiedziałam basta! Pigułki przyjmuję od ponad pół roku i szczerze mówiąc jestem w szoku, bo tyle co się nasłuchałam o skutkach ubocznych to masakra, a u mnie totalnie nic :D w pierwszym cyklu miałam jakieś tam niewielkie plamienia i to by było na tyle :) a cera już ok. 3 miesiąca zaczęła się poprawiać
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ton wszystko to kwestia dobrze dobranych hormonów. Ja kiedyś tez leczyłam trądzik tabletkami antykoncpecyjnymi, ale wszystko było pod kontrolą dermatolog i ginekologa i miałam badany poziom hormonów, ale to było spory czas temu i z trądzikiem sobie już dawno poradziłam. Niestety ciśnienie i problemy z wątrobą na tabletki mi nie pozwalają i z hormonalnych metod jedynie wkładka... ale jak ktoś takowych problemów nie ma, to tabletki moga sie sprawdzić tylko tak jak wspomnialam ważne są badania.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Patyszka napisał:
podejrzewam, że niewielu z własnej woli i bez łaski na nfz założy wkładkę. pewnie prędzej zaproszą do siebie prywatnie na założenie
Obawiam się, że taka jest smutna prawda. Taki biznes jakby to pewnie rzekł ginekolog... a swoją drogą, może warto stworzyć taką listę ginekologów z powołania (którzy założyliby np. wkladke na nfz)- a może gdzieś taka lista jest? Macie jakieś namiary? Jakieś pomysły?
lista ginekologów z powołania jakichkolwiek by się przydała! :lol: zakładających wkładkę to już wyższy level wtajemniczenia.
początkowo były to dla mnie pieniądze olbrzymie, ale udało mi się odłożyć sukcesywnie, także da się!
 

chuckchuck

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2015
Posty
121
Punkty reakcji
0
ja ogólnie od lat męczyłam się z dolegliwościami przewodu pokarmowego, ale w ciągu tych sześciu miesięcy przyjmowania jak dotąd nic się nie nasiliło, wyniki wątroby mam bardzo dobre :) także to wszystko to baaardzo indywidualne kwestie i o wszystkim warto przekonać się na własnej skórze
 

Marta_34

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Kiedyś brałam tabletki antykoncepcyjne, przysporzyły mi one tylko dodatkowych kilogramów :( . Potem była prezerwatywa, teraz w sumie stosunek przerywany, nie potrafię sie już kochać z "gumką".
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak przerywany to można powoli wybierać imię dla dziecka
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Marta_34 napisał:
Kiedyś brałam tabletki antykoncepcyjne, przysporzyły mi one tylko dodatkowych kilogramów :( . Potem była prezerwatywa, teraz w sumie stosunek przerywany, nie potrafię sie już kochać z "gumką".
Bo pewnie miałaś je źle dobrane. Moim zdaniem rozsądniej jest upomnieć się u lekarza o badania i dobór ponowny dobór pigułki, niż stosunek przerywany, który nie daje żadnej gwarancji zabezpieczenia... Jest sens ryzykować?
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
no to jest taka bolączka trochę całej sprawy, bo wszystko rozchodzi się o badania przy przepisywaniu antykoncepcji przez lekarzy. zdiagnozowanie predyspozycji jest tu jak widać szalenie ważne
 
Do góry