Jaką stosujemy antykoncepcję

Metody antykoncepcji

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0
D

Dobrawa

Guest
Jako przerwę w przyjmowaniu tabletek rozumiem, ale żeby gumki były dla mnie jedyną formą zabezpieczenia to jakoś sobie teraz nie wyobrażam. Jednak tabletki antykoncepsyjne w moim przypadku daja komfort. Kalendarzyka raczej w ogóle nie brałabym pod uwagę. Tabletki jednak sprawdzają się u mnie jako najlepsza forma antykoncepcji.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Seks to jest taki sport, że łatwo nas mogą ponieść emocje i o gumkach zapomnimy :p Kalendarzyk stuprocentowo daje ciążę, wiem po sobie :p Fakt, ze tabletki są takie, że trzeba pamiętać, ale jak się je odpowiednio dobierze to są same korzyści, nie tylko jeśli chodzi o zabezpieczenie przed ciążą, ale i o trądzik, problemy z nadmiernym owłosieniem, moja taka znajoma, ona jest sporo młodsza ode mnie, ale jak miała chyba 15 lat dostała vibin mini na właśnie zmniejszenie owłosienia na ciele bo niby miała za mało jakiegoś hormonu czy coś w ten deseń, nie wiem czy dobrze tłumaczę ale wiem, że je na to dostała.
 

akluska85

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2015
Posty
68
Punkty reakcji
0
ale jeśli ma się dobrego lekarza ginekologa to potrafi to wszystko ładnie wyważyć i wtedy nie ma co się martwić tylko stosować do jego zaleceń, ja ani nie przytyłam, ani nie odnotowałam żadnych zmian fizycznych u siebie :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli albo nie uprawiasz seksu albo masz radosna gromadkę dzieci
 

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
za pierwszym razem jak lekarz przypisał mi tabletki to aż się zdziwiłam, bo bez żadnych badać. wszystko by było fajnie gdyby mi nic po tym nie było, ale miałam częstsze bóle głowy i spadek libido. później poszłam do polecanego lekarza, który oczywiście zlecił mi badania i bez wątpliwości stosowałam się do jego zaleceń. wszystko mi ładnie wytłumaczył i do dziś wszystko jest w normie:) najważniejsze są badania, nie można poddawać się takim hormonom "na przypale"
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Generalnie mam dobrego lekarza, jestem z niego zadowolona. Do tej pory jechałam na gumkach. Od następnej miesiączki przesiadam się na tabletki. No właśnie, ale ku mojemu zdziwieniu lekarz przepisał mi je bez badań. Trochę się niepokoję, zobaczymy jak się będę po nich czuła.
Ogólnie dziwnie reagował, z jednej strony mówił, że wypisanie recepty to dla niego żaden problem, z drugiej chciał mnie nieco odwieźć od pomysłu z tabletami (inicjatywa w tym temacie wyszła ode mnie).
No to pożyjemy zobaczymy. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Nie chciałabym zmieniać lekarza, ale jeśli coś będzie nie tak, to rozważę taką ewentualność, bo ten ma jakieś dziwne podejście do antykoncepcji, o czym już wcześniej słyszałam od znajomej.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
No ale na czym ostatecznie stanęło? Jakie pigułki ci przepisał? Szczerze mówiąc w ogóle bym nie przyjęła recepty bez zrobienia badań i sprawdzenia poziomu hormonów..
 

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
czlowiek na błędach się uczy, ale jednak hormony to poważna sprawa. u mnie sprawdziły się vibin mini i nawet nie potrzebowałam czasu, żeby organizm się jakoś dostosował.
 
D

Dobrawa

Guest
Mój lekarz mówił, ze nawet przy wszystkich badaniach czasem jest tak, że nie dobierze się tabletek idealnie. Zawsze dlatego warto mówic o swoich domysłach nawet bo cos co nam sie wydaje bez znaczenia dla lekarza moze być sygnałem, że niekoniecznie nasz organizm reaguje tak jak powinien. U mnie przy Vixpo nie było tez żadnej asymilacji :)
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
samba_mamba napisał:
No ale na czym ostatecznie stanęło? Jakie pigułki ci przepisał? Szczerze mówiąc w ogóle bym nie przyjęła recepty bez zrobienia badań i sprawdzenia poziomu hormonów..
Mnie również przepisał vibin mini.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Poziom hormonów nie ma nic do rzeczy... to jakiś mit. Wykonuje się badania ale poziom hormonów?

Czy ktoś słyszał, stosował już może tabletki o "wydłużonym schemacie stosowania" ?
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
oczywiście, że ma, na pierwszej wizycie ginekolog zalecił mi najpierw zrobienie hormonów a potem dopiero dostosowanie pigułek, najpierw brałam jakieś na wyrównanie tych hormonów do normy, bo miałam bardzo rozchwiane, ale źle się po nich czułam, a potem przepisał mi Vibin, teraz nie odczuwam już skutków ubocznych:)
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Mam pytanie.
W ulotce Vibin jest napisane:
"Przez pierwsze kilka miesięcy przyjmowania leku Vibin mini można mieć nieoczekiwane krwawienia (krwawienia poza okresem stosowania białych tabletek). Jeżeli takie krwawienia trwa dłużej niż kilka miesięcy, lub jeżeli zaczyna się po kilku miesiącach, lekarz powinien zbadać przyczynę."

No i właśnie. Biorę je pierwszy cykl, jestem w ostatnim tygodniu różowych tabletek (tych z substancją czynną), przed blacebo.
Ogólnie czuję się świetnie. Fizycznie dobrze, żadnych nastrojów, gromadzenia wody, wzmożonego apetytów, chęć na seks jest jak wcześniej.
Tylko, że cały czas, od zakończenia miesiączki (pierwszego jej dnia zaczęłam brać tabletki) mam taką dziwną wydzielinę. Przezroczysty śluz ze smużkami jasnej (świeżej) lub ciemniejszej już krwi. Nie ma tego dużo, właściwie to niewiele, ale jest.. W zasadzie mi nie przeszkadza, do jasnej bielizny zakładam wkładkę by czuć się bardziej komfortowo.

Zastanawia mnie jednak jak to wygląda u Was.
Zdarza Wam się normalne krwawienie?
Macie może takie jak ja?
Po jakim czasie zaczęło ustępować? Kilka miesięcy to strasznie dużo :D
A może ten skutek uboczny w ogóle u Was nie występuje?
 

itdoesmatter

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja przez jakiś rok biorę Atyvie, miałam ją brać na skórę, ale poza swoim standardowym działaniem nie widzę żadnych efektów.. a od kilku miesiecy skóra zaczela sie pogarszac. musze zapytac o jakas alternatywe
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Lost_Angel widocznie Twój organizm potrzebuje się dostosować do przyjmownych z zewnątrz hormonów. Wszystko wydaje się być tak jak piszą w ulotce Vibinu. Może po 3 opakowaniach wybierz się do ginekologa. Powinien Ci to zresztą sam zalecić, skoro bierzesz nową antykoncepcję, właśnie w celu sprawdzenia czy wszystko jest ok. Wizyta u niego da Ci największy komfort psychiczny.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Jeśli będziesz źle się czuła to nawet po pierwszym opakowaniu. Choć vibin raczej dość szybko się zgrywa z organizmem.
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Tak, macie rację, dziś zaczęłam drugie opakowanie i już jest niemal ok :)
A po trzech miesiącach oczywiście i tak idę na wizytę.
 
Do góry